Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 31.10.2015, 15:17:06
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Iar ISU da autorizatia de PCI, dupa ce in prealabil are loc o analiza PCI a localului.
Eu știam de autorizație PSI. :)
  #32  
Vechi 31.10.2015, 15:18:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ovidiu,
N-am spus nimic despre medici, ci am spus faptul ca nu cunoastem dedesubturile acestei sarbatori sataniste. Sosirea salvarilor nu depinde doar de medici...
  #33  
Vechi 31.10.2015, 15:22:47
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ovidiu,
N-am spus nimic despre medici, ci am spus faptul ca nu cunoastem dedesubturile acestei sarbatori sataniste. Sosirea salvarilor nu depinde doar de medici...
Secretarul de stat în MAI Raed Arafat a declarat că s-a intervenit în 11 minute.
  #34  
Vechi 31.10.2015, 15:26:12
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Martorii oculari sustin ca prima salvare a sostit dupa 30 de minute.
PERICOLUL SARBATORILOR PAGANE - HALLOWEEN:


https://www.youtube.com/watch?v=_u3Wftws5i4

Cred ca ar fi corect ca aceasta sarbatoare pagana sa fie pur si simplu interzisa la noi.
  #35  
Vechi 31.10.2015, 15:36:16
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Martorii oculari sustin ca prima salvare a sostit dupa 30 de minute.
Vezi de la 00m40s: http://stirileprotv.ro/video/declara...cioiu/61735712
...11 minute de la primirea primului apel.

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
PERICOLUL SARBATORILOR PAGANE - HALLOWEEN:

https://www.youtube.com/watch?v=_u3Wftws5i4

Cred ca ar fi corect ca aceasta sarbatoare pagana sa fie pur si simplu interzisa la noi.
Asta este cu totul o altă poveste.
  #36  
Vechi 31.10.2015, 15:40:27
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

- din pacate accidente,incendii...se intampla si in biserici

-e si vina oamenilor,neglijenta....foc de artificii,pirotehnic...

-pe de alta parte este si rock-ul satanic cu halloweenul demonic

http://cartearomaneasca.blogspot.ro/...din-clasa.html

"Icoana din clasă deranjează, pe când măștile cu draci și vrăjitoare sunt bine venite! Închinarea la moaște e disprețuită, dar scheleții desenați pe spinarea copiilor noștri ne amuză!"


"În 1966 în SUA, Anton Lavey a infiițat Biserica lui Satan, instituție de cult recunoscută oficial de autoritățile americane, a scris lucrarea numită „Biblia satanică” și a sistematizat ritualurile și sărbătorilor satanice, cultul organizat de el existând până astăzi. Despre Halloween el mărturisea că este una dintre cele mai mari sărbători în calendarul satanic, alături de Noaptea Walpurgică, celebrată de 1 mai, iar într-unul din interviurile sale afirma: „Mă bucur că părinții iși lasă copii să îl serbeze pe diavol cel puțin odată pe an, de Halloween.”
  #37  
Vechi 31.10.2015, 15:53:18
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Coincidență TULBURĂTOARE în cazul incendiului din Clubul Colectiv: „Ziua în care murim”, titlul uneia dintre piesele de pe albumul lansat în seara tragediei
http://www.businessmagazin.ro/actual...video-14868910

În seara în care a izbucnit incendiul devastator, clubul Colectiv găzduia un concert al trupei Goodbye to Gravity, pentru lansarea unui nou album - "Mantras of war". Titlul uneia dintre piesele incluse pe acest album, "The Day We Die" (“Ziua în care murim”, n.r.), prevestește, parcă, ceea ce avea să se întâmple în club, după cum au remarcat mai mulți fani ai trupei pe rețelele de socializare online.

Printre versurile melodiei se regăsesc, totodată, trimiteri către foc și moarte: „Let go and beg for freedom / Another row jumping into the flame” („Dezlănțuie-te și roagă-te pentru libertate / Încă un rând sărind în flăcări”, n.r.) și „We're not numbers we're free, we're so alive / Cause the day we give in is the day we die” („Nu suntem numere, suntem liberi, atât de vii / Căci ziua în care cedăm este ziua în care murim”).
  #38  
Vechi 31.10.2015, 15:55:11
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ucenicule din secta lui Anitulesei, lasa macar in acest moment antiecumenismul derapant. Nitica decenta, nu? Da, toti suntem de acord ca halouin e o porcarie malefica, cam ca tot ce vine de la imperialisti, dar acum pur si simplu nu e momentul de pedalat pe chestiile astea. Eu am afirmat asta o data pe acest topic, si m-am oprit. Poti s-o faci si tu?
  #39  
Vechi 31.10.2015, 16:04:35
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
Ucenicule din secta lui Anitulesei, lasa macar in acest moment antiecumenismul derapant.
-tu faci parte din secta bocaita si esti proecumenism ?
  #40  
Vechi 31.10.2015, 16:10:02
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
-tu faci parte din secta bocaita si esti proecumenism ?
Action: Ignoring protocols engaged.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare