Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.05.2013, 13:01:42
eumihaela eumihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2013
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Caut fini

Suntem o familie tanara,cu frica de Dumnezeu,care dorim sa ajutam un cuplu de tineri onesti si cu bun simt si sa le fim alaturi in ziua cununiei religioase.De asemenea ne dorim o relatie fini-nasi ce se bazeaza pe respect,bun simt si prietenie si sa le botezam si viitorii copilasi.Asteptam finutii!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.07.2014, 00:23:38
IriGrig IriGrig is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.07.2014
Mesaje: 1
Smile Mai asteptati finutii? !!!

Citat:
În prealabil postat de eumihaela Vezi mesajul
Suntem o familie tanara,cu frica de Dumnezeu,care dorim sa ajutam un cuplu de tineri onesti si cu bun simt si sa le fim alaturi in ziua cununiei religioase.De asemenea ne dorim o relatie fini-nasi ce se bazeaza pe respect,bun simt si prietenie si sa le botezam si viitorii copilasi.Asteptam finutii!

Buna! Sincer nu ma asteptam sa gasesc astfel de teme discutate, insa cred ca nu suntem noi primii care au aceste griji.....Ca orce cuplu fericit, am decis sa devenim o familia si sa jucam o nunta....dar uite ca am ramas fara de nasi si suntem in cautare de o pereche de nasi, care sa aiba bunul simt omenesc si cu care, de ce nu, sa avem o relatie de prietenie de durata!!! Avem evenimentul pe 17.08.2014 si s-a intamplat sa fim refuzati, din motive gen: unii au mai multe evenimente si nu isi permit cheltuieli, altii au reparatii, ca au multi finuti...si tot asa...in fine asta e...si acum un picusor suntem in alerta!!!! Daca inca mai sunteti bine-intentionati, am putea sa discutam, sa ne intalnim, si daca toti vom considera oportun, sa fie cu Doamne ajuta...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.10.2014, 13:56:48
raducu_my raducu_my is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2014
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IriGrig Vezi mesajul
Buna! Sincer nu ma asteptam sa gasesc astfel de teme discutate, insa cred ca nu suntem noi primii care au aceste griji.....Ca orce cuplu fericit, am decis sa devenim o familia si sa jucam o nunta....dar uite ca am ramas fara de nasi si suntem in cautare de o pereche de nasi, care sa aiba bunul simt omenesc si cu care, de ce nu, sa avem o relatie de prietenie de durata!!! Avem evenimentul pe 17.08.2014 si s-a intamplat sa fim refuzati, din motive gen: unii au mai multe evenimente si nu isi permit cheltuieli, altii au reparatii, ca au multi finuti...si tot asa...in fine asta e...si acum un picusor suntem in alerta!!!! Daca inca mai sunteti bine-intentionati, am putea sa discutam, sa ne intalnim, si daca toti vom considera oportun, sa fie cu Doamne ajuta...
Buna ziua! Din pacate am ajuns in aceeasi situatie ca dumneavoastra, nasii ne-au lasat balta... si pana acum nu am gasit nasi si am inceput sa intram in criza de timp, nunta va fi la anul in mai. Doriti sa ne fiti nasi?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.03.2015, 13:00:10
eumihaela eumihaela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2013
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Smile Fini

Daca cineva are nevoie cu adevarat de o pereche de nasi tineri,cumsecade si onesti,cu drag ii putem cununa.Suntem din Bucuresti si am dori ca viitorii fini,sa fie tot din Bucuresti sau din apropiere.O zi buna!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.07.2017, 23:15:58
Pitigoi Cristian Pitigoi Cristian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2017
Mesaje: 1
Implicit caut fini

Buna ziua dragilor ! Suntem o familie din Bucuresti , care ne dorim si noi ,ca toti oamenii normali , sa avem si noi finii nostri. Am ajuns sa ma uit si sa inghit in sec la toti prietenii care povestesc cum este sa ai fini . Stiti cum zice vorba aceea : in viata ta sa faci copii, sa construiesti o casa , sa sadesti un pom ,etc.Adica sa nu faci umbra pamantului degeaba ! Pai le-am cam facut! Avem doi copii, doua printese , 14 si 18 ani , am facut o casa la curte , am sadit si niste braduti , etc. Daca credeti ca sunteti o pereche de tineri cu bun simt , ne face placere sa va cunoastem. Ne puteti contacta pe mail , adresa fiind pitigoi.cristian@yahoo.com
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.07.2019, 22:40:31
Euelena1986 Euelena1986 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2019
Mesaje: 1
Implicit Caut nasi

Cautam nasi care sa ne cununa,nu vrem nimic altceva nici petrecere nimic doar să fim cununati ca si asa stam de 12 ani asa si greu găsești oameni care sa creada in dumnezeu si sa te si învețe,suntem din Galați
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare