Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.08.2010, 14:40:48
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Smile

Trebuie sa te duci cu fetita la un duhovnic cu har..Te sfatuiesc sa te duci la Sf Gheorghe, la Parintele Bogdan. Este cel mai in varsta de acolo. O sa te ajute. Sa ai grija sa scri un acatist inainte , cu toate problemele voastre.
  #12  
Vechi 10.08.2010, 23:49:06
ap2010's Avatar
ap2010 ap2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 237
Implicit

ketonalul este antireumatic si atat.Cauta un medic adevarat,nu unul care iti face electrocardiograma si iti da tratament pentru reumatism(pentru stabilirea acestui diagnostic se face o analiza numita ASLO iar valoarea normala este de max.200).Problema tine si de absurd si de hilar.Incearca sa gasesti site-ul de care ti-am scris.
  #13  
Vechi 11.08.2010, 08:28:49
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Dumnezeu sa va ajute

Draga emiliulia imi pare rau pentru ce ti se inampla sunt noua pe forum si am citit cele doua topicuri deschise de tine se pare ca ai o soarta chinuita cu familia cu sanatatea si in general ,imi pare rau dar sa nuti pierzi speranta sa mergi mai departe cat despre boala de care crezi ca o ai sau cine stie ce ai tu acolo nu te speria incredinteazate in mana lui Dumnezeu caci nu te va lasa in primejdie imi pare rau ca ai fost asa de necajit pentru copilasi si chinuit dar ei sunt binecuvantarea voastra de zi cu zi vreau sa iti spun doar sa aveti grija de voi si Dumnezeu sa va dea puterea de care aveti nevoie ,eu in luna septembrie merg la tulcea la manastire si am sa merg si la voi sa va cunosc in deaproape stiu in care zona stati am mai fost in tulcea de multe ori va doresc sanatate si sa ne vedem cu bine si nu uitati rugativa la Dumnezeu pentru toate ,Doamne ajuta-l sa ii fie bine sa-si creasca copii mari ,amin.
  #14  
Vechi 11.08.2010, 10:12:24
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ap2010 Vezi mesajul
ketonalul este antireumatic si atat.Cauta un medic adevarat,nu unul care iti face electrocardiograma si iti da tratament pentru reumatism(pentru stabilirea acestui diagnostic se face o analiza numita ASLO iar valoarea normala este de max.200).Problema tine si de absurd si de hilar.Incearca sa gasesti site-ul de care ti-am scris.
Tu chiar n-ai inteles ca de fapt cerseste bani? DIN NOU!!!
  #15  
Vechi 11.08.2010, 10:36:04
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Doamne ajuta

Da chiar daca sunt sinceri si curati oricum nu sunt crezuti nu mi se pare ca au cerut ceva siau spus oful cred in fata tuturor care le stie viata ,eu nu stiu daca aveam puterea sa ma destainui cuiva cu toata viata mea ,oricum eu chiar am drum sa merg incolo spre ei sii voi vizita cu drag sa ii cunost indeaproape nu ca mar interesa dar daca tot am drum as fi curioasa sa vad cate vb si ura a fost aruncata spre ei oricum multa sanatate si sa va dea Dumnezeu putere sa meregeti mai departe si scuze pentru cei care se simt prost datorita faptului ca miam dat o parere in ceea ce am inteles eu din tot topicul asta si celalalt referitor la emiliulia ,vad ca siau dat si datele lor si acte si tot creduli nu au fost eu nu faceam asa cred sa arat lumii intrtegi toata viata mea se vede ca au avut si au nevoie de ajutorul celui aproape cei care au nu cred in veci pe cel ce nu au .,aveti grija de voi fara voi copii vostri vor fi a nimanui ,nimeni nui ca parintii adevarati luptati pentru sanatatea voastra si nu mai bagati nimic la suflet ca numai asta var trebui sa va inrautatiti situatia mai mult in aceste momente ,cu bine ,istina .
  #16  
Vechi 11.08.2010, 12:06:04
ap2010's Avatar
ap2010 ap2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 237
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Tu chiar n-ai inteles ca de fapt cerseste bani? DIN NOU!!!
Ba,dar voiam sa vad cat lungeste.
  #17  
Vechi 11.08.2010, 12:29:26
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Sa va fereasca Dumnezeu sa ajungeti sa cersiti si voi ca ea...fatarnicilor.
  #18  
Vechi 11.08.2010, 13:54:21
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit mare dreptate aveti

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Sa va fereasca Dumnezeu sa ajungeti sa cersiti si voi ca ea...fatarnicilor.
Dela un timp incoace omul se uita la ograda altui si vb fara incetare in loc sasi priveasca pragul casei lui numai ei stiu cat le este de greu in casa cu chirie si cu trei copii de crescut intelesesem ca incep si scoala doi din ei unul gradinita parca si cel mare clasa 1 dupa cum se vede in poza se cunoaste ca sunt copii suferinzi care nu au zi de zi o jucarie sau macar o paine pe masa noi suntem doi salariati si abia ne descurcam cu un copil ,tot se cumpara si la scoala si la gradinita de servici abia gasesti in zilele noatre ceva ,astea sunt zilele in care traim unde totul se plateste ,este normal sa fie si multa ura si fatarnicie dar Dumnezeu le da tuturor dupa suflet daca am sa pot am sa le trimit cateva pentru scoala celor mici cat de curand ,intradevar sunt si oameni escroci dar acesi oameni nu pot fi atat de creduli sa plece capul la fiecare ghiont ,nu este de mirare ca sa imbolnavit de la atata stres din partea unor oameni care in loc sa se intereseze de soarta loc mai mult iau inglodat sii ingloada .Draga emiliulia sa dea Dumnezeu sa fie si oameni buni pe aici cu inima si sa va ajute macar cu un sfat nu puneti totul la inima ca aveti trei copii minunati ,tinem legatura pe privat eventual ne vom da si emailul ca sa mai vb si sa va fiu de folos macar cu incurajari multe si multa rugaciune numai bine si Doamne ajuta.
  #19  
Vechi 11.08.2010, 14:23:29
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Asa este,si oricum NU-I TREABA NOASTRA daca au nevoie de ajutor pe bune,sau cer bani,sau mai stiu eu ce.Un crestin ADEVARAT este dator sa fie receptiv si sa ajute pe cel care are nevoie de ajutor......si bogatul daca ii cere niste bani sa ii dea pentru ca nu lui ii da ,ci lui Dumnezeu,FARA SA CEARA INAPOI, si pe unul care nu ii cere nimic(poate nu are curajul sau e prea rusinos sa faca asta) E DATOR SA IL AJUTE,altfel nu se poate numi crestin ci doar fatarnic si ipocrit.

Cine esti tu OM,pleava-n vant ca sa faci tu judecati daca cineva cerseste sau nu cerseste,are sau nu are nevoie de bani cu adevarat..?

Esti tu cumva mai bun,mai credincios..? Nu cred.

Cu ce drept exprimi tu judecati...?

Esti cumva Hristos..? Iara nu cred.
  #20  
Vechi 11.08.2010, 14:44:45
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Imi pare rau ca din nou sa starnit asupra noastra vorbe grele nu suntem chiar atat de cersetori suntem vai de capul nostru dar suntem oameni intrucat am fost ajutati de oameni cu suflet mare si au fost mereu alaturi de noi mereu cu rugaciuni si vorbe frumoase ,nu avem cei drept posibilitati sa mergem la un doctor sa umblam prin spitale durea nu a disparut deloc si sub coaste ma apasa acum mia dat acele pastile cinci zile cate una dar inca nu sa pronuntat cum ca as avea ceva daca dupa cinci zile nodula din cosul pieptului care sa format nu dispare atunci trebuie sa consult alt medic unde ma va trimite ,intradevar nu avem bani sau posibilitate dar nu vam cerut si daca cer voi cere tot celor care au ufost alaturi de noi si care mau ajutat binenteles ca le voi trimite si dovezi si cele necesare dar sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav eu vreau sa fiu sanatos care siar dori sa fie bolnav oare ,va multumesc doamna istina si doamn-a gabriel30 va astept cu drag doamna istina va voi trimite pe mesaj privat daca aveti nevoie de ceva date sa veniti spre noi atunci cand puteti chiar mias dori din suflet ,nu vreau nimic decat liniste va rog din suflet sa nu se mai scrie in acest ptopis sa fie inchis ,va doresc sanatate ceea ce si eu imi doresc din suflet sa fiu bine cu Dumnezeu .Va multumesc tuturor pentru tot ,domnul Ionels de ce sa merg la un duhovnic cu har ar putea sa fie ceva necurat daca puteti sami raspundeti pe privat va rog din suflet sa ma lamuriti .
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
semipareza pe partea stanga cornel cornel Intrebari utilizatori 7 16.01.2011 22:13:38
De ce unele femei nu au dureri la nastere? taluta Intamplari adevarate 72 01.09.2010 17:00:30
Prietena mea ia anticonceptionale numai ptr dureri alinu Generalitati 41 21.07.2009 01:01:50
Semnul Sfintei Cruci- de la dreapta la stanga georgeval Generalitati 0 22.03.2009 17:13:05