Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.03.2007, 04:30:55
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.547
Implicit

Tot dintr-o caracteristica a comportamentului homosexual, acela al promiscuitatii peste masura(din statistici oficiale), raspindirea SIDA-ei aduce cu sine o multitudine de boli AUXILIARE readuse in societatea civilizata de catre pacientii SIDA. Daca intrebati un doctor mai ales de boli pulmonare veti afla ca cei mai multi pacienti care se imbolnavesc de TBC si forme de Pneumonie netratabila din lipsa de imunitate a organismului sunt homosexuali.

Homosexualii se intreaba de ce se tine lumea departe de ei? Raspunsul este ca o fac nu numai deoarece au alte obiceiuri si sunt DIFERITI ci pentru ca prezinta si pericolul infectarii prin AER, nu numai prin singe sau pe cale sexuala.

Eu personal, cunosc persoane sanatoase infectate cu TBC de catre purtatori homosexuali, un tinar care tusea si care lucra la biroul de linga el si nu spunea nimanui ca este bolnav incontinuu. De acest lucru nu se aminteste nicaieri, iar Hollywood-ul face mizerii de filme gen Philadelphia unde publicul este manipulat in a crede ca acestia sunt discriminati si dati afara din posturi pe motiv ca au SIDA.

Deci SIDA nu este O boala ci o multitudine de boli care se invirt CONSTANT in jurul pacientilor.

Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.03.2007, 22:53:57
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

asta inseamna ca in africa 28 la suta din populatie este homosexuala?

SIDA.. nu este o boala a homosexualilor. este o boala a sexului neprotejat. la fel ca si sifilisul, blenoragia...

Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.03.2007, 22:59:13
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

Citat:
În prealabil postat de romandragut
asta inseamna ca in africa 28 la suta din populatie este homosexuala?

SIDA.. nu este o boala a homosexualilor. este o boala a sexului neprotejat. la fel ca si sifilisul, blenoragia...
sunt homosexual. traiesc intr-o tara cu un nivel ridicat al HIV pozitivilor. promiscuitatea si relatiile sexuale neprotejate duc la imbolnaviri.

asemenea afirmatii tin doar de prejudecata, dezinformare si dorinta de dezinformare, nu de realitate.

iar daca tu esti de acord ca oamenii sa fie discriminati pentru motive de boala sau orientare sexuala atunci cred ca esti intr-un pericol mai mare decat HIV.

Esti creat dupa asemanarea lui Dzeu insa nu ai prerogativele lui Dzeu. Asa ca invata sa iubesti, sa spui adevarul si sa nu judeci.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.03.2007, 01:58:00
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.547
Implicit

Deci conform teoriei tale, sa nu fie discriminare, sa lasam pe purtatorii activi de TBC si pneumonie incurabila sa se devina INCOGNITO, de neurmarit, sa se amestece cu populatia, sa minta ca nu au nimic si sa infecteze pe colegii lor de servici respirind acelasi aer (exact asta s-a intimplat). Ca sa-ti spun sfirsitul povestii, cind s-a aflat, respectivul(purtatorul) a disparut fara urma, iar colegul a trebuit sa stea pe antibiotice puternice un an de zile si sa ramina marcat pe viata cu o cicatrice pe plamin:(. Din pacate nu toate joburile cer MICRO-ul la angajare, si ar trebui sa o faca:(

Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.03.2007, 11:42:07
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Deci conform teoriei tale, sa nu fie discriminare, sa lasam pe purtatorii activi de TBC si pneumonie incurabila sa se devina INCOGNITO, de neurmarit, sa se amestece cu populatia, sa minta ca nu au nimic si sa infecteze pe colegii lor de servici respirind acelasi aer (exact asta s-a intimplat). Ca sa-ti spun sfirsitul povestii, cind s-a aflat, respectivul(purtatorul) a disparut fara urma, iar colegul a trebuit sa stea pe antibiotice puternice un an de zile si sa ramina marcat pe viata cu o cicatrice pe plamin:(. Din pacate nu toate joburile cer MICRO-ul la angajare, si ar trebui sa o faca:(
am spus eu asta?

de ce interpretezi totul dupa placul tau.

asta arta insemna ca si copiii infectati cu HIV sa fie izolati. sa nu aiba dreptul la educatie, cultura, biserica etc.

repet HIV si BTSnu sunt boli specifice homosexualilor. de exemplu eu nuam suferit de nici o boala cu transmitere sexuala.

Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.03.2007, 15:04:02
macs macs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Mesaje: 214
Implicit

de ce sa fie izolati? ca oricum nu-i vrea nimeni... mai bine-i omoram direct nu ?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.03.2007, 23:48:39
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

he.he.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.04.2007, 20:24:26
Sylvie Sylvie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 258
Implicit

Hristos a inviat!
Romandragut,vreau sa discut cu tine,pt.ca te vad sincer si observ ca in ciuda faptului ca te declari homosexual,totusi,faptul ca vrei sa discuti pe teme religioase este un inceput bun(nu ai ales barurile pt. a comunica),si te respect pt. asta.
Imi pare rau de tine,pt.ca nu stii ce pericol te asteapta,daca continui sa ramai asa.
Probabil ca nu ai fost homosexual cand ai plecat din Romania,iar acolo anturajul te-a corupt.Am invatat multe lucruri despre HIV si pot sa-ti spun ca cel mai mare procent(80-90%)de contaminare cu acest virus,este in randul homosexualilor.
O sa am ocazia sa stau printre cei bolnavi de SIDA si am sa-ti scriu atunci parerile celor bolnavi.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.04.2007, 20:43:56
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

Oameni buni, ganditi logic! De ce este aceasta prejudecata? Homosexualii au aceeasi sansa sa se imbolnaveasca de SiDA ca orice om normal, depinde doar de el, cum se protejeaza.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 24.04.2007, 23:29:31
Sylvie Sylvie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 258
Implicit

Hristos a inviat!
Erzbet,m-ai inteles gresit.Bineinteles ca si eu as putea fi o victima ca si tine,daca si tu esti in aceeasi situatie,dar Doamne fereste!,sa nu ni se intample asta.
Si daca se protejeaza,tot se poate imbolnavi cineva,virusul nu selecteaza persoanele cu pricina.
Imi pare rau ca nu pot spune mai multe acum,timpul ma preseaza,:(dar sper sa continuam.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bolile psihice mirelat Generalitati 103 26.09.2017 14:22:27
Sexualitatea in Credinta Crestina sunsray Spiritualitatea ortodoxa 116 30.07.2012 16:47:57
Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens. Theodor_de_Mopsuestia Generalitati 6 16.07.2012 07:59:28
Rugaciunea vindeca bolile Paisie Aghioritul Rugaciuni 1 20.12.2010 18:13:08