Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.02.2010, 14:15:26
talida talida is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit Ma voi ruga

Citat:
În prealabil postat de alinutza109 Vezi mesajul
Astazi am primit o veste proasta de la fata mea.o colega de clasa a fost accidentata aseara pe trecerea de pietoni.fata mea alaturi de colegii ei au fost astazi la spital la ea si este in stare de coma.este un copil amarat,infiat am inteles.sa inaltam pt ea o rugaciune catre bunul nostru dumnezeu(alina)doctorul sufletelor si trupurilor noastre sa- i tamaduiasca sufletul si sa o ajute sa iasa din coma.am luat din salon un numar de telefon al unei paciente sa ma interesez de starea ei.daca isi revine din coma intentionez sa merg cu profesorul de religie care este preot sa o impartasim.are fisurata cutia craniana,hamatom la cap si din cate am inteles maine ar intra in opeartie.se zbate ca un pui,are spasme.rugati-va pt ea.doamne ajuta!!
Acum am citit acest mesaj si ma voi ruga si eu pentru Alina.Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.02.2010, 17:11:57
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit Inaltati o rugaciune pt un suflet de copil

As dori sa stiu daca intamplarea a avut loc in Bucuresti , daca da, as dori sa dau si eu niste banuti , putini ca sant somera 50 ron , poate va pot ajuta la ceva, in rest Bunul Dumnezeu si puterea LUI sa o ajute sa treaca si sa invinga acesta lupta, Maca Domnului sa-i fie ocrotitoare si sa o tina sub sfant Acoperamntul ei, Cuvioasa Parascheva mare facatoare de minuni , ma voi ruga maine special pentru ea la Manastirea Ciorogarla si voi da un acatist special pentru fetita ( o fetita a fost adusa pe brate la SF Liturghie si dupa, a plecat pe picioarele ei) , am vazut cu ochi mei aceasta minune, poate se va indura de acest suflet si-l va salva

Prea Sfanta Nacatoare de Dumnezeu miluiestene pe noi

Doamne ajuta si Bunul Dumnezeu sa-ti dea putere sa duci aceasta lupta pana la capat si sa ajutam si noi cum putem frati crestini
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.02.2010, 17:20:03
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Trebuie sa incep prin a da SLAVA lui DUMNEZEU.Vin de la spital.Datorita rugaciunilor voastre si a tuturor care v-ati rugat pentru Alina situatia sta mult mai bine fata de ieri.S-a trezit cateva clipe,a fost constienta,mama ei a rugat-o daca o aude sa o stranga de mana ceea ce a si facut.In operatie spune d-ul doctor ca intra luni pt ca trebuie sa i se mai traga edemul de la cap.Este perfuzata cu o solutie care ar trebuii sa mai cedeze edemul dar imbunatatirea este foarte vizibila fata de ieri.Parinti multumeste tuturor care au inaltat o rugaciune pt ea si nu au nevoie de nici un ajutor material momentan.Povestea e tragica daca stau sa ma gandesc ca faptasul a fugit.Cand mi-a povestit mama ei azi cum s-au intamplat lucrurile am ramas socata de parca vedeam un fim horor.Cand copilul la 19.30 s-a dat jos din autobuz a sunat-o pe maica-sa sa spuna mami,am coborat din masina in cateva minute vin acasa si mi-e o foame de lup.Femeia i-a spus ca o asteapta acasa numai ca ea nu mai ajungea.Intre timp mama se uita pe fereastra si la 200 de m vedea 6 masini de politie,ambulanta,agitatie dar saraca nu realiza ca ce vedea pe geamul de la balcon e de fapt accidentul fetei sale.A vazut ca trece 10 minute si nu a ajuns acasa,s-a gandit ca s-a gasit cu cineva pe drum si poate de aceea intarzie.A mai stat putin si a sunat- o ca sa-i spuna ca se raceste mancarea.I-a raspuns politistul care a gasit-o cazuta in sant ca fata ei a avut un accident si sa vina la spital.Eu am intrebat-o pe mama azi cine a gasit-o ,cine a sunat la politie nu intelegeam exact cum sta treaba.Treaba ar fi cam asa,masini in coloana,un BMW negru a dat peste ea,pe trecerea de pietoni a aruncat-o cat colo si cel din spate nu mai pleca.Politia era a treia masina din coloana si s-a dat jos politistul sa vada de ce nu inaiteaza si atunci a gasit fata cazuta.Am inteles ca pana zi nu l-a prins pe faptas dar imi doresc din toata inima sa il prinda si sa plateasca pt asta .daca nu stiu ca exista Dumnezeu si la judecata va da seama pt faptele sale .Vedem luni cum evolueza opertia la picior,am inteles ca doctorul este f bun si sper ca totul sa fie bn.Dumnezeu sa va binecuvanteze.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.02.2010, 19:48:35
almaris
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim Domnului pentru evolutia starii generale a Alinei, sa ne rugam pentru o vindecare completa. Dumnezeu sa fie cu ea in aceasta grea incercare, si ESTE!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.02.2010, 21:55:52
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Multumesc pt rugaciuni.Sa va rasplateasca Dumnezeu straduinta.Doamne Ajuta!

Last edited by alinutza109; 15.02.2010 at 22:03:50.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.02.2010, 21:57:05
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

O rugaciune din inima ,cu evlavie face mari minuni.Rugati-va luni pt ea cand intra in operatie.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.02.2010, 22:18:55
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Tatăl Ceresc - pentru vindecare

Doamne Dumnezeule Cel în Treime Slăvit, Tată Ceresc, binecuvintează-ne, întărește-ne în credință, smerește-ne, dă-ne cele bune și de folos sufletelor noastre. Vindecă-ne pe noi păcătoșii spre a face Voia Ta Cea Sfântă, în Numele Tatălui și al Fiului și al Sfântului Duh. Dumnezeule Prealuminat și Preabinecuvântat, Tată Ceresc, vindecă-ne pe noi (nume) pe cei dragi nouă și pe toți oamenii, de bolile sufletului, ale trupului și ale minții și alungă de la noi toate relele și pe toți vrăjmașii noștri cei văzuți și pe cei nevăzuți, pentru că noi Te slăvim, Te iubim și Îți mulțumim pentru toate, în vecii vecilor. Amin!

Last edited by alinutza109; 16.02.2010 at 21:24:29.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.02.2010, 22:19:39
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Sfântul Duh - pentru vindecare

Doamne Duhule Sfânt,Dumnezeule Atotfăcător, Atotștiutor, Atotvindecător ajută-ne întărește-ne, vindecă-ne pe noi și pe toți acești ai noștri copii, frați, surori, părinți, rude, prieteni, cunoscuți (nume)și mai ales necunoscuți, bolnavi cu boli grave sau foarte grave, transmisibile sau netransmisibile, care Ți se roagă Ție Doamne și mai ales pe cei care nu Ți se roagă, că nu știu, nu pot sau nu cred, vindecă-i Doamne de boli, după Marea Milă a Ta. Scoate-ne din rău și ne călăuzește la bine, că noi cu smerenie și cu dragoste Îți mulțumim pentru toate! Doamne Dumnezeule Cel Mare, Care ai cea mai mare știință și putere, vindecă-i pe toți acești robi ai Tăi, de bolile lor știute și neștiute de ei. Vindecă-i Te rugăm, de reaua lucrare a duhurilor rele, de vrăji, de farmece, de relele descântece făcute de necredincioși, de fermecători, de vrăjitori, de vrăjitoare și de toți cei care lucrează cu răul. Fie ca prin lucrarea Razelor Tale Sfinte și prin Puterea Ta Cea Mare, bolile acestora, să fie vindecate spre Slava Numelui Tău Cel Sfânt, pentru a se putea vedea Puterea Ta Cea Mare și binefăcătoare asupra acestor suferinzi, iar vrăjitorii, descântătorii, fermecătorii, răii să nu aibă parte de lucrarea lor cea rea. Duhule Sfânt, sfarmă, distruge, risipește și spulberă tot răul care vine de la lucrătorii răului, de la toate duhurile rele ori de la forțele oarbe care se nasc în Univers și pot acționa asupra noastră. Transformă tot întunericul din noi și din jurul nostru în lumină sfântă, vindecătoare. Dăruiește-ne toată iubirea după care tânjește sufletul fiecăruia dintre noi. Ocrotește-ne și întărește-ne cu Puterea Ta nemăsurată, atât pe noi, cât și pe urmașii noștri. Ocrotește România și românii de peste tot Pământul. Slavă Ție Doamne, Slavă Ție! Amin!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.02.2010, 22:20:16
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Domnul Iisus - pentru tămăduire
Doamne Iisuse Hristoase,FiulLuiDumnezeușiMântuitorulLumii,miluiește-ne,ajută-ne, tămăduiește-ne de bolile sufletului, ale minții și ale trupului. Îndrumă-ne pe calea cea bună, așa cum i-ai îndrumat pe toți Sfinții din toate veacurile. Dumnezeule Darnic, Preasfânt și Preaplin de Iubire, Care pe mulți i-ai tămăduit, i-ai ocrotit, dăruindu-le învățătura sfântă, precum și multe alte daruri sfinte, dă-ne și nouă un strop din Harul Tău Cel Sfânt, așa cum ai dat Sfinților, care Te-au ascultat, tămăduiește-ne, învață-ne și ajută-ne să rămânem pe calea cea bună. Doamne Iisuse milostivește-Te spre robii Tăi (numele) și dă-ne nouă, celor dragi nouășituturor oamenilor, tămăduire și tot ce este de folos sufletelor, spiritelor, minților și trupurilor noastre, pentru ca lucrând bine și cu spor să ajungem în Împărăția Cerurilor. Doamne, Tămăduitorul Cel Mai Mare și Vindecătorul Tuturor celor care aleargă spre Tine, ca Cel care ai puteri nebiruite, Te rugăm să ne izbăvești de bolile sufletești și trupești că pe Tine Te lăudăm, Te slăvim și Ție Îți mulțumim, noi robii Tăi. Amin!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.02.2010, 22:20:50
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Rugăciune către Domnul Iisus - pentru ridicarea din boală
Doamne Iisuse Hristoase, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, să chemi la pocăință pe cei păcătoși și ai pri­mit moarte pe cruce pentru mântuirea noas­tră, din adâncul inimii Te rugăm să primești sme­rita rugăciune a noastră, pentru cei încercați de boală! Mântuiește-i, Doamne, precum știi, ca un Bun și Iubitor de oameni și rânduiește totul spre fo­losul lor. Că noi neputincioși suntem și nu îi pu­tem ajuta dacă nu ne vei lumina cu Harul Tău. De e Voia Ta, îi poți pedepsi precum se cade pentru păcatele lor, tămăduindu-i cu ierburile amare ale durerii, ca un Doctor Priceput, pre­cum vei vrea. Cădem înaintea Ta și Te rugăm, îndură-Te de robii Tăi (numele), potolește-le fierbințeala, alină-le sufe­rința, ridică-i din patul durerii. Să le fie această încercare prin care trec spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor. Și dacă le este de folos să ducă mai departe cru­cea bolii, fie Doamne Voia Ta! Dăruiește-le lor răbdare și liniște, alungând de la ei toată frica și toată deznădej­dea, ca să nu fie îngenuncheați de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei. Ajută-i, Iubitorule de oameni, ca văzând ei Mila Ta, să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de po­căință și de mulțumire, ca să se învredni­cească să audă Glasul Tău Cel Sfânt: Iertate îți sunt păcatele! Slavă și mulțumire Îți aducem Ție, Doamne, pentru ajutor și pentru toate milele Tale! Amin!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din suflet o rugaciune pentru.... mara2008 Slujba inmormantarii 12 17.07.2013 23:01:10
Va rog din suflet o rugaciune ...... mara2008 Umanitare 10 13.03.2011 19:41:37
Rugaciune pentru un suflet de copil.... silvia55 Umanitare 15 28.12.2010 22:15:10
Rugaciune pentru nasterea unui copil... maggie Rugaciuni 15 23.04.2009 11:57:52
copil luat de suflet clementia Preotul 21 07.02.2009 14:48:20