Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.09.2009, 19:56:45
anirod anirod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 28
Exclamation Rugaminte catre toti

Buna seara tuturor,

Ca de obicei omul cand are nevoie de ceva, ajunge la cel de langa el, MA rog catre Toti, cei ce L-ati cunoscut pe Parintele Irineu, sau nu, sa ne rugam pentru Dansul sa se faca bine, insanatosire grabnica, si sa il mai tina Bunul Dumnezeu printre noi, ca avem nevoie de Parinti precum Dansul.

Dansul e la Spital acum,

Sa ne aratam iubirea Noastra, Doamne Ajuta, si Insanatosire Parintelui Irineu.


Cu drag Dorina
__________________
Cu DRAGODTE +CREDINTA si NADEJDE vom reusi
Degeaba avem credinta, daca nu avem Dragoste si Nadejde
Degeaba avem Nadejde, daca nu avem Credinta si Dragoste
Iar daca dradoste nu e, nimic nu e.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.09.2009, 19:59:34
Simona-Marilena's Avatar
Simona-Marilena Simona-Marilena is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.08.2009
Locație: Ilfov
Religia: Ortodox
Mesaje: 185
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anirod Vezi mesajul
Buna seara tuturor,

Ca de obicei omul cand are nevoie de ceva, ajunge la cel de langa el, MA rog catre Toti, cei ce L-ati cunoscut pe Parintele Irineu, sau nu, sa ne rugam pentru Dansul sa se faca bine, insanatosire grabnica, si sa il mai tina Bunul Dumnezeu printre noi, ca avem nevoie de Parinti precum Dansul.

Dansul e la Spital acum,

Sa ne aratam iubirea Noastra, Doamne Ajuta, si Insanatosire Parintelui Irineu.


Cu drag Dorina
Draga Dorina, nici nu stii ce bucurie mi-ai facut! Bravo tie! Chiar daca nu-l cunosc, mi-ai induiosat sufletul cu bunatatea si dragostea ta fata de Parintele Irineu...Dumnezeu sa-i dea sanatate trupeasca, dar, mai ales sufleteasca si sa vindece trupul sau!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.09.2009, 20:47:04
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sfântul Acoperământ al Maicii Domnului să acopere și să ușureze suferința părintelui Irineu (sunt mulți preoți care poartă acest nume și toți cei pe care i-am cunoscut mi-au bucurat sufletul).
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.09.2009, 21:59:34
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Dumnezeu sa il ajute!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 30.09.2009, 22:16:31
anirod anirod is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Dumnezeu sa il ajute!
Eu Va MULTUMESC Mult.

Pentru ca sunteti impreuna cu gandul la Dumnezeu si la Parintele Nostru Irineu

Sa va dea Dumneazeu Sanatate La toti. Si sa ne auda Rugaciunile noastre.
Faca-Se voia Domnului.
__________________
Cu DRAGODTE +CREDINTA si NADEJDE vom reusi
Degeaba avem credinta, daca nu avem Dragoste si Nadejde
Degeaba avem Nadejde, daca nu avem Credinta si Dragoste
Iar daca dradoste nu e, nimic nu e.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.09.2009, 22:18:23
Bautar's Avatar
Bautar Bautar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Banat
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bautar
Implicit Rugaciune catre Domnul Isus Hristos

Preaputernice și slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăință pe cei drepți, ci pe cei păcătoși, și ai primit moarte pe cruce pentru mântuirea noastră! Din adâncul inimii Te rog să primești smerita mea nevoință și această mică rugăciune a mea pentru cel încercat de boală!
Mântuiește-l, Doamne, precum știi, ca un bun și iubitor de oameni, și rânduiește Tu toate spre folosul său. Că noi neputincioși suntem și nu îl putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, îl poți pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduindu-l cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căzând înaintea Ta Te rog, îndură-te de robul Tău, potolește-i fierbințeala, alină-i suferința, ridică-l din patul durerii.
Să îi fie această încercare prin care trece spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor.
Și dacă îi e de folos să ducă mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruiește-i lui răbdare și liniște, alungând de la el toată frica și toată deznădejdea, ca să nu fie îngenuncheat de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văzând el mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăință și de mulțumire, ca să se învrednicească să audă glasul Tău cel sfânt: „Iertate îți sunt păcatele!” Amin.



Rugăciune către Prea Sfânta Născătoare de Dumnezeu

O, Maică Sfântă a celor ce cheamă cu evlavie numele tău! O, grabnică ajutătoare a neamului creș*tinesc, nădejde a celor deznădăjduiți! La tine alerg când mă aflu în necazuri și în dureri, așteptând milostivirea ta.
Nici un muritor nu a cunoscut o durere mai mare decât ai cunoscut-o tu, atunci când L-ai văzut pe Preadulcele tău Fiu răstignit pe cruce. Nici o mamă nu a plâns pentru fiii ei cât ai plâns tu pentru căderile și durerile noastre. O, câte icoane ai udat cu lacrimile tale, ca să vădești creștinilor grija pe care le-o porți. Cum ai făcut să izvorască lacrimi din ochii tăi zugrăviți de mâini omenești!
Știind marea ta grijă pentru cei ce laudă numele tău, te rog, Preacurată, vezi suferința mea și ne*putințele mele, Preasfântă Fecioară, și nu mă lăsa să fiu biruit de ele.
Știu minunile tale, știu dragostea pe care o arăți neamului creștinesc. De multe ori te-ai arătat în chip minunat și ai dăruit vindecare celor dreptcredincioși.
Ajută-mă, Maică Preasfântă, ca simțind că mă acoperi cu sfântul tău acoperământ, să te cinstesc împreună cu toți îngerii și sfinții în toate zilele vieții mele. Amin.
__________________
MAICUTA SFANTA PAZESTE-MA SUB ACOPERAMANTUL TAU.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Anunt catre toti adevaratii crestini!! lucianionescu Despre Sfanta Scriptura 13 26.06.2010 15:46:59
Toti pot fi martiri andreicozia Secte si culte 28 21.05.2010 22:22:36
Rugaminte catre toti anirod Stiri, actualitati, anunturi 6 22.10.2009 10:13:26
Rugaminte catre preoti si mai ales profesori de religie sophia Sectiune dedicata profesorilor de religie 22 04.09.2009 17:14:57