Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #2901  
Vechi 06.07.2015, 12:47:03
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cu întârziere, la mulți ani!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #2902  
Vechi 06.07.2015, 12:48:42
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Cu întârziere, la mulți ani!
Multumesc mult.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #2903  
Vechi 31.07.2015, 16:27:11
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Din pacate pe internet nimeni nu te cunoaste cu adevarat, ti se ureaza lucruri bune fara sa se stie daca esti cu adevarat o persoana rea sau buna, care a facut cu adevarat ceva bine in viata asta sau a facut numai rele si a distrus vieti
( degeaba te cred unii o persoana " de treaba", chiar daca unora din intamplare leai facut candva vreun bine, leai fost de ajutor, atata timp cat la o persoana sau 2 dintre cei mai apropiati tie, leai facut un rau iremediabil, leai distrus viata ...)

( e vb despre mine, desigur, despre alti nam cunostinta ceau facut si ce nau facut si nici nue treaba mea sai judec, asta enumai a lui Dumnezeu, si eventual a celor care li sa facut raul respectiv...dar ma uitam asa cata lume se grabeste sati ureze la multi ani e retele de socializare, sanatate, bucurii, etc, fara ca sa stie macar ce faci tu cu adeavarat, poate esti o pramatie, un parazit, un handicapat, o povara pt familia si apropiatii tai, un prejudiciu, un blestem...)

Last edited by fallen; 31.07.2015 at 16:30:46.
Reply With Quote
  #2904  
Vechi 31.07.2015, 17:10:01
oitza ratacita's Avatar
oitza ratacita oitza ratacita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Locație: RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 271
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Din pacate pe internet nimeni nu te cunoaste cu adevarat, ti se ureaza lucruri bune fara sa se stie daca esti cu adevarat o persoana rea sau buna, care a facut cu adevarat ceva bine in viata asta sau a facut numai rele si a distrus vieti
( degeaba te cred unii o persoana " de treaba", chiar daca unora din intamplare leai facut candva vreun bine, leai fost de ajutor, atata timp cat la o persoana sau 2 dintre cei mai apropiati tie, leai facut un rau iremediabil, leai distrus viata ...)

( e vb despre mine, desigur, despre alti nam cunostinta ceau facut si ce nau facut si nici nue treaba mea sai judec, asta enumai a lui Dumnezeu, si eventual a celor care li sa facut raul respectiv...dar ma uitam asa cata lume se grabeste sati ureze la multi ani e retele de socializare, sanatate, bucurii, etc, fara ca sa stie macar ce faci tu cu adeavarat, poate esti o pramatie, un parazit, un handicapat, o povara pt familia si apropiatii tai, un prejudiciu, un blestem...)
E bizara nelamurirea ta...Momentele speciale care ne dau posibilitatea sa ne uram unii altora lucruri bune sunt un dar. Prin urări de bine oferim celor din jur speranta de a privi mai departe, spre un mâine mai luminos, cu mai multe motive de bucurie decat de tristete. Sensul urarilor de bine sta chiar in dorinta de mai bine din inimile celor care le rostesc... Si cred ca daca totusi mai exista urari, mai exista intentii bune, mai exista in noi un strop din Dumnezeu. Pentru ca acest strop poate creste si ajunge un râu de binecuvantari care sa se reverse in jurul nostru.
Hai sa incercam sa fim o binecuvantare unii pentru altii! Si nu putem fara Dumnezeu.

Later edit deoarece am observat tarziu: La multi ani cu sanatate! Sa te binecuvinteze Dumnezeu cu tot ce e bun si bine pt tine!
__________________
"Fiecare persoana este responsabila de desfasurarea intregului univers fizic si spiritual. Cel mai mic gest al nostru pune lumea in vibratie si ii modifica starea. (...) Deci niciodata actiunea noastra nu se infaptuieste intr-un cerc absolut inchis."(Pr. D. Staniloae)

Last edited by oitza ratacita; 31.07.2015 at 17:16:53.
Reply With Quote
  #2905  
Vechi 31.07.2015, 21:05:01
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit ptr fallen

Citat:
În prealabil postat de oitza ratacita Vezi mesajul
Later edit deoarece am observat tarziu: La multi ani cu sanatate! Sa te binecuvinteze Dumnezeu cu tot ce e bun si bine pt tine!
La multi ani si din partea mea, sarcina usoara in continuare si ai grija de tine. Nu te mai framanta pentru toate prostiile.
Reply With Quote
  #2906  
Vechi 01.08.2015, 00:41:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ganduri prea pesimiste pt o zi atat de frumoasa!
La multi ani,bucura-te de viata,de darurile de la Domnul,de copilul ce vine,de lucrurile care se vor aseza pe fagas normal!
La multi ani si multe bucurii!

Bine ca te-au felicitat prietenii,eu nu am aplicatia aia pe FB si nimeni nu ma felicita;unii nu-si amintesc,altii nu au observat ca am postat poze de la ziua mea si asa raman sa primesc urari numai de la mama :)
Si tu te plangi :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #2907  
Vechi 03.08.2015, 17:10:45
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Multumesc!
Eu am primit vrute si nevrute, insa din dorinta de a face cat mai multe, in speranta ca voi avea si oaspeti, am facut numai prostii...cu alte cuvinte m-am agitat prea tare ( mai ales ca au fost temperaturi infernale pana tarziu in seara precedenta, de nu am putut nici iesi la cumparaturi, am avut multe de facut chiar in ziua cu pricina...noroc ca intre timp se mai racorise, slava Domnului...)...ideea e ca din cauza stresului ne-am cam ciondanit si am stricat toata frumusetea momentului, de nu credeam ca o vom mai drege...abia pe seara ne-am mai linistit..
Reply With Quote
  #2908  
Vechi 16.08.2015, 01:33:40
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Am uitat sa le urez La Multi Ani, tuturor celor care poarta numele Maicii Domnului!

Maica Domnului sa va ocroteasca pe fiecare!

Cu un drum, urez aceleasi ganduri si celor care poarta numele sfintilor brancoveni, sarbatoriti azi: Constantin, Stefan, Radu si Matei. Si al sfetnicului Ianache. ( Contrar primei impresii ca numele Ianache ar fi destul de rar, s-ar putea totusi sa avem multi sarbatoriti. Forma Ianache e diminutivarea numelui Yannis, echivalentul grecesc a lui Ioan, Ion. Cum ar veni, Ionut.)

Sfintilor brancoveni, rugati-va lui Dumnezeu pentru noi!

Reply With Quote
  #2909  
Vechi 16.08.2015, 03:05:13
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
Am uitat sa le urez La Multi Ani, tuturor celor care poarta numele Maicii Domnului!

Maica Domnului sa va ocroteasca pe fiecare!

Cu un drum, urez aceleasi ganduri si celor care poarta numele sfintilor brancoveni, sarbatoriti azi: Constantin, Stefan, Radu si Matei. Si al sfetnicului Ianache. ( Contrar primei impresii ca numele Ianache ar fi destul de rar, s-ar putea totusi sa avem multi sarbatoriti. Forma Ianache e diminutivarea numelui Yannis, echivalentul grecesc a lui Ioan, Ion. Cum ar veni, Ionut.)

Sfintilor brancoveni, rugati-va lui Dumnezeu pentru noi!


Multumim,multumim :)
(Eu am 2 nume,Cristina-Maria,incantata de cunostiinta!)


La multi ani colegei Ana-Maria "Glykys",pe care nu am vazut-o pe aici insa sper ca ne mai citeste din cand in cand.
Si de asemeni si colegei Mara_2008 .
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #2910  
Vechi 02.09.2015, 13:28:18
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

La multi ani cu intarziere celor pe care ii cheama Adrian si Natalia ( 26 aug), Ioan/Ioana (???), Alexandru (a), Simion/ Simona ( 1 sept), si fetitei mele Ana Maria care a venit tot pe 26 aug, si tuturor celor care s-au mai ssarbatorit zilele astea!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08