Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.04.2014, 00:53:11
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Am spus tot ce era de spus. Si e oarecum simplu de inteles. Acest om mi-a mancat banii pe vremea cand aveam de toate si mi-a calcat in picioare toate valorile morale pe care le aveam despre mine si viata in sine. Acum daca ii cer 1 leu in plus sau orice altceva pentru copil, imi spune ca numai bani am in cap. Ai inteles? Pot sa nu am o paine in casa pentru copil si lui nu-i pasa. Am fost in atatea situatii grele si n-a fost nici macar cu o vorba buna langa mine. Numai Dumnezeu stie cu adevarat prin ce am trecut si trec. Cum poti sa zici ca adevarul e la mijloc, cand la un moment dat vroia sa-mi ia baiatul de langa mine doar ca sa se razbune? Nu vreau sa conving pe nimeni cu nimic si nu tin sa demonstrez nimic, insa asa au stat lucrurile. Nu ai idee cat de mult l-am iubit si cat de mult i-am tinut partea. Pana m-am trezit la realitate, m-am dat cu capul de nu stiu cate ori de pereti. Pur si simplu, nu ma mai intereseaza de acest om care nu m-a ranit doar pe mine, ci si pe baiatul lui. Ma rog asa cum stiu pentru toti si spun Doamne ajuta, Doamne iarta, samd. Dar cred cu tarie ca in acest moment trebuie sa ma canalizez pe prezent. Daca nu spun ca mi-e mila, asta nu inseamna ca nu sufar in sufletul meu. Nu ai idee cat de mult. Eu nu am plecat sa imi caut tatal si nici nu ma intereseaza acest aspect, dar sa stii ca privind acest aspect, nu i-am denigrat o clipa imaginea paterna. Eu trebuie sa imi cresc baiatul corect si demn. Altceva, nu mai vad ce as putea adauga.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nu mai stiu... Marcus Nunta 23 19.11.2016 21:27:42
Cum impacam viata duhovniceasca si viata lumeasca? sophia Biserica Ortodoxa Romana 40 28.12.2012 19:53:52
nu stiu ce sa fac , ajutati-ma allex_adriana Nunta 17 14.03.2011 21:08:08
Viata duhovniceasca vs Viata sanatoasa razvan90 Generalitati 4 08.12.2010 23:54:23
Nu stiu ce sa fac.... Valy76 Pocainta 14 26.07.2010 20:48:15