Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 20.07.2012, 13:28:57
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Trebuie să recunosc public și eu că lucrarea mea de diplomă a fost o parte teoretică și o parte practică.

Partea teoretică am făcut-o singur, n-am copiat-o de la nimeni însă cea practică a făcut-o un prieten care a terminat înainte cu 1 an sau 2 și care a primit de la mine un preț în lei pentru munca depusă.

Eu am susținut lucrarea și teoretică și practică în fața comisiei și ea, comisia, nu știa că lucrarea practică nu e făcută de mâna mea și nici nu m-au întrebat.

Acuma eu recunosc că am mințit căci se presupunea că eu am lucrat și partea practică deși nu era prevăzut în clar că nu te poate ajuta cineva sau să o facă un muncitor în întregime dar moral cred că se presupunea asta.

Am obținut nota de trecere, o notă mare chiar.

Întreb: Aveam voie să angajez un inginer ca muncitor plătit care să proiecteze și să facă el partea practică după cea teoretică?

Eu am făcut partea teoretică și mi-am însușit partea practică și am susținut-o corect și bine în fața comisiei și partea practică și pe cea teoretică.

Poate facultatea sau universitatea să-mi retragă diploma? Mai pot eu susține că am studii superioare?

Cer iertare public comisiei care m-a verificat! Am fost un mincinos și un hoț după formula hoțul neprins e comerciant cinstit!

(Nu era obligatorie partea practică dar ridica nota cu 1-2 puncte!.. astfel că o lucrare fără parte practică putea ajunge la nota 8-9 iar una cu parte practică ajungea la nota 10. Eu am luat nota 9 din 10 cât era dacă era fără greșală deși am susținut-o fără greșală. Cred că ei au simțit și mi-au dat corect nota 9. La lucrarea de diplomă nu se lua decât 8, 9 și 10, dar totuși cred că i-am lăsat să creadă că eu am făcut partea practică deși eu am plătit un inginer muncitor căruia i-am cerut ajutorul contra cost firește, nu mă credeam în stare.)

Last edited by vsovivi; 20.07.2012 at 13:43:37.
  #32  
Vechi 20.07.2012, 15:37:17
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sad story Vezi mesajul
Cum de si-au dat seama ca Ponta a plagiat, abia acum, dupa 9 ani?
e bine si mai tarziu decat niciodata!
  #33  
Vechi 23.07.2012, 10:01:17
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Plagiatul iese la lumină chiar dacă au secretizat ''contractul''!

După cum au fost ei obijnuiți mereu ca să ocultizeze decizile, furturile, contractele iată că și plagiatul a fost făcut în aceiași manieră mușamalizantă, adică:

Avocații PSD au judecat în locul justiției întocmind un raport tehnic ocult și apoi i-au pus pe toți membrii consiliului, FARĂ CA EI SĂ AIBA POSIBILITATEA SA ANALIZEZE TEZA DE DOCTORAR, să semneze pe baza reportului că Ponta nu a plagiat căci așa a cerut ministerul.

Deci avocații a judecat și ''judecătorii'' au semnat!.. cazul s-a clasat și s-a închis la sertar! Nimeni nu are voie să știe ce s-a întâmplat acolo căci s-a secretizat, s-au semnat contracte de confidențialitate deci s-a și cenzurat iar mascarada s-a lasnsat pe televiziunile motanului Felix ca dovadă că plagiatul a fost o minciună și o luptă politică, televiziuni ținute din banii furați din energie și de la ministerul agriculturii, adică din bani publici ca să ne mintă și ne manipuleze pe banii noștrii, deci s-a lansat ideea că era singura comisie ce putea decide când legea spune clar că oricare dintre cele 4 comisii puteau analiza și să se fie sesizate sau să se autosesizeze!

Deci membrii comisiei recunosc toți în corpore că NU AU ANALIZAT deci că nu s-au supus legii care prevede analizarea plagiatului de către comisiile respective ci ei au declarat că au semnat pe baza unui raport întocmit de câtre trei avocați 'experți' fără să analizeze ci doar supunându-se prin semnătură unui raport tehnic întocmit la cerința ministerului condus de Androneasca, membră a guvernului Ponta!

UNDE SE RESPECTĂ AICI legea CONFLICTULUI DE INTERESE și a transparenței deciziilor?

Jos cenzura, Jos secretomania, Jos contractele oculte ale băieților ''deștepți''!

Last edited by vsovivi; 23.07.2012 at 10:10:12.
  #34  
Vechi 23.07.2012, 10:07:13
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

pana la urma, a plagiat Ponta sau nu?
  #35  
Vechi 23.07.2012, 10:17:42
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dumnezeu știe.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #36  
Vechi 24.07.2012, 16:58:09
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
pana la urma, a plagiat Ponta sau nu?
Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Dumnezeu știe.
Păi știm și noi, și recunosc și ei indirect... că doar dacă au făcut o comisie tehnică din 3 avocați, iar apoi consiliul de etică a semnat nu ca notarul ci ca papagalul și nimeni nu știe nimic fiindcă au semnat contracte de confidențialitate adică de cenzură... în ideea că tăcerea e de aur... asta dovedește clar că a plagiat! Mai bine ca și felul în care s-a 'analizat' nimeni nu poate susține că a plagiat!

Cine se scuză mai rău se acuză! Cine se scapă mai rău se înfundă! Cine se curăță mai rău se murdărește!.. fiindcă mai înainte trebuie să recunoști și să te pocăiești.

Deci o cam știm și noi... nu numai de la Dumnezeu care le știe pe toate ci din observarea atentă a faptelor acestor 'profesori' de renume internațional! Că de ministresă ce să mai vorbim... învățământul e după chipul și asemănarea ei... adică dezastru!

Nimeni dacă e cinstit nu ascunde sub preș gunoiul măturând în mijlocul nopții și făcând contract cu șoarecii și mâțele ca nu cumva să miaune și să chițăie secretul!.. decât dacă ești hoț!.. fiindcă așa procedează tâlharii și fățarnicii, neamul ăla viclean și desfrânat care cere mereu semne și minuni, sau dă!

Last edited by vsovivi; 24.07.2012 at 17:03:10.
  #37  
Vechi 24.07.2012, 18:24:52
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
pana la urma, a plagiat Ponta sau nu?
cu siguranta!
  #38  
Vechi 25.07.2012, 18:16:48
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cornel Urs Vezi mesajul
pana la urma, a plagiat Ponta sau nu?
Fără îndoială.
  #39  
Vechi 25.07.2012, 19:44:42
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Exista sansa sa nu fi plagiat.

Adica lucrarea sa i-o fi facut altcineva si respectivul a plagiat.

Dar intre a recunoaste ca ai plagiat si a recunoaste ca n-ai muncit, ce e mai rau?
  #40  
Vechi 26.07.2012, 08:16:41
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Suntem mici in fata mintii lor

Toti se ascund intre ei .
Toti i-si bat joc din noi ,chiar daca pleaca s-au ramane Base saracia ramane intre noi si necajurile romanilor .Noi tot vom pleca in alte tari si nu vom munci in tara noastra pentru a da prilej altora sa fure pe spatele nostru .
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Teoria subconstientului un plagiat tirziu mihailt Generalitati 0 30.09.2008 13:52:41
plagiat Annamarria Generalitati 4 07.01.2008 11:23:32