Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 05.06.2007, 03:45:11
Silviu Silviu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2007
Mesaje: 139
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Pentru Saurian:
Nu cred ca Iisus se poate face orice pentru noi, El este doar Fiul lui Dumnezeu si atat, nu trebuie sa ne apucam de interpretari pentru ca nu e normal sa facem asa. Nu trebuie sa-L folosim pe Domnul nostru Iisus Hristos ca pe un inlocuitor al unei dorinte omenesti, ci trebuie sa ne raportam la El ca fiind ceea ce este si nu dupa ce lipsuri am avea noi.
Perspectiva proprie - exprimata din ceea ce simt.
Aprob,bineinteles ca necunoscute sunt Caile Lui.Dar inteleg ceea ce a spus Saurian.Oricum un om cu o viata duhovniceasca dezvoltata destul,gandeste mai mult la iubire decat la pofte si cred ca la asta se referea el.Dar Parintele Savatie Bastovoi,intr-una din predicile sale,ne spune ca iubirea este tot un dar de la Dumnezeu si El uneori ne mai ia acest Dar,adica posibilitatea de a iubi sau cele dragi noua,ca sa ne incerce,si,in consecinta,trebuie sa avem rabdare.Da,am inteles faza cu parcul,si eu am simtit tristetea aia fenomenala,chiar si akedie(o forma de tristete mai grava,cuvantul provenind din greaca).Uitati-va pe site la patimi daca nu ati facut-o deja,veti afla multe,ca de altfel din toate articolele.Stiu ca sufera mult un om din cauza aceasta dar e buna si suferinta la ceva:ne intareste firea si ne apropie de Dumnezeu.Ca sa ne scoata din pofte si patimile sufletesti si trupesti,suferinta are un rol important.Cine neaga suferinta,neaga ascensiunea spirituala.
  #222  
Vechi 05.06.2007, 10:11:47
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Pentru Saurian:
Nu cred ca Iisus se poate face orice pentru noi, El este doar Fiul lui Dumnezeu si atat, nu trebuie sa ne apucam de interpretari pentru ca nu e normal sa facem asa. Nu trebuie sa-L folosim pe Domnul nostru Iisus Hristos ca pe un inlocuitor al unei dorinte omenesti, ci trebuie sa ne raportam la El ca fiind ceea ce este si nu dupa ce lipsuri am avea noi.
Perspectiva proprie - exprimata din ceea ce simt.
De fapt ce am spus scrie si in catehismul ortodox cand se refera la fericirea vesnica. Daca ai avea nevoie de ceva si Hristos nu-ti ofera n-ar mai fi vesnic fericit. Dar tu poate te referi ca unii doresc ceva care nu le e de folos sau sunt pur si simplu dorinte pamantesti. Dar uiti ceva: noi suntem facuti dupa chipul lui Dumnezeu. Aceste dorinte pamantesti care nu sunt necesare tradeaza faptul ca omul vrea ceva dar nu stie. Totusi Dumnezeu stie. Iti dau un exemplu. Unul se simte foarte deprimat si vrea o tanara langa el pe care s-o iubeasca si care sa il iubeasca. Acum Dumnezeu nu ii va trimite femei in cale ci va face altceva. Il va scapa de singuratate, il va face pe acel om sa-I simta dragostea si iubirea Sa cea mare si astfel acel tanar va iesi din deprimare. Bineinteles dupa ce respectivul tanar s-a rugat lui Dumnezeu ceva timp. Parerea mea e ca trebuie sa fim sinceri cu Dumnezeu. Ma simt singur si simt ce El nu ma poate mangaia, simt ca nu Il doresc. Decat sa-I spun la Dumnezeu ca sunt ispitit de nu stiu ce demon eu cred ca mai mult ar aprecia sa-I spun sincer: Dumnezeule , inima mae nu te doreste si simt ca nu ma poti ajuta. Si cred ca Dumnezeu te va ajuta. Sau un exemplu mai bun ar fi asta. Unii se roaga la Dumnezeu sa-i omoare. Corect ar fi sa-I spuna clar necazurile si gata nu sa dramatizeze totul. Sa fie sinceri cu ei si cu Dumnezeu.
  #223  
Vechi 05.06.2007, 10:49:31
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de romandragut
pentru biserica sunt un caz de imoralitate. insa biserica nu ma reprezinta. in secolele trecute pedeapsa pentru homosexualitate era moartea. din motive religioase. e clar ca bisrica era nebuna la acel moment. cum poate o institutie care promoveaza iertarea si ibirea sa doreasca moartea. totusi, eu sunt CASATORIT LEGAL cu un barbat si nu am facut-o sa jignsc femeile.



sigmund freud care nue ste un obsedat sexual ci un totusi un psihanalist adus umanitatii, medicinii, psihologiei si psihanalizei teorii care au acum valoare axiomatica: varstele sexuale ale individului, inconstientul - constientul, complexul lui oedip si complexul electra. daca teoriile sale referitoare la sexualmitatea infantila sunt vehement combatute nu doar de puritabnisti ci si de psihologi si psihiatrici celelalte teori au ramas.

sunt convins ca nu ai citit freud si de asta faci astfel de remarci.

freud spunea despre masturbare ca este normala insa o vedea ca si o forma de imaturitate sexuala. nu a afirmat ca "nu sunt de acord cu ea", ci doar a facut niste observatii.

cat despe "nebunie". psihologii nu folosesc asemenea terminologii. studiile au aratat ca masturbarea reduce stressul, previne cancerul de prostata (consiliul medical australian), nu duce la afectiuni psihologice sau depresie (universitatea din pennsilvania).

au fost tot felul de speculatii prin care masturbarea duce la: orbire, epilepsie, debilitate etc. exista insa si masturbare obsesiva care tine de patologie.

stiu ca tu folosesti stiinta ca si hartie igienica. stiu ca esti indoctrint, insa avand in vedre ca esti inca singur incerca sa deschizi ochii si sa citesti si erezii. pana una alta ereziile asta care se numesc stiinta au adus electricitatea (ce vrajitorie), avionele, trebnurile in viata noastra. aceasta stiinta ne-a invatat ca pamantul este rotund si ce sunt stelele. medicina si medicii ne-au marit speranta de viata si ne-au redus durerile.

atata timp cat nu cunosti adevaruri si realitati complementare nu vei avea cum sa vezi frumusetea vietii. ci vei trai mereu intr-o teama imensa ca satan te pandeste si vrea ca tu sa cazi in pacat. conform filosofiei crestine dumnezeu a creat lumea si tot ceea ce este i lumea asta este de la dumnezeu. nu exista gest sau miscare fara ca sa nu fie cunoscute de dzeu.

nu te izola intr-un colt stramt de camera.
intai s-o luam cu biserica: poate pentru biserica esti un caz de imoralitate dar in nici un caz pentru Biserica.:D ( vezi diferenta? una e cladirea si alta e institutia divino-umana ). Serios vorbind nu confunda pe Hristos cu cei care se grabesc sa te trimita in iad. Sincer cred ca in stadiul in care esti incearca sa te apropii de Hristos. Scrie undeva in Evanghelia dupa Ioan ca Hristos spune ca cei care vin la El, nu-i va respinge. Si nu se referea ca doar sfintii, heterosexuali, preotii, cei cu o viata curata etc. au voie sa vina la El. Pana la urma Hristos a venit pentru cei pacatosi. Indiferent de starea ta. Nu ma judeca nici pe mine gresit. Eu n-am spus niciodata ca jignesti femeile din cauza ca te-ai casatorit cu un barbat. Reciteste ce am spus. Am spus ca le jignesti prin faptul ca tu consideri masturbarea ca ceva normal. As fi curios daca ai fi de acord cand un homosexual s-ar masturba sa se gandeasca la tine. Daca ai putina sensibilitate nu cred. Cred ca ti s-ar face greata. ( Cel putin asa ar fi in cazul meu daca o femeie ar face astfel de lucruri si s-ar fi gandit la mine ).


ai dreptate nu l-am citit pe freud dar nu pot sa ma cred in ceea ce ai spus despre oamenii de stiinta. motivul? faptul ca tot niste oameni de stiinta au facut un sondaj sa vada cati oameni sunt homosexuali. sondajul stii pe cine a fost facut? pe detintuti acuzati de abuzuri sexuale. asa ca au iesit destul de multi homosexuali. ti se pare ca au fost corecti acei oameni de stiinta? ??? mi-am invatat lectia sa nu mai cred orice apare in carti si ziare



tu vorbesti de frumusetea vietii. omule, eu am fost mai apropiat de stilul tau de viata decat ai fost apropiat tu de stilul meu. Nu m-am nascut nu stiu cat de fanatic. Am ajuns asa fanatic ca am trait si pacatul si stiu cam ce am pierdut. Nu ma pot lauda ca am pacatuit nu stiu cat de grav dar am cazut destul de tare. Si m-am intors la Hristos si am gasit viata. Stii ce e viata in Hristos? Tu crezi ca e numai obsesia asta de draci ca sunt la tot pasul? nu e asa. Viata in Hristos e dragoste, bucurie, fericire, libertate, iubire. Da, sunt momente grele cand simti ca nu mai poti dar odata ce ai gustat din adevarata viata nu te mai poti intoarce la pacat ( nu te mai poti intoarce la moarte spunand ca e viata ). Tu tot timpul m-ai confundat cu acele babete de care vorbeai. Am 21 de ani asa ca e greu sa fiu babeta. Sa - ti spun ceva de acele babete. Acelea sunt niste femei care toata viata au trait o viata superficial crestina care nu stiu ce mare e dragostea lui Hristos. Citeste Evangheliile, ce mai?! Hristos pe cine smintea? Pe vamesi si pe curve sau pe preoti si pe carturari? Nu confunda fatarnicia si habotnicismul cu viata in Hristos. Recunosc ca sunt multi astfel de oameni in zilele noastre, sunt din pacate si preoti . Dar sunt si oameni in Hristos. Din nou il dau ca exemplu pe duhovnicul meu . Si asta e chestia. Nu e calugar, nu e un mare duhovnic care face minuni ci e un simplu batran preot de mir care are ispitele si caderile sale dar care incearca sa duca o viata in Hristos. De ar da Dumnezeu sa cunosti un hristofor ti-ai schimba foarte mult conceptia.

sa nu ma izolez intr-un colt stramt? dar asa faceam inainte sa-L cunosc pe Hristos, in perioada cand ma certam cu niste sectanti ca sunt prea inchisi la cap ca refuza aceste gandiri newage-iste.

p.s. nimic nu se face fara voia lui Dumnezeu. dar una e sa faci cu binecuvantarea Lui si alta e sa faci cu dezlegarea Lui. Hristos l-a dezlegat pe Iuda ca sa-L vanda dar nu inseamna ca a fost de acord cu el. Pana la urma Hristos n-a venit sa dea niste reguli. reguli erau in vechiul testament. Hristos nu spune ce sa facem ca sa ne bucuram de viata. Nu exista serpi si balauri si toate prostiile care sunt spuse despre Iad. Aceea e o literatura necanonica care niciodata nu a fost acceptata de Biserica. Stii ce e iadul. Iadul e un loc in care esti pus astfel incat sa nu poti face rau nimanui, nici macar tie. Iar chinurile vin din faptul ca raul care nu se poate manifesta te distruge pe tine. Dar cum ai chipul lui Dumnezeu care nu poate fi distrus traiesti vesnic in chinuri. Si Dumnezeu te poate intr-o secunda se te vindeca de tot pacatul daca Il lesi. Dar toti pacatosii se inchid intr-un turn si astfel Dumnezeu nu poate intra. Iadul e locul in care Il refuzi pe Dumnezeu.
  #224  
Vechi 05.06.2007, 10:51:38
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Saurian
Citat:
În prealabil postat de romandragut
pentru biserica sunt un caz de imoralitate. insa biserica nu ma reprezinta. in secolele trecute pedeapsa pentru homosexualitate era moartea. din motive religioase. e clar ca bisrica era nebuna la acel moment. cum poate o institutie care promoveaza iertarea si ibirea sa doreasca moartea. totusi, eu sunt CASATORIT LEGAL cu un barbat si nu am facut-o sa jignsc femeile.



sigmund freud care nue ste un obsedat sexual ci un totusi un psihanalist adus umanitatii, medicinii, psihologiei si psihanalizei teorii care au acum valoare axiomatica: varstele sexuale ale individului, inconstientul - constientul, complexul lui oedip si complexul electra. daca teoriile sale referitoare la sexualmitatea infantila sunt vehement combatute nu doar de puritabnisti ci si de psihologi si psihiatrici celelalte teori au ramas.

sunt convins ca nu ai citit freud si de asta faci astfel de remarci.

freud spunea despre masturbare ca este normala insa o vedea ca si o forma de imaturitate sexuala. nu a afirmat ca "nu sunt de acord cu ea", ci doar a facut niste observatii.

cat despe "nebunie". psihologii nu folosesc asemenea terminologii. studiile au aratat ca masturbarea reduce stressul, previne cancerul de prostata (consiliul medical australian), nu duce la afectiuni psihologice sau depresie (universitatea din pennsilvania).

au fost tot felul de speculatii prin care masturbarea duce la: orbire, epilepsie, debilitate etc. exista insa si masturbare obsesiva care tine de patologie.

stiu ca tu folosesti stiinta ca si hartie igienica. stiu ca esti indoctrint, insa avand in vedre ca esti inca singur incerca sa deschizi ochii si sa citesti si erezii. pana una alta ereziile asta care se numesc stiinta au adus electricitatea (ce vrajitorie), avionele, trebnurile in viata noastra. aceasta stiinta ne-a invatat ca pamantul este rotund si ce sunt stelele. medicina si medicii ne-au marit speranta de viata si ne-au redus durerile.

atata timp cat nu cunosti adevaruri si realitati complementare nu vei avea cum sa vezi frumusetea vietii. ci vei trai mereu intr-o teama imensa ca satan te pandeste si vrea ca tu sa cazi in pacat. conform filosofiei crestine dumnezeu a creat lumea si tot ceea ce este i lumea asta este de la dumnezeu. nu exista gest sau miscare fara ca sa nu fie cunoscute de dzeu.

nu te izola intr-un colt stramt de camera.
intai s-o luam cu biserica: poate pentru biserica esti un caz de imoralitate dar in nici un caz pentru Biserica.:D ( vezi diferenta? una e cladirea si alta e institutia divino-umana ). Serios vorbind nu confunda pe Hristos cu cei care se grabesc sa te trimita in iad. Sincer cred ca in stadiul in care esti incearca sa te apropii de Hristos. Scrie undeva in Evanghelia dupa Ioan ca Hristos spune ca cei care vin la El, nu-i va respinge. Si nu se referea ca doar sfintii, heterosexuali, preotii, cei cu o viata curata etc. au voie sa vina la El. Pana la urma Hristos a venit pentru cei pacatosi. Indiferent de starea ta. Nu ma judeca nici pe mine gresit. Eu n-am spus niciodata ca jignesti femeile din cauza ca te-ai casatorit cu un barbat. Reciteste ce am spus. Am spus ca le jignesti prin faptul ca tu consideri masturbarea ca ceva normal. As fi curios daca ai fi de acord cand un homosexual s-ar masturba sa se gandeasca la tine. Daca ai putina sensibilitate nu cred. Cred ca ti s-ar face greata. ( Cel putin asa ar fi in cazul meu daca o femeie ar face astfel de lucruri si s-ar fi gandit la mine ).


ai dreptate nu l-am citit pe freud dar nu pot sa ma cred in ceea ce ai spus despre oamenii de stiinta. motivul? faptul ca tot niste oameni de stiinta au facut un sondaj sa vada cati oameni sunt homosexuali. sondajul stii pe cine a fost facut? pe detintuti acuzati de abuzuri sexuale. asa ca au iesit destul de multi homosexuali. ti se pare ca au fost corecti acei oameni de stiinta? ??? mi-am invatat lectia sa nu mai cred orice apare in carti si ziare



tu vorbesti de frumusetea vietii. omule, eu am fost mai apropiat de stilul tau de viata decat ai fost apropiat tu de stilul meu. Nu m-am nascut nu stiu cat de fanatic. Am ajuns asa fanatic ca am trait si pacatul si stiu cam ce am pierdut. Nu ma pot lauda ca am pacatuit nu stiu cat de grav dar am cazut destul de tare. Si m-am intors la Hristos si am gasit viata. Stii ce e viata in Hristos? Tu crezi ca e numai obsesia asta de draci ca sunt la tot pasul? nu e asa. Viata in Hristos e dragoste, bucurie, fericire, libertate, iubire. Da, sunt momente grele cand simti ca nu mai poti dar odata ce ai gustat din adevarata viata nu te mai poti intoarce la pacat ( nu te mai poti intoarce la moarte spunand ca e viata ). Tu tot timpul m-ai confundat cu acele babete de care vorbeai. Am 21 de ani asa ca e greu sa fiu babeta. Sa - ti spun ceva de acele babete. Acelea sunt niste femei care toata viata au trait o viata superficial crestina care nu stiu ce mare e dragostea lui Hristos. Citeste Evangheliile, ce mai?! Hristos pe cine smintea? Pe vamesi si pe curve sau pe preoti si pe carturari? Nu confunda fatarnicia si habotnicismul cu viata in Hristos. Recunosc ca sunt multi astfel de oameni in zilele noastre, sunt din pacate si preoti . Dar sunt si oameni in Hristos. Din nou il dau ca exemplu pe duhovnicul meu . Si asta e chestia. Nu e calugar, nu e un mare duhovnic care face minuni ci e un simplu batran preot de mir care are ispitele si caderile sale dar care incearca sa duca o viata in Hristos. De ar da Dumnezeu sa cunosti un hristofor ti-ai schimba foarte mult conceptia.

sa nu ma izolez intr-un colt stramt? dar asa faceam inainte sa-L cunosc pe Hristos, in perioada cand ma certam cu niste sectanti ca sunt prea inchisi la cap ca refuza aceste gandiri newage-iste.

p.s. nimic nu se face fara voia lui Dumnezeu. dar una e sa faci cu binecuvantarea Lui si alta e sa faci cu dezlegarea Lui. Hristos l-a dezlegat pe Iuda ca sa-L vanda dar nu inseamna ca a fost de acord cu el. Pana la urma Hristos n-a venit sa dea niste reguli. reguli erau in vechiul testament. Hristos ne spune ce sa facem ca sa ne bucuram de viata. Nu exista serpi si balauri si toate prostiile care sunt spuse despre Iad. Aceea e o literatura necanonica care niciodata nu a fost acceptata de Biserica. Stii ce e iadul. Iadul e un loc in care esti pus astfel incat sa nu poti face rau nimanui, nici macar tie. Iar chinurile vin din faptul ca raul care nu se poate manifesta te distruge pe tine. Dar cum ai chipul lui Dumnezeu care nu poate fi distrus traiesti vesnic in chinuri. Si Dumnezeu te poate intr-o secunda se te vindeca de tot pacatul daca Il lesi. Dar toti pacatosii se inchid intr-un turn si astfel Dumnezeu nu poate intra. Iadul e locul in care Il refuzi pe Dumnezeu.
Scuze dar o greseala de ortografie. Corect e "Hristos ne spune ce sa facem ca sa ne bucuram de viata." si nu "Hristos nu spune ce sa facem ca sa ne bucuram de viata."
  #225  
Vechi 05.06.2007, 19:03:41
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Ca suntem sfinti sau pacatosi, tot o apa si-un pamant suntem. Pana la urma nu stim noi cum ne va cere noua socoteala Dumnezeu. Mare ne va fi mirarea cand vom ajunge acolo sus si vom vedea cum persoane cunoscute de noi vor intra in Rai, cu toate ca au pacatuit mai mult la viata lor, iara noi ne vom duce in Iad pentru ca am stat toata viata sa ne uitam in gradina altuia si sa observam numai pacatele lui, iar pe noi sa nu ne mai vedem deloc si sa ne consideram mereu nevinovati din orice acuzatii. Trist ca stim sa facem numai asta...
  #226  
Vechi 15.07.2007, 00:13:29
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

adica asta inseamna VVEILUR sa ne vedem fiecare birna din ochiul nostru si apoi paiul din ochiul fratelui nostru. De acord cu tine!
  #227  
Vechi 03.08.2007, 02:45:33
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

:DMasturbarea?Ce departe ajunserati....ca si cum ti-ar fi sete si-n loc de apa rece bei apa calda..cam asta e si ca sa nu va mai vina ganduri din acestea neortodoxe,munciti fratilor....nu meditati... sa va scada libidoul din cauza obosealii si a stresului:dozingoff:(mai ales cei care nu aveti cu cine s-o faceti).:dozingoff:
..parerea mea...
  #228  
Vechi 04.08.2007, 05:26:29
Fulger_Lee Fulger_Lee is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2006
Mesaje: 3
Implicit

Fratilor
MASTURBAREA ESTE UN PACAT SAU PUR SI SIMPLU ESTE O NEVOIE FIZICA PRODUS IN LIPSA PARTENERULUI
DE REGULA NEVOIA SEXUALA ESTE PRODUSA PE CALE NATURALA NIMENI NU A IMPUS NEVOIA SEXUALA
DUMNEZEU A ZIS ASA
DUCETIVA INMULTITITA SI STAPANITI PAMANTUL FII SI FICE SE VOR NASTE
PANA AICI ESTE CORECT DA BUN MERGEM MAI DEPARTE
DUMNEZEU A SPUS INMULTITIVA SI CU SUDOAREA FRUTNI SA ITI VEI CASTIGI PAINEA CEA DE TOATE ZILELE
IAR TU FEMEIE CHINURI MARI VEI AVEA LA NASTERE

IN CONCLUZIE BARBATUL NU POATE TRAI FARA FEMEIE SI NICI FEMEIA FARA BARBAT
ASA REIESE DIN CUVINTELE LUI DUMNEZEU

IAR NEVOIA DE SEX PROVINE DE LA FAPTUL CA
DUMNEZEU A SPUS ASA DUCETIVA SI INMULTITIVA FII SI FICE VETI AVEA
ESTE O PORUCA A LUI DUMNEZEU

DAR TOT DUMNEZEU SPUNE ZILELE DE SARBATOARE SI POST TINETILE CU RUGACIUNI SI FAR DE PACAT.

UNI SPUN CA ARE COPILUL BOLNAV MALFORMATI SI ALTE BOLI GRAVE
DIN CE CAUZA PENTRU CA AU CONCEPUT ACEL COPIL IN ZILE DE SARBATOARE
DE ACEEA SPUNE DUMNEZEU CLAR - ZILELE DE SARBATOARE SI POST TINETILE CU POST, RUGACIUNI SI FARA VREUN PACAT SI SE REFERA INCLUSSIV LA ACTUL SEXUAL
CE SPUNE PREOTUL; LA BISERICA CAD TE DUCI SA TE INPARTASESTI DACA AI AVUT RELATIE SEXUALA ITI DA CANON SSI NU TE INPARTASESTE DECAT RAMAI SPOVEDIT

SINCER ACUM CE PERSOANA A STAT MAI MULT DE 1 SAPTAMANA FARA SEX
DOAR O PEROANA PREA STRESATA PSIHIC SAU CINESTIE CE PERSOANA CARE NU A AVUT NICIO DATA UN CONTACT SEXUAL
DE FEL MASTURBAREA ESTE UN PACAT NU STIU CAT DE GRAV ESTE DAR ESTE IN PRIMUL RAND ACTUL TREBUIE SA SE CONSUME CONSUME CU PARTENERUL
AICI VREAU SA MAI SPUN INCA CEVA DACA FIECARE ACT SEXUAL E CONSUMA CU PARTENERUL FEMEIA AR TREBUI SA DEA NASTERE LA MULTI COPII PENTRU CA NU SE POATE TRAI FARA O RELATIE SEXUALA
IAR DUMNEZEU MAI SPUNE PACAT ARE CEL CARE VA OPRI PROCREAREA UNI COPIL
ASA CA GANDITIVA BINE LA ACEEA CE FACETI
CA MASTURBAREA ETE TOTUSI UN PACAT SI ESTE UN PACAT SPUS CHIAR DE DUMNEZEU
ESTE FOARTE GREU SA STAI FARA CONTACT SEXUAL MCAR O DATA PE SAPTAMANA
DACA NU FACI SEX O PERIOADA DEVI NERVOS NU AI STARE TOT TIMPUL ESTI AGITAT NICI SOMN NU AI IAR DACA SI DACA NU FACI DRAGOSTE TE TREZESTI UD DIMINEATA
SI ITI DAI SEAMA CA ETE FARA VOIA TA UN PROCES NATURAL NEVOIA DE SEX
SPER CA AM FOST SI EU CU CEVA AJUTOR
NU IN ULTIMUL RAND O PERSOANA CARE DORESTE A NU AIVA UN CONTACT SEXUAL SAU PUR SI SIMPLU SA NU SIMTA NEVOIA PANA LA MOMENTUL POTRIVIT CAND CREDE EL DE CUVIINTA
CRED CA SE GASEC CEAIURI SAU CUM SE DA IN ARMATA BROMURA CRED
DUMNEZEU SA NE TINA FARA DE PACAT IN TIMPUL UNIE ARBATORI SAU POST PRIN RUGACIUNILE SI MATANIILE FACUTE DIMINEATA SI SEARA INAINTE DE CULCARE
  #229  
Vechi 04.08.2007, 05:36:09
Fulger_Lee Fulger_Lee is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2006
Mesaje: 3
Implicit

INCA CEVA UN PROFESOR DE PSIHOLOGIE SPUNE CLAR OMUL BARBATUL FARA FEMEIEA FARA BARBAR NU ARE DECAT O SINGURA SOLUTIE MOARTEA...???
Cam ciudat dar are dreptate stai 1 an 2, 3, 4 , 5 dar mai mult nu poti si cu cat inaintezi in varsta cu ata simti nevoia mai mult
  #230  
Vechi 04.08.2007, 05:37:43
Fulger_Lee Fulger_Lee is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2006
Mesaje: 3
Implicit

corectez un pic
barbatul fara femeie si femeia fara barbat
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31
ce este prostia asta cu feng shui? ingerul_pazitor Generalitati 29 07.10.2010 12:22:57