Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 12.11.2010, 13:05:46
mihaelaflorina's Avatar
mihaelaflorina mihaelaflorina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Unhappy Teama

Wow...dupa ce am citit aici vad ca nu sunt singura cu nenumarate temeri si frici mai mult sau mai putin neintemeiate,mai mult sau mai putin "normale".Mie imi e teama de paianjeni,intuneric,inaltime,singuratate(nu suport sa stau singura in casa),ape adanci,moarte(catalepsie,cred ca asa se numeste starea aceea in care persoana este ca si moarta)...hm...mai am cateva...Ma intreb de unde vin aceste temeri neobisnuite si nejustificate uneori.E foarte greu de trait cu ele.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 12.11.2010, 14:20:36
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaelaflorina Vezi mesajul
Wow...dupa ce am citit aici vad ca nu sunt singura cu nenumarate temeri si frici mai mult sau mai putin neintemeiate,mai mult sau mai putin "normale".Mie imi e teama de paianjeni,intuneric,inaltime,singuratate(nu suport sa stau singura in casa),ape adanci,moarte(catalepsie,cred ca asa se numeste starea aceea in care persoana este ca si moarta)...hm...mai am cateva...Ma intreb de unde vin aceste temeri neobisnuite si nejustificate uneori.E foarte greu de trait cu ele.
Sunt de la cel rău!
"Începutul înțelepciunii este frica de Dumnezeu"
De ce să-mi fie frica dacă Dumnezeu veghează mereu asupra mea și semnul crucii este "armă împtriva diavolilor"????
Ia gândiți-vă la pusnici?
Reply With Quote
  #63  
Vechi 04.09.2014, 16:55:14
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

claustrophobia, si teama de multime inghesuita(e posibil sa intre tot la claustrfobie, nu mai stiu exact)
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 16.03.2017, 18:47:16
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Exclamation tripofobia

Am ramas cu gura cascata ca n-am gasit incadrata in lista de la inceput si tripofobia.
Teama/groaza de gauri multe si apropiate.
Imi simt inima ca bate mai repede numa' ca i-am tastat denumirea.
Sper sa scap de ea intr-o zi.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 18.03.2017, 21:45:29
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
Am ramas cu gura cascata ca n-am gasit incadrata in lista de la inceput si tripofobia.
Teama/groaza de gauri multe si apropiate.
Imi simt inima ca bate mai repede numa' ca i-am tastat denumirea.
Sper sa scap de ea intr-o zi.
Si daca veti vedea, la virf, o mare gramada de tevi? Privite la capte sa u virfuri, sint multe gauri, una linga alta. Cred ca puteti scapa prin efort de vointa...


Eu nu am asa ceva, insa nu suport multimile de oameni (sa zicem tefelistii din PV, ca pur exemplu) si in general oamenii. :)))))))))))) Ii vad ca pe musita sau Tubifex.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 19.03.2017, 09:53:17
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Si daca veti vedea, la virf, o mare gramada de tevi? Privite la capte sa u virfuri, sint multe gauri, una linga alta. Cred ca puteti scapa prin efort de vointa...


Eu nu am asa ceva, insa nu suport multimile de oameni (sa zicem tefelistii din PV, ca pur exemplu) si in general oamenii. :)))))))))))) Ii vad ca pe musita sau Tubifex.
:))

aveti acvariu? viermii aia sunt excelenti si la pescuitul la copca, sunt mai greu de folosit, dar daca nu ai degetele inghetate e ok.

in armata ne dadeau aia macar o data pe luna ceva ce-i ziceau macaroane cu carne, invariabil cineva gasea viermi, gatiti, dar inca viermi , de atunci am o fobie la macaroane, sa-i zic asa, nu la toate pastele, dar cand vad macaroanele alea babane ma ridic si plec! :)

se zice ca, cui pe cui se scoate, presupun ca ar putea fi facuta o chestie cu multe gauri pe care s-o distruga colega noastra sau, eventual, sa doarma cu ea... asa cum presupun ca dupa vreo doua zile fara haleala macaroanele alea sunt... parfum! (sic!) uite, sa cante la nai!
Reply With Quote
  #67  
Vechi 19.03.2017, 12:43:41
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Adică-n "balastru" aka pilaf n-ai găsit niciodată viermi? Norocosule!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #68  
Vechi 19.03.2017, 14:35:23
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Adică-n "balastru" aka pilaf n-ai găsit niciodată viermi? Norocosule!
ba da, acu-mi aduc aminte, cand am citit ce-ai scris. dar cine stie ce conexiuni s-au facut printre cei doi neuroni ai mei, ca pilaf mananc fara probleme.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 21.03.2017, 19:45:17
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lancelot Vezi mesajul
:))

aveti acvariu? viermii aia sunt excelenti si la pescuitul la copca, sunt mai greu de folosit, dar daca nu ai degetele inghetate e ok.

in armata ne dadeau aia macar o data pe luna ceva ce-i ziceau macaroane cu carne, invariabil cineva gasea viermi, gatiti, dar inca viermi , de atunci am o fobie la macaroane, sa-i zic asa, nu la toate pastele, dar cand vad macaroanele alea babane ma ridic si plec! :)

se zice ca, cui pe cui se scoate, presupun ca ar putea fi facuta o chestie cu multe gauri pe care s-o distruga colega noastra sau, eventual, sa doarma cu ea... asa cum presupun ca dupa vreo doua zile fara haleala macaroanele alea sunt... parfum! (sic!) uite, sa cante la nai!
O da,. sint familiar cu acvaristica. Imi plac Tubifex: sint mai solidari ca romanii. Insa...ma refer la aglutinari ideologico-securiste.
Poate ca ura mea fata de grupuri, mai ales fata de cele organziate, e derivata din faptul ca nu am avut vreodata impulsul, care apare deja la copiii de scoala, de a se aduna in grupuri, in care "tii cu ai tai". Si poate de asta imi plac si personajele SF de tip "paramesianic", sau cum ar zice zeloata noastra colega schismatoida Antonia, "antihristi": Sidious, Bane, Vitiate, En Sabah Nur, etc. Sau, momentele cind au loc catastrofe naturale care pun in genunchi si distrug averea chiar si a celor bogati si foarte bogati (ideea de "bogat si puternic" ma umple de furie: de ce sa tot lupti pentru mai mult si mai multa putere?! nu tot o sa crapi si nu iei nimic cu tine!?), sau cind un bogatan isi trage un magnum in devla, pentru ca nu concepe sa traiasca un amarastean, ma bucur. Asta e. Toate sint fobii sau lucrir de catre trbuie sa scapam.

Esti genial cu naiul, sper ca colega te citeste. Vorbesc serios, e ceva care chiar e psihologie empirica pura. (Poate intra Cezar si ma executa public).
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 27.03.2017, 21:23:33
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suslik Vezi mesajul
Si daca veti vedea, la virf, o mare gramada de tevi? Privite la capte sa u virfuri, sint multe gauri, una linga alta. Cred ca puteti scapa prin efort de vointa...


Eu nu am asa ceva, insa nu suport multimile de oameni (sa zicem tefelistii din PV, ca pur exemplu) si in general oamenii. :)))))))))))) Ii vad ca pe musita sau Tubifex.
TRipofobia se referă la găuri mici și mărunte, una lângă alta. Poate ca numai cazurile foarte grave reacționează negativ la privirea din profil a unei grămezi de țevi. Alte persoane se înspăimântă si de spuma de săpun.
Recunosc, eu am căpătat-o căutând-o cu lumânarea....
Eu de exemplu aș plânge chiar și de mi-aș vedea palma pictată în felul ăsta.
http://formato7.com/wp-content/uploa...tripofobia.jpg
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care sunt conditiile pt a te calugari? Ioanna Generalitati 135 23.10.2017 23:35:07
Care sunt principiile fundamentale ? Eutifiev_EMI Despre Sfanta Scriptura 33 09.11.2009 00:44:00