Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.04.2017, 05:40:25
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit Cateva intamplari traite de mine..

O alta intamplare petrecuta recent, chiar anul trecut.Intr-o noapte, am avut un cosmar teribil, am visat ca a murit mama mea, puteam chiar sa-i vad funerarile.In acest cosmar, eram coplesit de durere, tristete, ma simteam distrus, nu-mi puteam imagina cum s-a intamplat asa ceva, durerea era prea mare.. In cele din urma, m-am trezit, inca simteam valul de emotii ce ma lovise, insa, stiam ca am avut un cosmar, nimic real.Dupa cateva minute sau chiar o ora, m-a sunat tatal meu pe telefon.In timp ce vorbeam la telefon cu el, mi-a spus ca la locul de munca unde lucreaza mama mea ( mama mea lucreaza in Spania ), au murit doua colege, chiar in acea noapte, una dintre colege avand chiar numele mamei mele.Va puteti imagina ca am ramas fara cuvinte....Eu cred ca acest vis a fost de la Dumnezeu, intr-un fel, Dumnezeu mi-a aratat cat de mult tine la mine, daca cosmarul s-ar fi adeverit, probabil acum nu as mai fi fost aici, povestindu-va...

De asemenea, cu cateva luni inainte ca bunica mea sa plece dintre noi, am avut cele mai groaznice cosmaruri, intr-o singura noapte, am avut 3 cosmaruri, ultimul cosmar a fost atat de puternic incat am izbucnit in lacrimi ( eram chiar la bunica mea, in acea noapte, a venit la mine in pat si a incercat sa ma linisteasca ).

Apoi, dupa ce a murit bunica mea, am avut un vis nespus de frumos cu ea.Eram chiar in camera ei si stateam la o masuta langa fereastra, privind pe fereastra, afara totul era foarte luminos, natura era plina de viata, totul era atat de pur, aerul era atat de curat.. nici nu am cuvinte sa descriu peisajul.. Dupa cateva momente, mi-am intors privirea catre patul bunicii mele, iar ea, era chiar acolo, se odihnea in patul ei, dupa cum obisnuia ea.Cand am vazut-o, am sarit direct in patul ei, langa ea, si am inceput sa plang foarte tare ( cred ca am si imbratisat-o, nu pot sa-mi amintesc clar ), repetand cateva cuvinte din nou si din nou: "Tu ai murit, tu ai murit, tu ai murit...".Cand eram mai mic, nu puteam vedea viata fara ea.. Spunand aceste cuvinte, bunica mea mi-a spus: "Nu am murit"; apoi, a luat mainile mele si le-a pus pe chipul ei, i-am simtit chipul, atat de plapand si cald, insa asta nu a fost tot, a dus mainile mele la gura ei si a suflat aer cald, am simtit cum aerul cald imi mangaia mainile, totul a fost atat de frumos.. Bunica mea parea atat de luminoasa, plina de viata, de caldura, de iubire, de pace, era bunica mea asa cum o stiam eu.. Nu stiu cum s-a terminat visul meu, dar m-am trezit tare fericit, o fericire ce numai de la Dumnezeu putea sa vina.

Trebuie sa mai mentionez ca dupa acest vis, am avut numai cosmaruri, "ceva" tot incerca sa ma pacaleasca ca este "bunica mea", tin minte ca aceasta entitate mi-a spus, "Ramai aici cu mine", mai mult decat atat, in aceste cosmaruri, totul era intunecat, afara era o bezna teribila.. nici pic de lumina sau de viata.In ultimul cosmar ( acum cateva zile ) am intalnit o silueta neagra in acesta bezna.. Eram in patul meu, m-am trezit, peste tot era intuneric, cumva am reusit sa ies afara, chiar in fata casei se afla aceasta silueta neagra, parca asteapta in intuneric...

Eu sunt aici, astazi, numai datorita Lui Dumnezeu, a avut grija de mine pana acum, nu m-a lasat prada intunericului.. si ii multumesc cat de mult pot eu, este tatal meu, al nostru, al tuturor!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare