Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.06.2013, 01:14:14
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking Plictiseala la servici

Doamne ajuta!

Am o problema care ma framanta de fff mult timp, ce sa fac ca sa nu ma plictisesc.

Am un serviciu fff plictisitor, vand la un magazin, problema este ca stau fff mult timp degeaba, chiar trec ore intregi si niciun client. Imi este f greu, magazinul este improzizat si nu stiu daca are 3 pe 2,5 3 metri, deci spatiu nu am. Am tot venit cu carti de acasa sperand sa mai treaca timpul dar am inca un dusman in plus somnul, pe la 11 -12 ma ia o motaialaaaa , offf. Concluzia: am nevoie de ceva care sa ma ajute sa treaca timpul mai repede dar si ceva impotriva somnului. (Cafea... exclus, nu-mi place, sa-mi schimb serviciul.. la fel exclus)

Ceva solutii???

PS sper sa nu radeti de mine si nici sa ma judecati, eu pana sa lucrez aici nu stiam ce inseamna plictiseala.
  #2  
Vechi 23.06.2013, 01:23:19
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu dormi noaptea suficient.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #3  
Vechi 23.06.2013, 01:24:01
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu dormi noaptea suficient.
Upsssss, m-ai prins :D
  #4  
Vechi 23.06.2013, 02:05:06
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Bun, problema rezolvata, altceva?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #5  
Vechi 23.06.2013, 04:08:17
Albinutza303's Avatar
Albinutza303 Albinutza303 is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.01.2011
Locație: Londra, Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 51
Smile

[quote=Geo_Ge
Am o problema care ma framanta de fff mult timp, ce sa fac ca sa nu ma plictisesc.

Am un serviciu fff plictisitor, vand la un magazin, problema este ca stau fff mult timp degeaba, chiar trec ore intregi si niciun client. Imi este f greu, magazinul este improzizat si nu stiu daca are 3 pe 2,5 3 metri, deci spatiu nu am. Am tot venit cu carti de acasa sperand sa mai treaca timpul dar am inca un dusman in plus somnul, pe la 11 -12 ma ia o motaialaaaa , offf. Concluzia: am nevoie de ceva care sa ma ajute sa treaca timpul mai repede dar si ceva impotriva somnului. (Cafea... exclus, nu-mi place, sa-mi schimb serviciul.. la fel exclus)

Ceva solutii???

PS sper sa nu radeti de mine si nici sa ma judecati, eu pana sa lucrez aici nu stiam ce inseamna plictiseala.[/QUOTE]


Poti dezlega integrame.
__________________
Bucura-te, Sfinte Ioane, alesule marturisitor al lui Hristos !
  #6  
Vechi 23.06.2013, 04:19:09
Daniel_Ortodox Daniel_Ortodox is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.01.2013
Locație: pămîntul omenirii căzute
Religia: Ortodox
Mesaje: 428
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Daniel_Ortodox
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Am o problema care ma framanta de fff mult timp, ce sa fac ca sa nu ma plictisesc.

Ceva solutii???
Doamne ajută.

Să te rogi.

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluiește-mă pe mine păcătosul-păcătoasa.

Dacă nu poți, n-ai dispoziție, împrăștierea minții sau altele, să citești. Cărțile mîntuitoare.

Bucurii.
  #7  
Vechi 23.06.2013, 15:02:06
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Uneori imi doresc sa am un serviciu din asta, sa citesc toata ziua :)

Asadar, as citi. Pe locul doi la activitati preferate intr-o astfel de situatie ar fi statul pe net. Mi-as lua o tableta din aia ieftina, net 3G de la RDS, din ala aproape gratuit si gata. Cu tableta as asculta muzica, m-as uita la filme, ba chiar m-as juca ceva. Si ca tot vorbim de jocuri, o consola portabila - un PSP, un DS, sunt ieftine ca braga in perioada asta si poti sa piratezi toate jocurile de pe ele fara efort.

Pentru citit recomand un Kindle Paperwhite, este cel mai de pret gadget pe care-l am - si probabil o sa-l am multi ani de-acum inainte. Daca nu Paperwhite, atunci Kindle 5 sau orice alt reader - pe termen mediu si lung isi scoate pretul, ca nu mai dai bani pe carti.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
  #8  
Vechi 23.06.2013, 15:20:38
Geo_Geo79
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Va multumesc mult pentru mesaje, o sa imi iau f multe carti de acasa (vietile sfintilor si altele) si cand vine somnul fac integrame. O sa incerc sa nu uit de rugaciune cu atat mai mult ca vine postul in curand.


Citat:
Uneori imi doresc sa am un serviciu din asta, sa citesc toata ziua :)
Crede-ma nu ai vrea.
  #9  
Vechi 23.06.2013, 20:35:31
Ateismul inseamna ratiune Ateismul inseamna ratiune is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.06.2013
Mesaje: 31
Implicit

Ti-l recomand pe Franz Kafka,un scriitor austro-ungar.Citeste Procesul,Castelul,Colonia Penitenciara.
Nu-l poti incadra pe Kafka intr-un curent literar concret,dar prezinta elemente care fac parte din existentialism(accentuarea individualitatii).
Te asigur ca asta-i literatura fundamentala pentru un ganditor evlavios.
Daca te consideri a fi profund in gandire,subtil in rationamente,poti sa cauti Aforismele lui Nietzsche.O zi buna sa ai!
  #10  
Vechi 23.06.2013, 21:26:27
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Geo_Geo79 Vezi mesajul
Va multumesc mult pentru mesaje, o sa imi iau f multe carti de acasa (vietile sfintilor si altele) si cand vine somnul fac integrame. O sa incerc sa nu uit de rugaciune cu atat mai mult ca vine postul in curand.




Crede-ma nu ai vrea.
Revista Familia Ortodoxa e foarte interesanta.

Ai citit acest roman: "Quo vadis?"

„Enigmele eredității. Păcatele strămoșilor și genele urmașilor” (recomandare de carte)

aici sunt mai multe carti recomandate de comunitatea OT: http://www.ortodoxiatinerilor.ro/carti


:)


Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare