Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 27.01.2010, 14:03:25
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel_wolf Vezi mesajul
Este hilar sa te revolti pe un forum care este accesat doar de romani, doar de cativa romani. Vreti rezultate? forum in engleza. domeniu .com sau .eu, publicitate, iar pentru a sustine punctul de vedere, trebuie sa aduci argumente strict stiintifice.
NU sunt de acord cu legi ce sfideaza normalitatea, dar care este normalitatea? definiti normalitatea.
Si eu cred ca nu la "normalitate" trebuie sa ne referim, ca aceasta poate fi redefinita cum vrea orice ateu, ca sa isi satisfaca scopurile.

Ceea ce noi crestinii numim normalitate, este mai degraba sinonim cu "naturalete", sau si mai precis cu "conform firii".

Deci eu vreau sa platesc din banii mei pentru lucruri firesti: pentru casatorii intre barbati si femei, pentru nasteri etc, nu pentru homosexuali si avorturi.

Doi la mana: va rog sa incetati cu aceasta manipulare ieftina cu "argumente stiintifice", de parca morala crestina si post-crestina s-ar intemeia pe stiinta. Mai mult decat atat, stiinta imi zice sa-mi mananc fratele ca sa supravietuiesc si sa nu ezit sa calc pe cadavre, daca trebuie. Aici sunt probleme de morala, nu de fizica cuantica.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
foarte zapacita patricia2006 Generalitati 10 28.06.2012 23:42:33
Foarte important(spovedanie) ggmarius Generalitati 68 19.08.2011 15:41:15
Foarte important !!! catehumen Despre Biserica Ortodoxa in general 0 29.03.2011 23:40:42
Foarte ciudat. Templier Knight Generalitati 143 18.02.2011 13:38:18
Foarte important! caesar Stiri, actualitati, anunturi 8 04.05.2009 17:07:44