Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 13.02.2010, 21:10:08
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

APOLOGETICUM

CAMPANIA ANTI-CIP merge mai departe! Semnaturile au fost duse la presedintele Romaniei si a fost inregistrata cererea de REFERENDUM. Orice alta varianta ar fi fost aleasa, tot de decizia presedintelui am fi depins. Presedintelui ii revine responsabilitatea de a organiza REFERENDUM-ul prin care poporul roman sa decida daca noile documente trebuie sa contina sau nu cip-uri. Presedintele trebuie sa cunoasca aceasta problema reala a unui numar foarte mare romani(dintre care aproape un milion si-au exprimat refuzul fata de microcip prin semnarea tabelelor anti-cip). Pe langa semnaturile stranse pana acum, trebuie sa adresam personal mesajele noastre PRESEDINTELUI fie prin scrisori, fie prin email.
Adresa presedintelui: Palatul Cotroceni, Bulevardul Geniului nr. 1-3, Sector 6 – Bucuresti – Romania, Cod postal 060116
email: procetatean@presidency.ro

Last edited by adelin; 13.02.2010 at 21:12:50.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 13.02.2010, 21:13:48
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Credeți că vor reuși să treacă peste principiile lor, guvernanții noștri și vor reuși să ne apere drepturile noastre, iar nu interesele globalizării?
Reply With Quote
  #123  
Vechi 13.02.2010, 22:09:48
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Chiar daca ar vrea sa ne apere interesele nu ii lasa altii "mai mari" si nu cred ca se vor gandi mai intai la noi ci la binele lor. Trebuie sa se intample toate dar cred ca Dumnezeu le poate amana daca noi ne-am intoarce fata catre EL si am sustine campania contra-cip, adica am marturisi credinta!
Reply With Quote
  #124  
Vechi 13.02.2010, 22:17:21
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelin Vezi mesajul
Credeți că vor reuși să treacă peste principiile lor, guvernanții noștri și vor reuși să ne apere drepturile noastre, iar nu interesele globalizării?
Dar tu crezi, ca vei reusi sa treci peste "principiile" tale de a eticheta pe altii masoni, ecumenisti, doar din auzite? A? Am sa-ti spun o intamplare, pe care am mai postat-o.

Un om venea la un preot sa-i spuna ceva, si preotul l-a vazut cam agitat pe acel om. Si-l intreaba:
-Ce s-a intamplat omule?
-Parinte, vreau sa va spun ceva!
Parintele a stat un pic, s-a gandit si a zis:
-Ce vrei sa-mi spui e despre o persoana?
-Da, parinte!
-Si ce vrei sa-mi spui de acea persoana, e de rau sau e de bine?
-E de rau, parinte!
-Si ce vrei sa-mi spui tu de rau de acea persoana, esti sigur ca asa e?
-Nu, parinte! Am auzit si eu la altii!
-Atunci, nu-mi mai spune!

Doamne ajuta!
__________________
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor! Amin!

Sunt un mandru, un fatarnic, si-un viclean! Fac ceva bun ca sa ma vada altii, si astept sa fiu laudat!

"Gustati si vedeti ca bun este Domnul".
Reply With Quote
  #125  
Vechi 17.02.2010, 21:52:46
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrei25 Vezi mesajul
Dar tu crezi, ca vei reusi sa treci peste "principiile" tale de a eticheta pe altii masoni, ecumenisti, doar din auzite? A? Am sa-ti spun o intamplare, pe care am mai postat-o.
Doamne ajuta!
Acum incercai sa imi raspunzi la una dintre intrebari, sau sa-mi fii profesor? Poate ai citit nici o jumatate din cat am citit eu pana acum; sau poate tu ai citit mai mult; insa, topicul nu se numste nici adelin, nici andrei, ci are un nume unde se dezbat orice subiecte ale secolului acesta, orice problemă, si cuvantul masonerie nu ti-am cerut sa mi-l definesti, sau sa-mi dai tu pilde. Cum da ti-a sarit in ochi acest cuvant? Cum de ti-a sarit in ochi ca "etichetez"? Acum nu mai este nimeni in loje, pentru ca bineinteles, loja nu dezvaluie nicio identitate... se cunosc numai eiInsa, faptele se dovedesc a fi jidovesti, plus ca si sfintii nostri parinti sau duhovnici au diferite persoane, din orice mediu care vin si le mai spun si lor una sau alta, si de la ei se ajunde la noi si tot asa. Cert este ca barfele nu s-au adeverit, toate cele pe care le-am dezbatut de-a lungul anilor, s-au adeverit
Reply With Quote
  #126  
Vechi 17.02.2010, 21:58:56
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela8 Vezi mesajul
Chiar daca ar vrea sa ne apere interesele nu ii lasa altii "mai mari" si nu cred ca se vor gandi mai intai la noi ci la binele lor. Trebuie sa se intample toate dar cred ca Dumnezeu le poate amana daca noi ne-am intoarce fata catre EL si am sustine campania contra-cip, adica am marturisi credinta!
Ai deplina dreptate; insa, marturisirea credinei nu are implicare in campania anti-cip, pentru ca una este umanismul, pe care trebuie sa-l avem, ca suntem oameni, nu animale, cum sunt unii "zelotiști" sau "stiliști" care tot scriu contra cuvantului "umanism". Daca sunt contra, atunci ce rost mai are sa traiasca? Nu sunt oameni? Nu vor drepturi? Nu vor libertate? Ba da... dar daca e vorba sa faca si ei ceva, sa ia o atitudine... n-au timp; mai bine dezbat altele de pe acum 1000 de ani, decat sa dezbata ceva actual. Unii, pentru faptul ca sunt analfabeti, stii ce fac? spun ca ei nu schimba nici litera nici duhul din cartile sfinte; si de aceea folosc unele caractere pentru a masca "analfabetismul" ce zace in ei.
Carele pre noi ne-au invrednicit Dumnezeu... sa ajungem aceaste vremuri, ne-au randuit armele credintei mult mai tari, prentru ca si satana s-ia intarit munca luisi"... Ceea ce mi se pare aiurea sa vorbesti asa la vremea asta, si totodata sa nu ai habar de ce se intampla in jurul tau, chestii care chiar ne sunt importante pentru a trai!
Reply With Quote
  #127  
Vechi 19.02.2010, 13:32:54
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acest chip nu este pecetea 666. Acea pecete se va pune in timpul domniei lui Antichrist. Exista Antichrist acum? Conduce el lumea?
Reply With Quote
  #128  
Vechi 19.02.2010, 17:54:24
albertini0
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iar cand, in vremea pribegiei, veti da de adevarate temperaturi polare de -30-40 grade Celsius, cum credeti ca veti rezista? Sigur, nu aceasta este formularea corecta a ideii: cum ne vom descurca in vremuri de pribegie, pentru ca ca noi ne-am dezobisnuit ca persoane fizice corcolite ce suntem sa mai traim intr-o haiducie perpetua, indiferent de vitregia vremurilor.

Domnul sa ne fie calauza si sprijin in incercarile ce vor veni asupra noastra!

Post binecuvantat!
Reply With Quote
  #129  
Vechi 19.02.2010, 18:19:37
Mariusica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Scazati-mi necredinta. Dar din cate stiu eu lepadarea se va face cu buna stiinta, nu cu viclesuguri. Credeti ca la judecata de apoi diavolul ma vacere la el doar pentru ca am acceptat un buletin care are nu stiu ce chip ale carui informatii nu pot sa le citesc? Ar mai fi Dumnezeu drept daca m-ar lasa in iad pentru asta? Nu, lepadarea se va face de bunavoie. Sau cum imi spunea un parinte: vei semna cu manuta ta (generic vorbind)
Reply With Quote
  #130  
Vechi 19.02.2010, 21:30:28
idealist
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[quote=albertini0;214247]Iar cand, in vremea pribegiei, veti da de adevarate temperaturi polare de -30-40 grade Celsius, cum credeti ca veti rezista? [quote]

Sa zicem ca eu voi avea mijloace sa birui frigul.
Am vizionat candva un film american despre prigoana din timpul zilelor lui Antichrist. Crestinii se retrag in munti si supravietuiesc din vanat parca pana cand Iisus intervine. Erau dotati si cu arme.
In filmul "Panic in year zero", se arata detaliat ce provizii trebuie facute pentru un asemnea trai in salbaticie
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce veti face pe 21 decembrie? Florin-Ionut Umanitare 243 05.02.2013 00:08:31
Cand va veni vremea, ce vei alege ? eodor nastasa Generalitati 25 21.05.2012 13:56:20
Ce simte omul cand face rau? ladyanda Generalitati 16 08.12.2010 09:37:20
Sa nu ucizi. Dar cand va veni pecetea? colaps Generalitati 56 04.08.2010 22:15:10
Cand se face cununia religioasa si alte detalii sophia Nunta 2 29.06.2009 12:26:56