Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.09.2010, 12:49:51
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit O rugaciune pentru prietena mea va rog

Va rog sa o treceti in rugaciunile dumneavoastra si acatiste pe prietena mea Maria care saptamana care vine va fi operata la san i sa depistat un nodul ,operatia va fi in Constanta si este tare ingrijorata de ce va urma inca nu ia facut biopsia tot in Constanta io face inainte de operatie va rog treceti-o in rugaciuni si acatiste este o persoana cu adevarat draga si credincioasa .Doamne ajuta si va multumesc in numele ei si al meu voua tuturor care aveti un suflet enorm de mare .
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.09.2010, 13:01:51
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

O voi pomeni si eu in rugaciunile mele. Dumnezeu sa o intareasca.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.09.2010, 17:06:03
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Cu tot sufletul o voi pomeni si eu pe Maria,sa-i dea putere si incredere ,sa fie totu bine.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.09.2010, 00:00:25
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit multumesc frumos

Va multumesc din tot sufletul tuturor, Dumnezeu sa va dea sanatate pentru tot ceea ce faceti pentru cel in necaz, Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.09.2010, 01:13:18
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Ruagciune pentru Maria !

O buna prietena a fost in pelerinaj cu corul bisericii noastre si mi-a adus o iconita cu Maica Domnului si Pruncul Iisus, icoana facatoare de minuni din man.Surupatele, pe care era scrisa pe verso, urmatoarea rugaciune:

" Imparateasa cerului si a pamantului cea plina de har si preaslavita! Din acea imbelsugata stralucire a luminii Dumnezeiesti de care Te bucuri stand in dreapata Unu-lui Nascut Fiul Tauu, trimite aici jos si noua evlaviosilor tai robi, o raza fericita, care sa fie si lumina in intunecata noastra minte si flacara in vointa noastra inghetata ca sa vedem sa mergem cu ravna pe calea dreptatiilor Dumnezeiesti.
Noi, dupa Dumnezeu, in Tine Maica lui Dumnezeu si Maica noastra avem nadejdea mantuirii noastre.
Invredniceste-ne dupa cum aici sarutam cu evlavie aceasta sfanta si facatoare de minuni icoana a Ta, tot asa si acolo in Cer sa vedem insusi Chipul Tau cel fericit caruia sa ne inchinam impreuna cu Tatal si cu Fiul si cu Sfantul Duh, in vecii nesfarsiti. Amin! "

Fie ca Maica Domnului si toti sfintii dragi sa aibe mila de toate femeile care trec prin asemenea incercari grele, sa le vindece, sa nadajduiasca la mila Tatalui Ceresc. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.09.2010, 01:14:54
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Ruagciune pentru Maria !

O buna prietena a fost in pelerinaj cu corul bisericii noastre si mi-a adus o iconita cu Maica Domnului si Pruncul Iisus,pentru sora mea bolnavioara, icoana facatoare de minuni din man.Surupatele, pe care era scris pe verso, urmatoarea rugaciune:

" Imparateasa cerului si a pamantului cea plina de har si preaslavita! Din acea imbelsugata stralucire a luminii Dumnezeiesti de care Te bucuri stand in dreapata Unu-lui Nascut Fiul Tauu, trimite aici jos si noua evlaviosilor tai robi, o raza fericita, care sa fie si lumina in intunecata noastra minte si flacara in vointa noastra inghetata ca sa vedem sa mergem cu ravna pe calea dreptatiilor Dumnezeiesti.
Noi, dupa Dumnezeu, in Tine Maica lui Dumnezeu si Maica noastra avem nadejdea mantuirii noastre.
Invredniceste-ne dupa cum aici sarutam cu evlavie aceasta sfanta si facatoare de minuni icoana a Ta, tot asa si acolo in Cer sa vedem insusi Chipul Tau cel fericit caruia sa ne inchinam impreuna cu Tatal si cu Fiul si cu Sfantul Duh, in vecii nesfarsiti. Amin! "

Fie ca Maica Domnului si toti sfintii dragi sa aibe mila de Maria, Cornelia, Steluta si de toate fetele ( Maria ) si femeile care trec prin asemenea incercari grele, sa le vindece, sa nadajduiasca la mila Tatalui Ceresc. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.09.2010, 16:19:32
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Dumnezeu sa va binecuvanteze

Aseara am vorbit cu prietena mea avea o stare proasta la un moment dat am inceput sa plangem amandoua din cauza vestii care mia dato, imi spusese ea ceva ca vrea sa se interneze si o auzeam mereu ca a fost la biserica ,nu prea o auzeam inainte sa mearga asta ma mirat intrun fel si am stat de vorba cu ea de am auzit si eu durerea ei ,ma doare ca in loc sa o incurazej am inceput sa plang si eu alaturi de ea, dar apoi am ras amandoua si sia mai revenit din starea in care era.Va tin la curent cu ce se intampla cu ea poate stiti niste remedii pentru aceasta boala infricosatoare pentru mine ,vas aprecia mult gestul daca miati putea spune va multumesc si pentru rugaciunile dumneavoastra .
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.09.2010, 20:13:50
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Dumnezeu sa o miluiasca pe prietena ta, si cu rugaciunile Sfantului Nectarie degrab sa o insanatoseasca!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 19.09.2010, 14:55:57
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit multumim pentru rugaciuni

Va multumim pentru rugaciuni tuturor ,prietena mea ieri a fost operata acum este la recuperari si este bine ,va multumim inca odata pentru ca ati fost alaturi de ea cu o rugaciune spusa din inima care pentru noi a insemnat foarte mult ,maine ii va face biopsia luand din acel nodul care la estirpat asadar va rog rugativa sa fie bine si sa nu fie nimic care ar putea recidiva ,va multumim din suflet tuturor Dumnezeu sa fie alaturi de toti si de ea.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 21.09.2010, 13:17:35
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Sa de-a Bunul Dumnezeu ,ca rezultatul biopsiei sa fie unul bun.Eu stiu prin ce trece persoana respectiva ,deoarece am trecut si eu cu sora mea prin aceeasi "experienta "neplacuta.Prietenii si familia sa fie aproape de ea cu incurajari,vorbe bune si frumoase ,sa aiba moralul ridicat tot timpul.Altfel va cadea in depresie.Aveti mare grija de ea....si indiferent de rezultat sa continue lupta cu boala,cu tratamente naturiste si multe rugaciuni,mai ales la unele manastiri ,unde sunt icoane facatoare de minuni.Doamne Ajuta ,sa fie bine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
prietena ta nu e Virgina! inkognito Generalitati 286 17.01.2011 16:28:34
prietena penticostala ionell Generalitati 26 17.11.2010 10:35:27
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Pentru Vasilica colega și prietena noastră de pe forum cristiboss56 Umanitare 1 23.06.2009 12:10:02