Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1001  
Vechi 21.06.2012, 13:26:20
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Eu doar am intrebat (citeste cu mare atentie, inclusiv semnele de punctuatie...)
Propunerea iti apartine, deci.... ai drepturi de autor.
Noi te sustinem, facem galerie!
Adică ai întrebat dar nu voiai un răspuns? Erau doar retorice întrebările tale?

Păi erau insinuări greșite și false ce demonstrau că nu sunteți corect informați și nici nu vă folosiți mintea la informațiile pe care le dețineți și nici nu credeți pe cei ce vă informează corect ci doar vă place să vă distrați cu echipele de mercenari din gura presei care vă dezinformează nonstop și vă păcălesc răstălmăcind totul.

Vă ajută ei să aveți grețuri, neplăceri, strâmbări din nas ca să vă oripilați la toate bârfele viclene lansate de ei viceversa... ca să ispismuiți și să vă nemulțumiți înfuriindu-vă încurcat.

Nu știați că atât credoolitatea cât și puțina credință este un păcat de moarte împotriva Duhului Sfânt?

Iar naivitatea de a vă lăsa întoxicați și hrăniți cu aluatul fariseilor este nu numai neascultare ci e până la urmă lepădare de Dumnezeu... căci o să vă stăpânească păcatul mituindu-vă ca să vă credeți voi stăpâni și mâncând minciuna o să-l faceți pe el, lepădând pe Dumnezeu.

Mercenarii cu asta se ocupă, vă 'ajută' ca să osândiți păcătosul din lăcomie în loc să nu mai faceți voi înșivă primii păcatul cel rău văzut la păcătos cu care v-ați molipsit, căci vă ajută ei cică să alegeți păcatul mai mic, însă ăla sigur este întotdeauna cel mai mare căci are cea mai mare doză de viclenie... vă ajută ca să vă credeți ceva închipuindu-vă că știți alege bine... între păcate... mai bine ca Dumnezeu.

Deschideți-vă ochii inimii!.. apoi lăsați pe Domnul să privească prin ei și pliniți-I voia Lui. Voi însă vreți mereu viceversa, vreți ca să dănțuiți cu pisicile aristocrate, vai nouă!

Nu știați că pisicile și șobolanii care au părăsit corabia nu vă dau nimic bun decât vă iau și ultimul lucru?
Dacă nu mai e nimic de furat ni-l iau pe rege sau pe Băsescu sau pe Duda... că atât ne-a mai rămas. Nu-i vedeți deci cum îi iau prerogativele și drepturile și tot ce i-a conferit constituția dacă l-a ales poporul? Nu vedeți cum au planificat să-l suspende când vrea mușchii lor?

Păi cina a mai văzut ca poliția sau justițisa să-și planifice să te găsească de infractor când vor ei decât dacă ne aflăm în regim terorist la cheremul nomenclaturii?

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 13:43:22.
  #1002  
Vechi 21.06.2012, 13:38:48
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

La partea teoretică stai bine. Dar în mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #1003  
Vechi 21.06.2012, 13:54:39
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
La partea teoretică stai bine. Dar în mintea ta și lucrul drept se strâmbă.
Cred că ți-am mai răspuns anterior: măcar eu o mai am... la unii însă fiind dată dispărută ca Elodia nu mai poate fi vorba de vre-un lucru drept în ea căci ea nu mai există, a păpat-o gLumea. Nu mă refer la tine neapărat că ai fi prost ci la citatul tău strâmbat. Și iată că ai început să citezi și tu ca și copy-lot-ul, asemănându-te cu papagalul-papagal și mieunând ca ispisicuța motanului ce s-a încălțat cu averea poporului român. Miau, miau... sperând că te aude cineva și te ia în brațe.

Mi-ar fi rușine să fac pe robotul în locul tău... căci ăla e făcut de ingineri nu de USLașii care sunt doar niște tinichele umplute cu paie uscate... exact ca remarcile tale adresate mie.

Deci dacă ar fi valabil citatul tău eretic sau eronat măcar eu am cu ce strâmba... deși e clar că e formă de frustrare mută care se autoconvinge cu înălțarea de sine: ''dacă repet precis am dreptate și voi fi făcut colonel de Oprea''. Iată deci cum au încercat să vă mituie pe TV... iar tu sărman coleg de forum ai preluat ca formă de protest decribilzarea sursei prin insinuarea unor minciuni ce planează pe undeva de parcă ar fi fost adevăruri probate... ironii aluzive ce m-ar mustra cică pe drept, când defapt citatul corect și sfânt este :''în mintea strâmbă și lucrul drept se stârmbă'' păr. Arsenie Boca... era vorba de mintea gLumească.

Deci nu ține cu mine papagalul! Eu am făcut școala la securitate și am grad de general :))))))))) dar nu la securitatea comunistă ci la aia din ceruri, eu vorbesc și scriu în Taină.

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 13:59:59.
  #1004  
Vechi 21.06.2012, 14:01:24
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Deci nu ține cu mine papagalul! Eu am făcut școala la securitate și am grad de general :))))))))) dar nu la securitatea comunistă ci la aia din ceruri, eu vorbesc și scriu în Taină.
Da, și ești și modest.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #1005  
Vechi 21.06.2012, 14:42:03
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Da, și ești și modest.
Și milos, căci și mie mi-a fost milă de cei 1000 de studenți salvați de rege, de victimele statului comunist plin de torționari și analfabeți cu doctorate și diplome de cercetători de renume mondial, de nedreptățiți, de morții și răniții din 16-22 dec. '89, de studenții bătuți de mineri, de poporul român înfometat și păcălit de 66 de ani... dar mie mi-a fost milă pe drept dacă mi-a fost... spre deosebire de bunicuța la care scufița roșie ducea furăciuni în coș, care se arată miloasă și altruistă că cică ea ar fi grațiat lejer pe victima complotului procurorilor lui Băsescu și a justiției lui Băsescu și a serviciilor lui Băsescu.

Deci ăsta e modul jalnic în care exista lege în România și se aplica ea, hoții și mafioții din gașcă dacă cumva erau găsiți vinovați de procurori nebuni gen Panait, atunci existau avocații, dacă trecea de toate etapele atunci exista recursul în anulare, și dacă nu mergea nici așa atunci exista grațierea... deci furați dragii bunicuței, furați și prădați și ucideți și plagiați că bunicuța vă acoperă și vă scapă de răcoare căci e milostivă cu voi, cu toți puii roșii de căpușă gonflabilă și gogonată.

Mie însă puțin îmi pasă de legea oamenilor chiar dacă o respect ca prostul, că aia e defapt legea absurdă a celor ce ucid pe Cain când Domnul a spus clar că cine ucide pe Cain va fi de 7 ori blestemat, iar cine ucide pe Lameh de 7 ori câte 7 va fi blestemat... deci cum aș putea să fiu deacord cu o justiție care ucide ucigașii fără judecata lui Dumnezeu?

Nu există dinte pentru dinte și ochi pentru ochi făcut de om ci tot cel găsit vinovat trebuia judecat de drepți pe drept după legea Domnului și nu de impostori și nedrepți după legea lor!

Deci ce justiție mai este și prostia asta omenească... decât o justiție blestemată a omului care se blesteamă făcând crimă asupra criminalului și pedepsind cu pușcărie, cu confiscare de bunuri... pe nedrept, fără poruncă, fără Cuvânt.

Adevărata justiție este aia de sus, când hoțul care strigă hoții cade în groapa săpată de el pentru alții, iar pentru creștin este ca să te rogi pentru păcătos ca să se întoarcă și să ucizi păcatul lui din ochiul tău cel drept ca să nu te molipsești tu, asta doar dacă în prealabil ți-ai scos din ochiul tău bârna telescopică cât stâlpul de telegraf, telfon, radio... tolerându-l și răbdându-l pe păcătos dar mustrându-l pe el de la Dumnezeu și nu de la sine însuți.

Voi credeți că Iliescu are milă... păi are și el... însă viceversa... exact așa ca voi, milă de păcat, de scaun, de funcția de stăpân pe nedrept, de minciuni, de păcăleli, de fățarnici și răi și necredincioșii care lucrează fărădelegea.

Mie-mi pare rău că Adrian n-a nimerit bine, trebuia să tragă nu după corzile vocale ci după gâtul de lebădă ascuns în gușa proprie și personală... oricum măcar el a încercat să ucidă păcatul căci l-a oprit poliția ca să nu ucidă și păcătosul... căci oare ce ne-am fi făcut noi fără Adrian copilul minune, diplomat de renume mondial? Bine că a scăpat. Însă acum era țara mult mai săracă fără marele vânător dacă, Doamne apără și păzește, ar fi murit, fără marele mentor de drept, fără Munchausen și discipolii care au promis în cor răzbunare exact ca mafia!

Nu doresc nici eu moartea păcătosului... a vinovatului... a osânditului, a sinucigașului, a accidentatului, a mafiotului... însă ceva eroare există.

Și atunci cine e vinovat de ce s-a întâmplat? Precis Ciuvică... și nu Băsescu, că cică s-a interesat dacă scapă... i s-a făcut până și lui milă, ca să mai ia niște voturi... firește că asta spun mercenarii, că plânge pentru voturi.

Da', ne este milă de el așa cum ți-e milă de un copil prost, dar nu ne este milă de păcatele și fărădelegile și vicleniile și păcălelile lui molipsite la scară generală în popor. Mai milă mi-este de Băsescu chiar dacă nu sunt PDList, căci el sărmanul chiar crede că e vina lui... halul și criza în care am ajuns.

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 15:12:14.
  #1006  
Vechi 21.06.2012, 14:58:31
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Dacă nu mai e nimic de furat ni-l iau pe.......Băsescu....... că atât ne-a mai rămas.
when???

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
căci el sărmanul chiar crede că e vina lui.
si plange iar?

uite iti mai fac cadou un rand de bilute, de dat pe net: http://forum.softpedia.com/jocuri/jo...-lines-19.html

Last edited by Adriana Cluj; 21.06.2012 at 15:07:06.
  #1007  
Vechi 21.06.2012, 14:59:02
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mie-mi pare rău că Adrian n-a nimerit bine, trebuia să tragă nu după corzile vocale ci după gâtul de lebădă ascuns în gușa proprie și personală...
Și ia zi: spui că ești creștin?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #1008  
Vechi 21.06.2012, 15:27:57
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Și ia zi: spui că ești creștin?
Ce-ai mai găsit cu 'absența minții tale' stând mereu la pândă și bănuind? Dacă-s creștin o va mărturisi Domnul din faptele inimii mele, că eu chiar dacă vă spun că sunt văd că vă îndoiți...

...tu ai scos însă din context și ai priceput o falsă demonstrație deci ai înghițit un demon că așa ar fi fost dacă ar fi fost nu o frază ci o propoziție scurtă și neclară așa cum îți place ție ca să insinuezi cu aluzii foarte scurte ce pare că ar ascunde fapte și probe. Defapt te-a păclit propria viclenie lacomă după probe cu care să mă decredibilizezi. Știi tu de la cine ai învățat tehnica! Nicidecum de la sfinți!.. ci de la lansatorii vicleni de bârfe electorale ca să se menținpă cu orice preț la putere pe nedrept.

Fraza mea era mai lungă:

Citat:
''Mie-mi pare rău că Adrian n-a nimerit bine, trebuia să tragă nu după corzile vocale ci după gâtul de lebădă ascuns în gușa proprie și personală... oricum măcar el a încercat să ucidă păcatul căci l-a oprit poliția ca să nu ucidă și păcătosul...''
Deci asta nu poți tu să pricepi nicicum... că ''în mintea scurtă toate roadele se uscă''... sau se spurcă, ia-o cum vrei, deci fraza respectivă îndemna la respectarea învățăturii creștine!

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 15:31:15.
  #1009  
Vechi 21.06.2012, 15:37:25
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

vsovivi, nu te-ai prins?
  #1010  
Vechi 21.06.2012, 16:08:07
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
vsovivi, nu te-ai prins?
Adică io-s papagal sau DragoșP? Nici vorbă, papagalul papagal este altul, ăla care face parte din echipa de marionete: maimuțica copylot, papagalul papagal agresiv și cârlan, ispisicuțul motanului bătrân ce s-a autoâncălțat cu resursele și antenele României, și restul uslașilor trădători în frunte cu Oprescu.

Adiță a vrut să-și puște ultimul neuron care-i mai rămăsese de frică să nu cumva să îl vadă viitorii colegi de celulă... dar polițistul a făcut dreptate: a scăpat neuronul păcătos de la moarte și a pușcat gâtul de lebădă din gușa marelui vânător: Baronul de Munchausen a cărui discipol Pinochio trimite un drept la replică... plin de greșeli.

@DragoșP degeaba mă acuzi pe mine că eu nu-s creștin și că i-am dorit să fi nimerit ceva vital căci nu eu am dorit asta ci el însuși căci el e cel ce-și țintise tâmpla... iar polițistul a reușit wsă împuște gâtul de lebădă ce se ascunsese în gușa baronului. Deci poliția română a ucis păcatul lăsând păcătosul în viață. Tu însă zici că eu i-am dorit moartea. Păi nu ți-e rușine? Eu dorisem doar să-l ucidă plutonul de execuție după câte trădări și vânzări de țară și viclenii pusese la cale... dar să se sinucidă și să ajungă în fundul iadului asta sigur nu dorisem. Eu doream să facă măcar 6 luni de pârnaie ca să mai taie Domnul din atâtea fărădelegi de care va avea de dat socoteală... deci eu îi doresc mântuirea și nu pedeapsa veșnică... căci nu sunt eu mai bun ca el.

Last edited by vsovivi; 21.06.2012 at 16:16:05.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27