Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.01.2015, 17:44:34
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Intreba mai devreme un coleg de forum, Ioan_Cezar:

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Cezar Vezi mesajul
Ca să te poți mântui condiția de bază e sănătatea?? Cum așa?
Nu am cunoștință să fi fost astfel învățați în Biserică! Poți să mă lămurești, te rog?
Lipsa de cunostinta, draga Ioan_Cezar nu este o scuza. Normal, ca pentru a te putea mantui, trebuie evident ca mai intai sa te nasti, mai pe urma sa cresti mare si sa fii sanatos atat la cap cat si la trup. Daca la tine la biserica va invata altfel sau nu va invata .. e treaba voastra. Daca tu consideri altfel ... e problema ta. Desigur, eu vorbesc la modul general si nu sunt reductionist cum in mod gresit ar intrepreta Ioan_Cezar, crezand in sinea lui ca as fi afirmat ca doar cei sanatosi se pot mantui.

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Ia explică-mi: tu de ce ai nevoie de prezervativ?
Mie mi-e frica sa nu ma imbolnavesc, ca ma gandesc ca Dumnezeu mai are si alte griji mai importante pe lumea asta. Pe de alta parte sunt foarte constient ca nu pot lupta "mental" impotriva bolilor venerice ... dar poate tu reusesti, cine stie, merita sa incerci.

ovidiu.b, daca ai ajuns sa contesti si sfatul medicului referitor la folosirea prezervativelor,... esti infantil rau de tot mai baiatule.

____________

Deoarece am vazut ca sunt mai multi colegi de forum care se opun folosirii prezervativelor, propun sa deschidem un topic nou in care sa votam democratic si sa vedem daca le mai folosim sau nu ...

Ati vazut cum este viata asta de perversa ? Pe un alt topic, Yasmina si altii simpatizanti militau pentru libertatea de expresie a celor de la Charlie Hebdo ... iar acum alti colgi militeaza pentru interzicerea prezervativelor, .... cat de ridicol.

Ipocrizia extreama este principala calitate a unor colegi de pe acest forum crestin-ortodox.

Last edited by AlbertX; 23.01.2015 at 18:36:18.