Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.03.2020, 00:45:42
nlf_v9 nlf_v9 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2020
Mesaje: 1
Implicit Ajutor

am nevoie de ajutor, sunt nou pe acest forum și probabil nu voi intra prea des sper doar sa ma ajutați sa găsesc liniștea din punct de vedere creștinesc. Am făcut multe greșeli în viață printre care am luat fata de acasă cu voia ei dar fără voia părinților ei și i-am făcut sa sufere. Am trăit alături de ea 4 ani minunați dar acum ea a plecat spunându-mi ca vrea sa se regăsească. Problemele intre noi cred ca s-au accentuat după ce a început sa intre în nici nu știu ce e secta sau curent pranandi. Noi doi eram mai mult agnostici doar ca după rostea astea eu vreau sa ma reindrept către creștinism și sa discut cu un preot dar nu știu cum și îmi e și rușine. Iar pe ea pranandi acesta a inteoartat-o de mine, a devenit și vegetariană. I-am sunat părinții și le-am cerut sa ma ierte pentru ceea ce le-am făcut pentru ca acum simt și eu ce au simțit ei. Nu știu ce e de făcut cum sa procedez, sunt o fire impulsiva și nu îmi pot stăpâni emoțiile. Credeți ca m-ar putea ajuta un preot? Nu vreau un psiholog! Și dacă da cum sa procedez sa contactez unul în privat sa pot sa ii spun ce am pe suflet? Va mulțumesc!
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare