Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.09.2012, 11:33:19
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit Rugaminte

Buna ziua,

Cumnatul meu a decedat Sambata in urma unui infarct si doream a va ruga sa il pomeniti la rugaciune pe Radu Narcis sa ii dea bunul Dumnezeu raspuns bun la Judecata.

Totodata, nepotelul meu, Cezar este un copil foarte sensibil si nu a aflat inca de moartea tatalui sau - va rog sa il pomeniti si pe Cezar Adrian la rugaciune sa ii dea Dumnezeu putere sa traiasca aceasta durere in Domnul .

Va rog din suflet sa va rugati pentru Cezar sa ii dea DUmnezeu si Maica Domnului putere sa traiasca aceasta durere in Hristos, nu singur sau in refulari si sa-i odihneasca Dumnezeu sufletul tatalui sau in pace.

Slava Domnului pentru toate
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"

Last edited by Tina06; 24.09.2012 at 14:03:34. Motiv: medic legist
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.09.2012, 14:19:40
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Cu dreptii sa se odihneasca sufletul adormitului robului lui Dumnezeu Radu Narcis, si putere sa-i dea Domnul robului sau Cezar sa treaca peste aceasta cumplita incercare!

Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.09.2012, 15:18:17
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Cu dreptii sa se odihneasca sufletul adormitului robului lui Dumnezeu Radu Narcis, si putere sa-i dea Domnul robului sau Cezar sa treaca peste aceasta cumplita incercare!

Doamne-ajuta!

Multumesc. Dumnezeu sa aiba mila de sufletul lui!
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.09.2012, 16:28:25
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

O, Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Micuțului Cezar să-i dăruiască Domnul nostru Iisus Hristos tărie sufletească și mângâiere! Domnul să-i aline suferința și să-i încurajeze suflețelul cu gândul la viața veșnică în care a intrat tatăl lui!
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.09.2012, 16:34:07
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurastifter Vezi mesajul
O, Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Micuțului Cezar să-i dăruiască Domnul nostru Iisus Hristos tărie sufletească și mângâiere! Domnul să-i aline suferința și să-i încurajeze suflețelul cu gândul la viața veșnică în care a intrat tatăl lui!
Slava Domnului !
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.09.2012, 20:31:06
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Tina06 Vezi mesajul
Buna ziua,

Cumnatul meu a decedat Sambata in urma unui infarct si doream a va ruga sa il pomeniti la rugaciune pe Radu Narcis sa ii dea bunul Dumnezeu raspuns bun la Judecata.

Totodata, nepotelul meu, Cezar este un copil foarte sensibil si nu a aflat inca de moartea tatalui sau - va rog sa il pomeniti si pe Cezar Adrian la rugaciune sa ii dea Dumnezeu putere sa traiasca aceasta durere in Domnul .

Va rog din suflet sa va rugati pentru Cezar sa ii dea DUmnezeu si Maica Domnului putere sa traiasca aceasta durere in Hristos, nu singur sau in refulari si sa-i odihneasca Dumnezeu sufletul tatalui sau in pace.

Slava Domnului pentru toate
Doamne odihneste pe robul tau Radu Narcis, si ii iarta lui pacatele!

Doamne ajuta pe robul tau Cezar si da-i putere lui!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 24.09.2012, 21:22:08
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Maica Domnului să mijlocească pentru sufletul robului ei Radu Narcis și pentru alinarea durerii lui Cezar Adrian!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rugaminte anaid37 Rugaciuni 8 21.07.2012 13:35:17
Rugaminte la dvs. MariusPetre Generalitati 14 16.09.2010 15:36:45
rugaminte brindusa Teologie si Stiinta 0 06.01.2010 21:06:52
Rugaminte Tia Rugaciuni 9 04.12.2009 14:53:49
Rugaminte eduardd Slujba inmormantarii 5 12.10.2009 22:52:03