Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Reguli in Biserica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.08.2009, 01:49:26
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Question Ortodox fiind, savarsesti un mare pacat rugandu-te intr-o Biserica Catolica?

Nu aruncati cu cataroaie, ca nu am terminat de dat si detaliile aferente :D. Eu sunt ortodoxa si nu am nici un dram de interes fata de celelalte confesiuni, insa intamplarea face ca eu acum sa locuiesc in Germania, intr-un oras in care chiar nu este nici o Biserica Ortodoxa...aici fiind numai catedrale catolice si in rest case de adunare ale adventistilor...Biserica ortodoxa este, insa la circa 80 de km de orasul in care locuiesc..si stateam si ma gandeam daca ar fi chiar atat de ingrozitor daca as merge Duminica pe la ei...desi simt deja in sufletul meu ca nu voi simti nici a 1000 parte din sentimentul avut in Biserica mea. Stiu ca e pacat, sau daca nu e chiar pacat, nu e de bine oricum...dar voi ce parere aveti, cum vi s-ar parea ?
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pierdut intr-o lume mare .... Sniper Intamplari adevarate 12 24.08.2016 16:56:50
Religie catolica in scoala pentru un ortodox elcipo Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 16 26.09.2012 15:05:10
Un baiat ortodox si o fata catolica... leloup Generalitati 51 13.02.2012 18:24:15
Casatorie intre viitor preot ortodox si catolica? TNTman Nunta 34 25.02.2010 22:08:01