Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #321  
Vechi 14.04.2010, 23:10:40
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

OK

Dar sa ne lamureasca ce a afirmat.
Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Adminul m-a sfătuit să-i nu-i mai răspund că problema se va rezolva de la sine . Cazul userului forfota este deci cunoscut.
D-le boos (alias CRIS2010), uiti ca nu mai esti in epoca dumitale, a turnatoriei lejere?
  #322  
Vechi 14.04.2010, 23:20:36
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
OK

Dar sa ne lamureasca ce a afirmat.


D-le boos (alias CRIS2010), uiti ca nu mai esti in epoca dumitale, a turnatoriei lejere?
A afirmat el,poate ai afirmat si tu,cine mai sta sa le contorizeze.Iertare inseamna a ingropa subiectul si gata,si a nu va mai atinge unul pe altul.Fiecare poate gresim in opiniile noastre,dar trebuie sa ne respectam ca oameni.
Nu cauta dreptatea ci cauta mila.
  #323  
Vechi 14.04.2010, 23:22:27
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
A afirmat el,poate ai afirmat si tu,cine mai sta sa le contorizeze.Iertare inseamna a ingropa subiectul si gata,si a nu va mai atinge unul pe altul.Fiecare poate gresim in opiniile noastre,dar trebuie sa ne respectam ca oameni.
Nu cauta dreptatea ci cauta mila.
Ai drepatate. "Mila voiesc, iar nu jertfa!"

Sa fii ocrotit de toti ingerii Domnului!
  #324  
Vechi 14.04.2010, 23:42:24
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Ai drepatate. "Mila voiesc, iar nu jertfa!"

Sa fii ocrotit de toti ingerii Domnului!
:) La mine se aplica zicala:"gura pacatosului adevar graeste"
Ca zic eu de iertare,dar foarte mult ma lupt si eu cu mine insumi,sa nu rspund celor care mi se pare mie ca ma ataca.
Si chiar daca imi abtin gura,dar o gandesc in inima,tot neiertare se chiama
  #325  
Vechi 15.04.2010, 00:07:03
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
:) La mine se aplica zicala:"gura pacatosului adevar graeste"
Ca zic eu de iertare,dar foarte mult ma lupt si eu cu mine insumi,sa nu rspund celor care mi se pare mie ca ma ataca.
Si chiar daca imi abtin gura,dar o gandesc in inima,tot neiertare se chiama
Asa gandeam si eu in ceea ce-i priveste pe userii in cauza (cristiboss56 si CRIS2010)

Fie-i lui dupa suflet! Atat!
  #326  
Vechi 15.04.2010, 00:24:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Asa gandeam si eu in ceea ce-i priveste pe userii in cauza (cristiboss56 si CRIS2010)

Fie-i lui dupa suflet! Atat!
Mulțumesc mult indiferent cine ești sau cum te-o chema ! Da , mare adevăr , după suflet mi-a dat și-mi va da ! Sărut mâna ta Doamne și mâna ta creștine , căci de-mi dădea după gură , puțin luam de la El , dar răsplătirea a fost după suflet :o familie minunată și unită , o soție iubitoare, harnică , înțelegătoare , săritoare și un copil ( acum bărbat în toată firea ) în fața căruia nu știu dacă am să-i reproșez ceva ! Sunt un om împlinit iar acest forum completează minunat viața mea , deci : SLAVA LUI DUMNEZEU PENTRU TOATE !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #327  
Vechi 15.04.2010, 00:30:46
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mulțumesc mult indiferent cine ești sau cum te-o chema ! Da , mare adevăr , după suflet mi-a dat și-mi va da ! Sărut mâna ta Doamne și mâna ta creștine , căci de-mi dădea după gură , puțin luam de la El , dar răsplătirea a fost după suflet :o familie minunată și unită , o soție iubitoare, harnică , înțelegătoare , săritoare și un copil ( acum bărbat în toată firea ) în fața căruia nu știu dacă am să-i reproșez ceva ! Sunt un om împlinit iar acest forum completează minunat viața mea , deci : SLAVA LUI DUMNEZEU PENTRU TOATE !
Domnul fie cu tine!

De unde atata frustrare vadita, totusi? Dar e taina ta si o porti cu tine!
  #328  
Vechi 15.04.2010, 00:35:51
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Domnul fie cu tine!

De unde atata frustrare vadita, totusi? Dar e taina ta si o porti cu tine!
Cand ai zis "De unde atata frustrare vadita" l-ai si atacat.Caci cristi tocmai ce a zis ca se considera implinit,si el nu stie si nu concpe despre el ca ar fi frustrat.
El iti va replica acid,si iar va veti combate la nesfarsit,pierzand amandoi.
Dati-va mana(virtual) ,sau vedeti-va(real) ,si abtineti-va de la a da glas gandurilor despre celalalt,chiar de vi se par corecte.
Asa graita pacatosul,iertare!
  #329  
Vechi 15.04.2010, 00:42:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Domnul fie cu tine!

De unde atata frustrare vadita, totusi? Dar e taina ta si o porti cu tine!
Nu e nici 1% frustrare sau ceva asemănător , e boala generală a mândriei , căci mândru pe mândru face , cum nici orbul nu vede pe orb sau surdul nu-l aude pe surd ! Dar tot atât de adevărat , că bețivului ii este frică de bețiv, hoțului de hoț . . .Doamne ajută-ne după marea milă a Ta și după sufletele noastre . Amin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #330  
Vechi 15.04.2010, 00:46:13
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

"Căci mai întâi aud că atunci când vă adunați în biserică, între voi sunt dezbinări, și în parte cred. Căci trebuie să fie între voi și eresuri, ca să se învedereze între voi cei încercați". (I Corinteni 11, 18-19)
Aceste atacuri, oricat de neplacute ar fi, au darul de a ne intari. Dupa o vreme le putem tine piept fara sa ne mai agitam sau fara sa ne mai pierdem. O spune Stan-Patitul.
Asa ca: Rabdare, rabdare, rabdare.
Hristos a Inviat!
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A arunca vina unii pe altii! cristiboss56 Din Vechiul Testament 43 07.06.2011 19:40:27
Forumul nostru - forum de educatie crestina??? geo.nektarios Generalitati 89 30.12.2009 13:00:19
Forumul nostru omulet Biserica Ortodoxa si Massmedia 479 04.11.2009 15:39:44
Unii pentru altii sa ne rugam! LapetiteMoc Umanitare 13 08.08.2009 16:34:44