Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.05.2019, 22:24:39
Rafa99 Rafa99 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.05.2019
Mesaje: 4
Implicit Situație foarte dificilă.ć

Bună seara! Hristos a Înviat! Nu știu exact dacă am nimerit exact categoria care trebuia, dar asta este sper ca cineva să îmi vadă mesajul și să îmi răspundă.
Să încep cu începutul: până la 14 ani am fost o fire foarte veselă, mergea mereu aproape la biserică și mă bucuram din orice nimic. Asta până am ajuns la liceu, unde 3 ani de zile am fost bătut și umilit de toată lumea, doar pentru faptul că am o situație grea în familie, respectiv am un frate bolnav psihic, și venituri reduse tatăl meu fiind singurul care muncește fiind profesor. Momentan situația nu s-a schimbat prea mult, acum 2 luni am făcut 20 de ani, și momentan sunt în anul 2 de facultate având rezultate foarte bune și venituri decente.
Problema este în felul următor: am doi frați dintre care unul are 17 ani și este la liceu și unul de 15 ani ( bolnav de autism). Pe lânga asta de 2 ani am o soră, drept să vă spun este foarte greu nu mă mai înțeleg cu mama, și tata la fel, este într-un conflict tot timpul cu ea, e drept poate și din cauza problemelor, dar nu știu ce să mai fac.
Nu am nici un sprijin în afară de fratele meu... nu am prieteni nu am pe nimeni, rudelor nici măcar nu le mai pasă de noi.
Încerc să mă descurc singur, să muncesc, dar sănătatea nu mă mai ține, m-am îmbolnăvit... depresie, anxietate, stres. De ce toate ăsta? Aș fi vrut doar o familie normală, nimeni nu mă înțelege... nu înțeleg de ce Dumnezeu nu mă ajută, de ce nu îi pasă? Nu mai înțeleg, mereu am fost un băiat bun dar am suferit prea mult. Cât despre o prietenă știu ca nu voi avea niciodată, din simplul fapt că sunt foarte timid și anxios, și plus că am situația de care tocmai ce am zis...
Aștept sfaturi, cât mai mult, chiar nu știu... ce să mai fac cum să procedez...
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare