Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.05.2011, 19:39:28
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit O colega de-a noastra de forum...

Sorinela (solentina) prietena noastră din Catania este grav bolnavă.
Mi-a scris pe privat și sunt îngrijorată pentru ea. Vă rog să o pomeniță mâine la Sfânta Liturghie și la Sfântul Maslu. Este o fată de toată isprava, credincoasă și tare sufletistă.

Dumnezeu să te ajute să te faci bine draga mea surioară iar Maica Domnului să te acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.05.2011, 19:46:30
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Bunul Dumnezeu sa o ridice din patul durerii daruindu-i sanatate si intarind-o in credinta!
Preacurata Maica, mijloceste pentru sufletul roabei tale bolnave!Amin.

E grav?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.05.2011, 19:56:24
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Dumnezeu pentru rugaciunile Maicii Domnului si ale Sfantului Nectarie sa o ridice din patul durerii si sanatate sa ii daruiasca pentru mantuirea sufletului ei!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.05.2011, 23:30:08
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Sorinela (solentina) prietena noastră din Catania este grav bolnavă.
Imi pare rau de asa veste. Sa-i dea Domnul sanatate, puterea sa invinga boala, sa se refaca si sa revina langa familie si prieteni. Maica Domnului sa ii fie mereu alaturi.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.05.2011, 01:31:31
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Dumnezeu sa o ajute!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.05.2011, 06:24:10
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Maica Domnului cea grabnic ajutatoare sa fie cu tine Solentina si sa te ajute in necazul tau.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.05.2011, 08:53:51
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Sorinela (solentina) prietena noastră din Catania este grav bolnavă.
Mi-a scris pe privat și sunt îngrijorată pentru ea. Vă rog să o pomeniță mâine la Sfânta Liturghie și la Sfântul Maslu. Este o fată de toată isprava, credincoasă și tare sufletistă.

Dumnezeu să te ajute să te faci bine draga mea surioară iar Maica Domnului să te acopere cu Sfântul ei Acoperământ.
O fata dedicata Bisericii, cu fiul si sotul mereu alaturi de nevoile Bisericii.
Sper din tot sufletul sa nu fie atat de grav pe cat e de speriata. Doamne, milostiveste-Te de roaba Ta, Sorinela!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.05.2011, 12:34:41
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Preaputernice și slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăință pe cei drepți, ci pe cei păcătoși, și ai primit moarte pe cruce pentru mântuirea noastră! Din adâncul inimii Te rog să primești smerita mea nevoință și această mică rugăciune a mea pentru cel încercat de boală!
Mântuiește-l, Doamne, precum știi, ca un bun și iubitor de oameni, și rânduiește Tu toate spre folosul său. Că noi neputincioși suntem și nu îl putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, îl poți pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduindu-l cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căzând înaintea Ta Te rog, îndură-te de robul Tău, potolește-i fierbințeala, alină-i suferința, ridică-l din patul durerii.
Să îi fie această încercare prin care trece spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor.
Și dacă îi e de folos să ducă mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruiește-i lui răbdare și liniște, alungând de la el toată frica și toată deznădejdea, ca să nu fie îngenuncheat de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văzând el mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăință și de mulțumire, ca să se învrednicească să audă glasul Tău cel sfânt: „Iertate îți sunt păcatele!” Amin.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 22.05.2011, 12:37:20
mela me's Avatar
mela me mela me is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.12.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 98
Implicit

Domnul sa o aiba in paza si mult curaj familiei ei.
__________________
Nihil sine Deo.
Primim ceea ce oferim.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 22.05.2011, 15:12:07
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
O fata dedicata Bisericii, cu fiul si sotul mereu alaturi de nevoile Bisericii.
Sper din tot sufletul sa nu fie atat de grav pe cat e de speriata. Doamne, milostiveste-Te de roaba Ta, Sorinela!
Asa este! Si pe mine m-a ajutat cand am avut nevoie, e un suflet deosebit si stiu ca va trece cu bine si de aceasta incercare.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Colegă penticostală elom Secte si culte 225 21.08.2011 19:15:50
Sa ne rugam pentru colega noastra Lilith23 ! Melissa Rugaciuni 74 27.06.2011 19:59:40
Pentru o colega deosebita Anica mara2008 Slujba inmormantarii 13 01.04.2011 04:09:15
Pentru Vasilica colega și prietena noastră de pe forum cristiboss56 Umanitare 1 23.06.2009 12:10:02
Devenirea noastra silverstar Generalitati 7 12.01.2007 21:20:06