Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 05.08.2011, 20:33:11
Sara I's Avatar
Sara I Sara I is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.07.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ademus Vezi mesajul
Vorbesti numai aiureli. Macar in posturile lui nu se vedea atata aroganta, ironie si "nebunie" cum se vede in elucubrarea ta. Asa zisi crestini "intelepti" l-au banat din cauza ca sunt "transparenti" si foarte ortodocsi. Aveti atata lasitate, fatarnicie si deochi ca nimeni altii; se vede de la o posta ca sunteti prefacuti. Tu doar vorbesti de Iisus Hristos si atat, De aia spui ca e numai al "vostru"... Dumnezeu sa va dea bunavointa ca de vorbit sunteti buni toti...
Iarta-ma, Ademus...am scris ceea ce cred despre acest subiect..e o comunicare libera...si un schimb de opinii...pe acest forum..unde eu una aflu chestii foarte faine...si nu am avut intentia sa te jignesc sau ofensez pe tine...nici n-am avut onoarea sa te cunosc...

Aroganta, asa e..ironie..admit..."nebunie"..okay(de mi-ar da Domnul nebunia crucii..of)...lasitate..asa-i..fatarnicie..auch..si aici ai dreptate....deochi...nu stiu...prefacut...asa-i...sunt..si mult mai rau de atat...motiv pentru care is in disperata si urgenta nevoie de Isus Hristos..care a venit in lume pentru ratatii astia...asa ca mine..
Dar eretic...sa-mi ajute Insusi Hristos...care este Adevarul Insusi...sa nu fiu..si sa-ti ajute si tie...daca vrei...

Prin al nostru Hristos...inteleg al tuturor oamenilor in general...pentru ca El si-a dat viata ca oricine crede In El...sa nu se piarda...si al crestinilor in particular...ca unii care deja cred in El...in sensul ca pentru ei nu exista alta Cale de mantuire...decat Hristos...si cauta sa-L cunoasca tot mai mult.

Inca o data, iarta-ma, nu am avut intentia sa te ofensez pe tine, ca om, ca persoana..in nici un fel
__________________
"Mergeti pretutindeni, spunand tuturor ca Dumnezeu exista, si ca in Adevar, Dragoste El este. Si..daca trebuie..folositi si cuvinte"(Francisc de Assisi)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ochiul interior Florin-Ionut Teologie si Stiinta 23 21.05.2018 14:27:49
frumusetea interioara a omului Marta Generalitati 46 07.04.2014 23:57:33
Nu aveam pace interioara: cu mine si Dumnezeu Ioan_Ciobota Generalitati 3 30.09.2007 11:46:15
Atacurile din "interior" la adresa Bisericii Mirean Biserica Ortodoxa Romana 439 29.07.2007 21:55:18
Nu mai imi gaseam linistea si echilibrul interior Ioan_Ciobota Generalitati 1 12.05.2007 01:58:05