Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.05.2007, 18:02:56
Nitro Nitro is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2007
Mesaje: 45
Implicit

Ai fi putut sa scoti partea cu datu-l mai departe ! oamenii o vor da din propria lor initiativa daca vor considera ca merita , nu trb sa li se promita binecuvantare si sa ii rogi sa o dea ! In felul asta seamana prea mult cu bebelusul nou nascut care de 2 ani tot are nevoie de transfuzie , sau de mesajul ca yahoo se inchide dak nu dai mai departe..etc.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.11.2007, 01:32:03
ionita ionita is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.03.2007
Mesaje: 64
Implicit

Oricum, partea cea mai "tare" mi se pare de fapt ultima fraza : Nu-i cere Domnului sa iti indrume pasii daca nu esti dornic sa iti misti picioarele !

Doamne ajuta!
Stiti, exisa o vorba: gura pacatsului adevar graieste! e chiar buna aceasta ultima fraza! si in acelasi timp e o fraza la care noi ar trebui sa meditam din cand in cand! Ar trebui sa ne gandim ca de cele mai multe ori NOI trebuie sa fim cei care sa stim ce drum vrem nu sa-I cerem lui Dumnezeu sa "ne indrume pasii" din moment ce noi nu suntem dornici sa ne miscam picioarele!
O, Doamne mantuieste-ne cu sau fara voia noastra (aceste cuvinte *APROXIMATIV* redate mi-am permis sa le "IMPRUMUT" de la cineva de pe forum *SA MA IERTI!! )! Fie Doamne voia Ta!
Reply With Quote
Răspunde