Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Iudaismul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 12.05.2021, 18:34:58
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Tu nu ai ce sa cauti pe forumul asta ca inafara de tulburare nu aduci altceva...

Dar totusi intri si intri si intri si intri din nou de ani de zile fara sa iti dai seama ca nu e locul tau aici.

Si nici tu nu stii ce cauti si nici tu nu stii ce vrei.

Doar vrei sa te bagi in seama sa te simti si parte din....


Dar vezi tu, nu esti si niciodata nu vei fi parte din Biserica. Pentru ca singur te-ai exclus.

Si pe oriunde ai intra, tot acolo ajungi. La a fi recunoscut ca sectar si ca inafara Bisericii. Inafara comunitatii.

Daca erau si posturile tale mult mai devreme sanctionate din nou, atunci nu mai ajungeam aici.

Dar asa trebuie sa sanctionam derapajele inafara ortodoxiei.

Si da, cand Biserica a zis SECTA REA atunci asta esti si asta este biserica ta.

Reply With Quote
  #112  
Vechi 12.05.2021, 21:33:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu nu ai ce sa cauti pe forumul asta ca inafara de tulburare nu aduci altceva...

Dar totusi intri si intri si intri si intri din nou de ani de zile fara sa iti dai seama ca nu e locul tau aici.

Si nici tu nu stii ce cauti si nici tu nu stii ce vrei.

Doar vrei sa te bagi in seama sa te simti si parte din....


Dar vezi tu, nu esti si niciodata nu vei fi parte din Biserica. Pentru ca singur te-ai exclus.

Si pe oriunde ai intra, tot acolo ajungi. La a fi recunoscut ca sectar si ca inafara Bisericii. Inafara comunitatii.

Daca erau si posturile tale mult mai devreme sanctionate din nou, atunci nu mai ajungeam aici.

Dar asa trebuie sa sanctionam derapajele inafara ortodoxiei.

Si da, cand Biserica a zis SECTA REA atunci asta esti si asta este biserica ta.
Esti un repetor de hule si minciuni la infinit care incearca sa se dea mare prin exclusivism.

Sanctionate postarile mele? Pentru ce? Nu pricepi ca marturisec Adevarul? Nu pricepi ca tu denigrezi, hulesti cele 7 Tr.Ap. si pe mine pentru necredinta ta si pentru globul tau de carton? Tu-mi faci mie rau la fiecare postare si vrei ca eu sa fiu sanctionat? Nu esti cu maxim tupeu afirmand asta? Nu te mai erija ca tu esti BOR caci tu esti decat un pui al baronului de Miunhauzen care repeta minciuni si hule desertandu-se ca un butoi cu multe doage lipsa pe toate firele de discutie si la fiecare posteare de-a mea acuzand si afirmand tot felul de lucruri si ca ar trebui sa se ia masuri la adresa mea.

Nu tu esti cel ce ma haituiesti? Ti se pare ca eu te haituiesc? Daca asta crezi inseamna ca esti luat. Te-au pacali duhurile rele sa le faci treaba murdara si-ti da ideea ca tu esti cel haituit, ca tu esti cel ce nu va suferi consecinte.

Tu ar fi trebuit sanctionat dar eu nu cer asta!.. ci multumesc Domnului ca am cu cine discuta... pacat ca e un fraier care-mi baga rasplata mare in Imparatie fiindca mi-e mila de tine ca si tu esti ortodox.

Nu-i bai, te iert si te rabd si incerc sa-mi iubesc vrajmasii ca tine care culmea, haituindu-ma si denigrandu-ma pe fiecare fir de discutii se dau tot ei si victime planagndu-se ca trebuie sa faca treaba murdara adica sa ma rastigneasca ca pe Hristos.

Multumesc frumos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 21:38:45.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 12.05.2021, 23:38:12
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Sanctionate postarile mele? Pentru ce? Nu pricepi ca marturisec Adevarul? Nu pricepi ca tu denigrezi, hulesti cele 7 Tr.Ap. si pe mine pentru necredinta ta si pentru globul tau de carton? Tu-mi faci mie rau la fiecare postare si vrei ca eu sa fiu sanctionat? Nu esti cu maxim tupeu afirmand asta? Nu te mai erija ca tu esti BOR caci tu esti decat un pui al baronului de Miunhauzen care repeta minciuni si hule desertandu-se ca un butoi cu multe doage lipsa pe toate firele de discutie si la fiecare posteare de-a mea acuzand si afirmand tot felul de lucruri si ca ar trebui sa se ia masuri la adresa mea.
Adevarul il zice Biserica nu tu.

Tu esti o mediocritate ordinara care nu e capabila nici sa scoata cunostinte elemntare de gimnaziu.

Adevarul tau nu este adevarul Bisericii, iar Biserica a condamnat "adevarul tau" - tu cu gura ta ai zis asta.

Asa ca du-te si promoveaza-ti adevarul pe un forum al tau in care adevarul tau sa fie adevarul tau.

Si nu mai polua forumul cu "Adevarul nip".

Problema ta pe forum este ca aduci "adevarul nip" care este o minciuna ordinara.

Esti un duh sectar care polueaza un forum ortodox si care nu intelege asta de 10 ani de zile desi i s-a zis de sute de ori asta.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 13.05.2021, 17:53:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Sanctionate postarile mele? Pentru ce? Nu pricepi ca marturisec Adevarul? Nu pricepi ca tu denigrezi, hulesti cele 7 Tr.Ap. si pe mine pentru necredinta ta si pentru globul tau de carton? Tu-mi faci mie rau la fiecare postare si vrei ca eu sa fiu sanctionat? Nu esti cu maxim tupeu afirmand asta? Nu te mai erija ca tu esti BOR caci tu esti decat un pui al baronului de Miunhauzen care repeta minciuni si hule desertandu-se ca un butoi cu multe doage lipsa pe toate firele de discutie si la fiecare posteare de-a mea acuzand si afirmand tot felul de lucruri si ca ar trebui sa se ia masuri la adresa mea.
Adevarul il zice Biserica nu tu.
Inteleg: tu te crezi Biserica si vorbesti in numele ei, deci daca esti biserica atunci orice ai spune tu e defapt adevarul si orice ar spune unii ca mine e... sa vedem ce zici ca e?...

Citat:
Tu esti o mediocritate ordinara care nu e capabila nici sa scoata cunostinte elemntare de gimnaziu.
Inteleg mediocrii sunt mincinosi si incapabili caci n-au cunostinte de gimnaziu.
Oi fi cum oi fi dar cu cele mai elementare cunostinte de gimnaziu ti-am aratat ca globalaii si farfuristii ne mint. Tu te lauzi ca esti o eminenta cenusie si ca ai multe studii la activ si cu toate astea nu ti-ai dat si nu-ti dai seama ca baietii ”buni” ne mint? Inseamna ca... (nu vreau sa continui cu concluzia. Iti dai tu seama.)

Citat:
Adevarul tau nu este adevarul Bisericii, iar Biserica a condamnat "adevarul tau" - tu cu gura ta ai zis asta.
Visezi-minti-hulesti-repeti programul. Stiu repeti mereu ca Biserica e adevarul, ca tu esti Biserica si prin urmare tot ce spui tu e adevar si tot ce spun eu e minciuna. Logica vicleana de balta terorista. Ce ne facem daca si eu sunt BISERICA? Dar daca tu nu esti biserica ci un pui amarat al baronului de Minhauzen? Cum mai ne iese cu logica? Deci asta spun, ca sunt BISERICA, BOR si nu ce spui tu ca spun sau ca am zis. Tu spui ce spui si zici ca io spun ce spui tu, adica vrei sa ma lupt cu mine pentru ceva ce n-am spus si n-am facut. Mare mishtocar mai esti incercand sa ma frustrezi tu si sa ma faci sa ma razbun pe mine ca credulul ce se ia dupa puii vicleni.

Citat:
Asa ca du-te si promoveaza-ti adevarul pe un forum al tau in care adevarul tau sa fie adevarul tau.
Asta de ce nu e bun? E al tau? Nu-mi dai tu voie aici? E cumva forumul tau? Ai bagat tu bani aici? Ca ortodox imi spun parerea pe orice forum deschis mai ales pe unul ortodox. Daca nu poti sa suporti ce spun du-te tu pe un forum al tau unde poti sa aplici cenzura ta. De acolo poti sa ma dai afara.

Citat:
Si nu mai polua forumul cu "Adevarul nip".
De ce? Nu-mi dai tu voie? Tu poluezi forumul cu anti-ortodoxie caci esti vrajmas si urasti ortodoxia si Cele7TR.Ap. romanesti confundandu-le cu neoprotestantii. Esti un confuzius ce face ordine in china, esti un zapacitus ce face cenzura in Rai dandu-l afara pe Dumnezeu, esti un smintitus ce da lectii despre cum lumea spune adevarul si Hristos-Cuvantul ne minte.

Citat:
Problema ta pe forum este ca aduci "adevarul nip" care este o minciuna ordinara.
Nu aduc nimic si de aia am pus link in semnatura, sa-mi marturisesc credinta si in BOR si in Cele7Tr.Ap. inclusiv NIP si Cuvantul lui Dumnezeu. Nu suntem pe threadul respectiv si eu respect subiectul discutiei deci e clar ca tu aduci peste tot ura si necredinta ta la adresa lor. Ma invinovatesti pe mine desi tu deviezi mereu de la subiect in a ma vrajmasii pentru CREDINTA mea!

Citat:
Esti un duh sectar care polueaza un forum ortodox si care nu intelege asta de 10 ani de zile desi i s-a zis de sute de ori asta.
Nu pricepi ca Cele 7 Tr.Ap. intemeietoare de manastiri si de ucenici ascultand de Hristos-Cuvantul nu sunt neo protestanti? Ma confunzi mereu cu Ewald Frankenstain in speranta ca... oamenii or fi atat de orbi si de prosti ca sa nu vada deosebirile si te vor crede pe cuvant de pioner? N-as crede ca oamenii sunt atat de usor de pacalit de un pui de baron de Miunhauzen... ce se crede biserica si sfintii si ca tot ce spune el (mintind si hulind) e defapt ceea ce spune BOR sau sfintii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 18:01:18.
Reply With Quote
  #115  
Vechi 13.05.2021, 18:21:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Invatura pe care tu o numesti "ORTODOXA" nu este ortodoxa, nu este acceptata de Biserica este eretica si condamanta de Biserica.

Tot ceea ce spui tu nu poate fi regasit in ce zice Biserica.

Invatatura ta este total diferita de dogma Bisericii.

Nu poti gasi nimic din ce zici tu in ce zice Biserica, timp de 2000 de ani.


Asa ca esti inafara Bisericii.

Faptul ca tu te numesti ortodox si ca fortezi sa fii ortodox este cu totul altceva. Multi ar vrea sa fie in barca Bisericii si sunt diavoli intrupati, eretici vesnici osanditi de Biserica intre care esti si tu.

Esti si vei fi vesnic un eretic care huleste Biserica.

Asta pentru ca aduci in plus invatatura fata de ce zice Biserica si mai mult care e condamnata.



Citat:
Nu pricepi ca Cele 7 Tr.Ap. intemeietoare de manastiri si de ucenici ascultand de Hristos-Cuvantul nu sunt neo protestanti? Ma confunzi mereu cu Ewald Frankenstain in speranta ca... oamenii or fi atat de orbi si de prosti ca sa nu vada deosebirile si te vor crede pe cuvant de pioner? N-as crede ca oamenii sunt atat de usor de pacalit de un pui de baron de Miunhauzen... ce se crede biserica si sfintii si ca tot ce spune el (mintind si hulind) e defapt ceea ce spune BOR sau sfintii.
Hai spune-ne si noua parerea oficiala a Bisericii pentru fiecare Trambita. Cu referinta la document autorizat de Bor.
Sfanta aia a voastra e o demonizata care avea crize si lesinuri.


Citat:
Nu aduc nimic si de aia am pus link in semnatura, sa-mi marturisesc credinta si in BOR si in Cele7Tr.Ap. inclusiv NIP si Cuvantul lui Dumnezeu. Nu suntem pe threadul respectiv si eu respect subiectul discutiei deci e clar ca tu aduci peste tot ura si necredinta ta la adresa lor. Ma invinovatesti pe mine desi tu deviezi mereu de la subiect in a ma vrajmasii pentru CREDINTA mea!
Marturisesti diavolul. Esti un martor al hulei si al diavolului.

Iar "necredinta noastra" este de fapt "credinta curata fara rahaturile propuse de tine". Asa ca e buna "necredinta" fara rahateii pe care ti-i aduci tu din NIP.

Ai sa stai vesnic intr-o groapa cu mizerie de la hula sa stii. Vezi ca asta te paste, groapa vesnica a ... mizeriei.

Daca barca Bisericii este curata, cum poate fi mizeria NIP curata? De asta si Cleopa si Sinodul au zis ca pute!!! Fii mare atent, ca esti in groapa vesnica de mizerie a hulei.

Last edited by gpalama; 13.05.2021 at 18:25:59.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 13.05.2021, 18:57:39
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Invatura pe care tu o numesti "ORTODOXA" nu este ortodoxa, nu este acceptata de Biserica este eretica si condamanta de Biserica.
Fata de BOR pe care o numesc ortodoxa mai numesc ortodoxa invatatura celor 7 Tr. Apocaliptice romanesti. Nu esti tu BISERICA ci eu sunt BOR, cel care am acceptat aceste invataturi ca de la Dumnezeu. Tu in BOR esti cu orbii si necredinciosii in Apocalipsa, eu cred si in Apocalipsa.

Citat:
Tot ceea ce spui tu nu poate fi regasit in ce zice Biserica.
Zici tu care te crezi ortodoxia. Eu care sunt BOR spun ca e implinirea Apocalipsei de catre Hristos Cuvantul care sufla prin Cele 7 Tr.Apocaliptice.
Tu esti cu orbii si necredinciosii care nimicesc prin necredinta lor in numele BOR si sfintii iar eu cred ca se deruleaza Apocalipsa tot in numele BOR si sfintii.

Citat:
Invatatura ta este total diferita de dogma Bisericii.
Fata de dogma pe care o aplici e in mod evident diferita. Dogma pe care o plic eu este ca Dumnezeu este speranta-Mantuire, Credinta-Bunatate, Iubire-Mila. Tu crezi ca e vis-razbunare-hula-minciuna-program de intoxicat memoria colectiva. Asta rezulta din felul in care te comporti. Poate crezi altceva insa credinta (dogma in care crezi) si intelepciunea se constata din faptele sale.

Citat:
Nu poti gasi nimic din ce zici tu in ce zice Biserica, timp de 2000 de ani.
Il regasesc pe acelsi Iisus Hristos-Cuvantul, fiul fecioarei Maria.

Citat:
Asa ca esti inafara Bisericii.
Asa ca esti un pui al baronului de Miunhauzen!

Citat:
Faptul ca tu te numesti ortodox si ca fortezi sa fii ortodox este cu totul altceva. Multi ar vrea sa fie in barca Bisericii si sunt diavoli intrupati, eretici vesnici osanditi de Biserica intre care esti si tu.
Logica-morala pripita a puiului baronului de Miunhauzen. Toate ”adevarurile” astea pripite ies din logica ta de balta, din necredinta si ura ta.

Citat:
Esti si vei fi vesnic un eretic care huleste Biserica.
N-am hulit pe nimeni. N-am de ce. Nu am fost in in disputa pe vremea respectiva. Nu am de ce sa tin partea cuiva, tin decat partea Adevarului.

Citat:
Asta pentru ca aduci in plus invatatura fata de ce zice Biserica si mai mult care e condamnata.
L-au mai condamnat unii pripit si acum 2000 de ani. Istoria se repeta. Asa se sustinea si atunci de catre unii Sauliferi obedienti conducerii Iudaismului de atunci in ciuda tuturor dovezilor, argumentelor, minunile, vindecarile, iubirii maxime, rabdarii, comportamentului perfect si bun, bland si smerit, invierii, scoaterii demonilor si multe si mari roade ale Duhului Sfant de care cei ce osandeau si acuzau nu erau in stare. Deci cine hulea? Cine calca invatatura? Cine nu respecta porunca lui Dumnezeu?

Citat:
Hai spune-ne si noua parerea oficiala a Bisericii pentru fiecare Trambita. Cu referinta la document autorizat de Bor.
Parerea oficiala? De ce ma intrebi pe mine? Eu iti spun parerea mea ca mirean din poBOR. Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului, cei 7 ingeri-trambite prin care a suflat Dumnezeu sunt acestea pe care ti le-am spus eu ca sunt. Daca ma crezi bine, daca nu n-ai decat sa crezi pe cine vrei. Ca ortodox mirean din poBOR iti spun ceea ce-ti spun in mod oficial!

Citat:
Sfanta aia a voastra e o demonizata care avea crize si lesinuri.
Sunt sfintele lui Dumnezeu. Nu sunt ale mele, a noastre, a voastre. Domnul ne da noua ortodoxiei si BOR multa mila ca raspuns la rugaciunile lor. A noastra in sensul ca ne putem ruga lor si Dumnezeu primeste rugaciunile noastre prin ei, prin sfinti si prin sfintele Trambite.

Citat:
Marturisesti diavolul. Esti un martor al hulei si al diavolului.
Asa au zis si acum 2000 de ani. Cu belzebul scoate pe demoni, e diavolul sef. Istoria se repeta. Dupa roade ii veti cunoaste, dupa roadele Duhului Sfant si dupa fapte se vede intelepciunea daca e din Credinta.


Citat:
Iar "necredinta noastra" este de fapt "credinta curata fara rahaturile propuse de tine". Asa ca e buna "necredinta" fara rahateii pe care ti-i aduci tu din NIP.
Nu aduc din NIP rahatei ci tu esti rahatul turcesc infiltrat in ortodoxie, confuzius ce pui ordine in China, sarpele ce faci cenzura si exclusivism in Rai, zapacitus-smintitus ce introduci in memoria colectiva ideea te fixa si pripita ca Trambitele Apocaliptice sunt neo protestanti si ca eu sunt Ewald Frankenstain.

Citat:
Ai sa stai vesnic intr-o groapa cu mizerie de la hula sa stii. Vezi ca asta te paste, groapa vesnica a ... mizeriei.
Cine sapa groapa altuia...

Citat:
Daca barca Bisericii este curata, cum poate fi mizeria NIP curata? De asta si Cleopa si Sinodul au zis ca pute!!! Fii mare atent, ca esti in groapa vesnica de mizerie a hulei.
Ceea ce pute e lenea duhovniceasca a necredintei ce iese din mormintele varuite.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #117  
Vechi 13.05.2021, 19:20:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Nu conteaza ce zici tu.

Toti sectarii se straduiesc sa aduce tot felul de disxursuri care sa le dea lor dreptate.

Biserica a zis in deplina judecata si in deplina analiza a faptelor din nip.

Asa ca ascultam drept de Biserica.

Si toata invatatura ta oricine se uita din Biserica o vede drept mincinoasa.

Poti sa te bati cu pumnul in piept. Hristos o sa iti zica la fel ca trebuia sa asculti de Biserica.

Daca tu numesti ortodoxia erezie este inselarea ta. Nimeni din ortodoxie nu judeca asa. Si suntmulti duhivnici care au analizat ce e la nip.

Tu nu stii ce e dogma. De asta iti fabrici invataturi straine de Biserica.

Esti un impostor care incearca sa se acopere cu umbrela Bisericii si cu niste cuvinte din Bisrrica.

Dar tot impostor rmai
Reply With Quote
  #118  
Vechi 13.05.2021, 20:17:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu conteaza ce zici tu.
Conteaza numai ce zici tu. Asa zic toti teroristii tirani ce cultiva cultul personalitatii impostoare. Chiar daca sunt doar un mirean sigur conteaza ce zic. Din cuvintele tale te vei scapa sau te vei osandi. Fiecare pasare pe limba ei piere. Tu ca un nimicitor dispretuiesti ce spun de parca Newton nu ar fi fost om ci zeu.

Citat:
Toti sectarii se straduiesc sa aduce tot felul de disxursuri care sa le dea lor dreptate.
Ma confunzi cu Ewald Frankenstain. Nu sunt sectar! Comparatia ta e deplasata. Nu ma autoindreptatesc pe mine ci marturisesc o credinta deci indreptatesc pe Altii.

Citat:
Biserica a zis in deplina judecata si in deplina analiza a faptelor din nip.
Tot asa au zis despre Irineu, despre Drincec, despre Iosif Trifa, despre Arsenie Boca, despre ciobanasul de la Maglavit, despre sora Veronica de la Vladimiresti despre sfanta Virginia, despre sinodul Cretan... in deplina analiza a faptelor s-a pripit... uneori in unanimitate. Apoi au mai revenit asupra deciziilor si au redat cezarului ce-i al cezarului comunist si lui Dumnezeu ce este al Lui Dumnezeu.

Citat:
Asa ca ascultam drept de Biserica.
Asculat dumneata de pripelile cui doresti. Ascultarea de BOR se face asa cum se cuvine. Se asculta de ascultarea parintilor si sfintilor de Dumnezeu si nu de pripeala lor.

Citat:
Si toata invatatura ta oricine se uita din Biserica o vede drept mincinoasa.
Nu e invatatura mea ci e invatatura de la Dumnezeu suflata prin cele 7Tr.Ap.
Cum sa fie mincinoasa daca sunt multe minuni, vindecari, jertfe, roade, cresteri de ucenici, proorocii scrise si pictate care s-au implinit, martori, dovezi? Daca sunt unii care nu pot sa vada padurea din cauza copacilor asta nu e treaba mea.

Citat:
Poti sa te bati cu pumnul in piept. Hristos o sa iti zica la fel ca trebuia sa asculti de Biserica.
Asta si fac, fara sa scot din ea Apocalipsa sau Trambitele.
Biserica de ascultat este cea intreaga si nu bucati si bucatele din ea.

Citat:
Daca tu numesti ortodoxia erezie este inselarea ta. Nimeni din ortodoxie nu judeca asa. Si suntmulti duhivnici care au analizat ce e la nip.
Mai bine ca Irineu n-a analizat nimeni.
Am analizat si eu si mi-a dat ce i-a dat lui Irineu: Dumnezeu e cel ce lucreaza si sufla prin Cele 7 Trambite Apocaliptice romanesti.
Au mai analizat si altii. Nu e un merit... mi-a fost si dat de sus ca har si credinta.

Citat:
Tu nu stii ce e dogma. De asta iti fabrici invataturi straine de Biserica.
Teoria PacMan 3D-nD nu e straina de biserica, toti sfintii au marturisit valabilitatea cartilor lui Moise, Facerea si altele si au marturisit ca pamantul e partea cea mai de jos din creatie gandindu-se si la intaritura pamantului pe care sta pamantul-continente-insule si apele plate care-l inconjoara. Tu negi ceea ce toti sfintii sustin si intaresti credinta in globul de carton, planeta-tarot si zici ca eu fabric duhuri straine. Pai tu sustii teoriile straine de Dumnezeu pe baza de GPS si pe baza de tot felul de chestii pe care nu le intelegi dar te lauzi cu ele ca sunt complicate si ca tu le pricepi si le dai dreptate de parca le-ai pricepe. Eu le-am priceput si am inteles ca n-au dreptate, ca sunt gresite. De aia si sustin teoria PacMan3D-nD ca e mai corecta si pentru ca am inteles asta, de aia o sustin si nu asa ca un repetor de teorii fabricate de straini de duhul Adevarului.

Citat:
Esti un impostor care incearca sa se acopere cu umbrela Bisericii si cu niste cuvinte din Bisrrica.
Nu ma dau altcineva. Chiar sunt mirean din poBOR si cred in BOR si mai cred si in cele 7Tr.Ap. romanesti. Ma confunzi cu impostorii comunisti care s-au erijat la putere si au sustinut ca ei le-au facut si le fac pe toate in tara asta inclusiv ei apara ortodoxia si cand colo doar au jefuit-o si vandut-o dupa ce au folosit oamenii din ea pe post de sclavi.

Citat:
Dar tot impostor rmai
Nu stii ce inseamna impostor. E asa ca un pui al baronului de Miunhauzen care se erijeaza in a vorbi in numele bisericii, al sfintilor inchipuindu-se ca ce zice(minte) el e infailibil si sigur e bine sa apere ortodoxia exact pe dos confundand-o cu lumea si cu strainii lumii si cu duhul strain de Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 21:01:04.
Reply With Quote
  #119  
Vechi 17.05.2021, 18:42:23
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Daca esti nelamurit atunci citeste sau asculta acest Cuvant de la Dumnezeu care iata raspunde polemicii noastre si a altora facand Lumina pe acest subiect mai inainte ca noi sa ajungem aici cu discutia.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #120  
Vechi 21.05.2021, 12:19:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Mai bine ca Irineu n-a analizat nimeni.
Am analizat si eu si mi-a dat ce i-a dat lui Irineu: Dumnezeu e cel ce lucreaza si sufla prin Cele 7 Trambite Apocaliptice romanesti.
Au mai analizat si altii. Nu e un merit... mi-a fost si dat de sus ca har si credinta.
Irineu nu este Biserica. Sunt 50 de ierarhi, toti au gresit si au vazut gresit o prostie monumentala pe care o vede o tara intreaga?

Daca Irineu avea dreptate si ce era acolo era deplin ed la Dumnezeu Biserica primea cu usurinta. Dar Biserica si neaparat duhovnicii mari care vad lucrarea diavolului resping cu mare putere tot ce e acolo.

Pai la voi miroase a secta si erezie de la o posta nu este nimic fin de observat. Aici nu e vorba despre nuante teologice este vorba despre gramada mare de balega teologica care pute de nu te poti tine de nas. Mesaj apocaliptic, de rupere, sectarism si izolationism, judecare a Bisericii, practici diferite de a Bisericii, neascultare, lucrare demonica, demonizati. Ce mai vrei? Chiar sunt astae "fineturi duhovnicesti" pe care daor Irineu (nu) le-a vazut???? S-a entuziasmat si refuza sa vada dracul in curu gol.

La NIP e dracu in curu gol.

Sunteti grosier in erezie nu e nimic de adaugat aici.


Ce ai analizat tu este irelevant, nu esti Biserica.

Si daca ai analizat la fel de "bine" pe cat te pricepi la fizica, matematica, teologie si la multe altele, unde abia produci 2 fraze coerente si tot ce produci sunt elucubratii mistice "teorii", care sunt ineptii semianalfabete, atunci e clar ca "analiza ta" este o teorie semianalfabeta.

Last edited by gpalama; 21.05.2021 at 12:23:08.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare