Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.07.2011, 19:54:22
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Cornel Fugaru a plecat la Domnul +

A mai plecat un artist de langa noi !
Compozitorul Cornel Fugaru , in varsta de 70 de ani , a murit la Spitalul Elias din Bucuresti , la ora 13:50 , din cauza unei boli incurabile cu evolutie rapida.
Cornel Fugaru s-a nascut la Bucuresti pe 2 decembrie 1940 , fiind cunoscut compozitor de muzica usoara , cantaret si instrumentist . Amintesc aici celebra formatie Sincron infintata in 1964 si care a fost condusa de regretatul compozitor. Pentru cei care isi aduc aminte , aceasta formatie a acompaniat cantarete celebre precum Anda Calugareanu , Pompilia Stoian , Margareta Paslaru , Corina Chiriac , etc .
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in lumea celor drepti !+
Attached Images
File Type: jpg 1images.jpg (6,1 KB, 4 views)
File Type: jpg 3images.jpg (4,2 KB, 3 views)
File Type: jpg 4images.jpg (6,1 KB, 5 views)
File Type: jpg 2images.jpg (4,0 KB, 5 views)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2011, 20:02:07
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

sa se odihneasca in pace!
si sa nu uitam ca ne-a bucurat, zeci de ani, cu melodiile lui.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.07.2011, 23:42:40
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca intr-un loc unde lumineaza Lumina Fetei Lui!
Va ramane vesnic si cu noi, prin muzica lui!

Vesnica lui pomenire!+

Cornel Fugaru- Am ales nemarginirea
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.07.2011, 11:01:27
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

A murit Cornel Fugaru. Vezi reacțiile artiștilor
Reply With Quote
  #5  
Vechi 14.07.2011, 11:18:11
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte!

Inca o data mi se confirma ca, cancerul este o boala atat de perfida...
Prima data raspunzi la tratament si poti sa o duci ani de zile in schimb cand te "loveste" a doua oara in 2 luni esti in pamant. Cam toti cei pe care ii cunosc sau i-am cunoscut cu boala asta au patit la fel...din pacate!.
Cu boala asta esti tot timpul cu sabia deasupra capului!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.07.2011, 11:44:49
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Dumnezeu sa-l ierte!

Inca o data mi se confirma ca, cancerul este o boala atat de perfida...
Prima data raspunzi la tratament si poti sa o duci ani de zile in schimb cand te "loveste" a doua oara in 2 luni esti in pamant. Cam toti cei pe care ii cunosc sau i-am cunoscut cu boala asta au patit la fel...din pacate!.
Cu boala asta esti tot timpul cu sabia deasupra capului!
Domnul sa-l odihneasca !
Multe persoane care au supravietuit cancerului si-au schimbat si stilul de viata nesanatos de pana atunci!
Nu am auzit pe nimeni care nu fumeaza,macanca verdeturi,cruditati si fructe,face sport regulat si are o atitudine calma in fata vietii si a semenilor,repet nu am auzit ca o astfel de persoana sa moara de cancer!
Si cancerul are clientii lui!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.07.2011, 13:54:35
Paduraru's Avatar
Paduraru Paduraru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2009
Locație: Munții Suhardului - Bucovina - România
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit Dumnezeu să-l ierte

În Numele Tatălui, al Fiului și al Sfântului Duh!
Doamne, te rog odihnește cu drepții pe adormitul robul Tău Cornel, iar de va fi greșit ceva înaintea feței Tale, ca un bun și iubitor de oameni, iartă-L!
Că Ție se cuvine toată slava, cinstea și închinăciunea Tatălui și Fiului și Sfântului Duh, acum și pururea și în vecii vecilor! Amin!
__________________
Doamne și Stăpânul vieții mele, duhul trândăviei, al grijii de multe, al iubirii de stăpânire și al grăirii în deșert nu mi-l da mie! Iar duhul curăției, al gândului smerit, al răbdării și al dragostei, dăruiește-l mie, slugii Tale! Așa, Doamne, ajută-mă să-mi văd greșalele mele ca să nu mai osândesc pe fratele meu. Că binecuvântat ești acum și pururea și în vecii vecilor! Amin!
(rugăciunea Sfântului Efrem Sirul)

Vă rog frumos să mă iertați și pe mine, păcătosul cel dintâi!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.07.2011, 18:09:53
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Domnul sa-l odihneasca !
Multe persoane care au supravietuit cancerului si-au schimbat si stilul de viata nesanatos de pana atunci!
Nu am auzit pe nimeni care nu fumeaza,macanca verdeturi,cruditati si fructe,face sport regulat si are o atitudine calma in fata vietii si a semenilor,repet nu am auzit ca o astfel de persoana sa moara de cancer!
Si cancerul are clientii lui!
Ba exista chiar si sfinti care au murit de cancer. O astfel de trecere smerita de la cele trecatoare la cele nemuritoare au avut si parintele Paisie Aghioritul si Sfantul Nectarie, ei care au ajutat prin rugaciuni atatia oameni.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.07.2011, 12:10:54
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole a plecat la Domnul ! cristiboss56 Generalitati 238 04.10.2021 15:38:38
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 10:24:15
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 12:13:17
Compozitorul Anton Șuteu a plecat la Domnul cristiboss56 Generalitati 8 19.09.2010 16:23:30
A plecat la Domnul Parintele Viorel Mihoc cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 5 13.06.2010 12:30:22