Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.07.2010, 07:54:44
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Daniel, postarea ta nu pare in regula. Mai curand sugereaza ca esti un simpatizant PDL care incearca, printr-un text fabricat, sa induca, subliminal, gandul ca trebuie sa participam cu totii la strangerea de bani pentru buget, vezi Doamne ca niste cetateni responsabili si ca, iata, cat de nenorociti sunt bugetarii cei grasi, ce plaga sunt ei pe biata societate. Te asigur ca, daca oamenii ar avea incredere in guvern, ar dona sume semnificative, lasandu-se pe ei deoparte numai sa iasa tara din nenorocirea asta, dar din pacate, nu este cazul sa acorzi credit acestor derbedei care conduc tara acum. Sa ne rugam la Dumnezeu sa ne scape de acesti memernici si sa ne dea conducatori intelepti, competenti si responsabili, iar noi sa ne straduim a indrepta caile pe care mergem.
:))
Ma cuprinde rasul cand vad ce minunatie ai scris aici, departe gandul de mine sa fiu simpatizant PDL desi Directorul Regionalei este pus de PDL, este in partidul PDL si este membru PDL.
Sefa mea a venit odata cu el, deci tine cu el, deci tine cu PDL.
Eu insa nu tin nici cu PDL, nici cu PSD, etc.....tin cu tara asta, vreau sa o ajut cum pot eu, putin dar sa o ajut. Ma doare inima cand aud, citez:"plec din tara asta de ca...t, sau mai bine plec dincolo si muncesc 16 ore decat aici pe nimic" sau alte expresii de acest gen.
Vreau odata sa vad si eu tara asta cum se bucura de ceea ce are, vreau sa vad si eu romanii ca nu mai zic ca drumurile sunt proaste, vreau sa aud si eu romanii ca nu se mai plang de conducatorii tarii.
Eu am avut intentie buna, nu am vrut sa scot in evidenta nici mandria, nici pe mine insumi cine sunt eu sau ce sunt eu. Eu sunt un parlit de subinginer, am 27 de ani, am o sotie buna si intelegatoare, stau in chirie, am salariul de 890 lei si vreau ceva mai bun pentru Romania.
Bine macar ca il am pe Bunul Dumnezeu pe care, bineinteles il tot supar si necajesc si stiti ceva....ii multumesc Bunului Dumnezeu ca sunt asa cum sunt, ca ma ajutat la greu si sunt sigur ca ma va mai ajuta, dar vreau si eu sa fac mai mult pentru tara si poporul meu.
Am donat suma asta de 30 lei pentru tara mea pentru poporul meu, o sa mai donez si pentru sinistrati cand o sa iau salariul, si o sa ajut si o sa donez atat cat am.
Vreau mai mult pentru tara asta, vreau sa ajungem sa spunem pe acolo pe unde mergem: "eu m-am nascut in Romania, sunt crestin ortodox si multumesc Bunului Dumnezeu ca sunt roman".
Doamne ajuta si sper sa imi realizez visul.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.07.2010, 07:57:22
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Si inca ceva, ieri am aflat ca suntem singura Regionala de Drumuri si Poduri din tara care nu a dat bani, care nu este solidara. Tot ieri am aflat ca am fost povestit la toata Regionala dar tot ieri am aflat ca si altii.....vrand nevrand....au inceput sa doneze.
Deci sper din toata inima sa ne mai imbunam si noi.
Doamne ajuta si toate cele bune tuturor celor ce citesc cele scrise.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.07.2010, 08:00:30
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Ma bucur ca ti-a mai trecut supararea! :)
Si stai linistit ca Dumnezeu nu lasa pe cei cu inima buna care vor sa isi ajute semenii!
In alta ordine de idei,Daniel,oare nu ar fi bine sa cauti o alta modalitate mai sigura prin care banii sa ajunga la sinistrati?
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.07.2010, 08:14:31
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Ma bucur ca ti-a mai trecut supararea! :)
Si stai linistit ca Dumnezeu nu lasa pe cei cu inima buna care vor sa isi ajute semenii!
In alta ordine de idei,Daniel,oare nu ar fi bine sa cauti o alta modalitate mai sigura prin care banii sa ajunga la sinistrati?
Deci inca odata sa clarificam.
Acesti bani donati, 30 de lei, sunt pentru STATUL ROMAN care vrea sa reconstruiasca drumurile si caile ferate afectate de inundatii.
Azi sau maine ( cand imi baga salariul) am sa donez si pentru sinistrati. Eu cred ca cea mai bun lucru este sa cumpar faina, ulei, zahar caci bani nu stiu daca ajung, dar o sa donez si bani cu siguranta.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.07.2010, 08:43:49
trifiacob
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Mihailescu-Marin Daniel Vezi mesajul
Deci inca odata sa clarificam.
Acesti bani donati, 30 de lei, sunt pentru STATUL ROMAN care vrea sa reconstruiasca drumurile si caile ferate afectate de inundatii.
Azi sau maine ( cand imi baga salariul) am sa donez si pentru sinistrati. Eu cred ca cea mai bun lucru este sa cumpar faina, ulei, zahar caci bani nu stiu daca ajung, dar o sa donez si bani cu siguranta.
eu zic sa nu mai trimbitezi atita,"sa nu stie stinga ce face dreapta"poate suna cunoscut e dur dar adevarat mai gindeste-te.fa-o,in ascuns si vei fi rasplatit in ascuns, e mai bine.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.07.2010, 08:51:39
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de trifiacob Vezi mesajul
eu zic sa nu mai trimbitezi atita,"sa nu stie stinga ce face dreapta"poate suna cunoscut e dur dar adevarat mai gindeste-te.fa-o,in ascuns si vei fi rasplatit in ascuns, e mai bine.
tocmai, am vrut sa o fac cat mai ascuns, m-am dus linistit sa donez dar spre mirarea mea, am fost luat la suturi.
Asta am vrut sa scot in evidenta, ca vrei sa faci ceva pentru tara si tara nu vrea :)
Oricum subiectul este inchis pentru mine, am tras concluziile si de pe forum si din viata de zi cu zi.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.07.2010, 09:55:28
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailescu-Marin Daniel Vezi mesajul
tocmai, am vrut sa o fac cat mai ascuns, m-am dus linistit sa donez dar spre mirarea mea, am fost luat la suturi.
Asta am vrut sa scot in evidenta, ca vrei sa faci ceva pentru tara si tara nu vrea :)
Oricum subiectul este inchis pentru mine, am tras concluziile si de pe forum si din viata de zi cu zi.

Simplul fapt ca ai venit sa trambitezi pe forum fapta ta "buna" (pt statul roman ... mai gandeste-te), ti-ai luat deja rasplata. Atat ai dorit, atat ai obtinut. Pe viitor, mai mult discernamant.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.07.2010, 10:10:14
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit

Citat:
În prealabil postat de forfota Vezi mesajul
Simplul fapt ca ai venit sa trambitezi pe forum fapta ta "buna" (pt statul roman ... mai gandeste-te), ti-ai luat deja rasplata. Atat ai dorit, atat ai obtinut. Pe viitor, mai mult discernamant.
:))
ma faceti sa zambesc, multumesc inca odata tuturor fanilor si celor care ma acuza :)))
Doamne ajuta.
Topic inchis pentru mine.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.07.2010, 10:12:47
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailescu-Marin Daniel Vezi mesajul
:))
ma faceti sa zambesc, multumesc inca odata tuturor fanilor si celor care ma acuza :)))
Doamne ajuta.
Topic inchis pentru mine.

Sa inteleg ca ti-ai etalat faptele de marinimie ca sa-ti numeri fanii? Jalnic!

Domnul sa-ti dea minte!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 08.07.2010, 11:31:34
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
interesant topic, si postarile asemenea. cred ca toti aveti dreptate! :)
Daniel, stii vorba aceea: nici o fapta buna nu ramane nepedepsita. obisnuieste-te cu ideea si mai ales cauta dreapta socoteala in ceea ce faci.

era o pilda interesanta azi pe site. printre altele, la sfarsit zicea ca vitejia fara chibzuiala nu e buna.
Corecta parere si adevarata !
Ori de cite ori voim sa fim mai buni decit atunci cind si unde ne porunceste Hristos nu sfirsim decit mustind de mindria ca am facut o fapta ,,buna" . Nu orice fapta pe care o savirsim noi, cu gindul ca este buna, si este cu adevarat .

Masura tuturor lucrurilor , pe care tare greu vrea sa o recunoasca valahul si si mai greu sa o traiasca , este buna rinduiala si dreapta socoteala . Neprocedind asa ne aduce ispititorul in halul sa nu mai stim ce caracter au faptele noastre si sa fim nevoiti sa iesim in strada si sa oprim oameni pe care sa-i intrebam ce parere au despre noi si faptele noastre noi ne mai fiind in stare sa vedem padurea de copaci !!
Si precum este ultima postarea cu dorinta de inchidere a topicului de catre autor reiese clar ceea ce prevedeam in interventia mea anterioara : multa mindrie disimulta si ascunsa in ceea ce se cheama ,,smerenia mindra" = c.c.e.d. !!

Last edited by zaharia_2009; 08.07.2010 at 11:35:23.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce trebuie sa faca crestinul zilelor noastre cand toate merg prost? mela me Pocainta 54 19.03.2013 02:51:49
farse de prost gust padrevicentiu Generalitati 3 13.12.2010 19:21:35
Ministerul cultelor l-au luat Ungurii bmadalin Generalitati 48 30.12.2009 12:45:41
copil luat de suflet clementia Preotul 21 07.02.2009 14:48:20
De luat aminte Laurentiu Generalitati 10 12.06.2007 23:13:15