Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.06.2018, 12:26:03
Gaby2017 Gaby2017 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2017
Mesaje: 13
Implicit

Nu i l-am furat niciuneia,nu erau casatoriti si nici macar nu am vazut-o la fata. Pe langa faptul ca aera un barbat liber ce nu se limita doar la una,daca intelegi, nu a ales-o ca facea fite si toca bani pe prostii,nu e vina mea ca era iresponsabila. Eu am muncit in conditii grele pentru ce am, si daca e vorba de cine a fost prima,eu te asigur ca am fost inaintea aleia.

Oricum,raspunsurile de aici m-au ajutat sa iau o decizie de ce este de facut si le multumesc tuturor pentru interventie.


Cu ajutorul adminilor declar topicul inchis.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.06.2018, 18:47:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

N-ai pomenit nimic de duhovnic în thread, ai putea să-i pui în vedere soțului că un copil se dezvoltă armonios într-o căsnicie, când are un mediu în care se simte cu adevărat ocrotit și niște părinți care au făcut pasul în fața altarului.

Nu-i mai fă alt copil până nu vă căsătoriți, altfel s-ar putea să rămâi cu doi copii, asta nu înseamnă să avortezi ci să atenționezi în legătură cu faptul că-ți dorești să vă căsătoriți, nu să trăiți o relație sub semnul incertitudinii care în mod sigur va marca și copilul.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 14.07.2018 at 21:17:43.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 21.06.2018, 19:52:52
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

E bine ca la vârsta ăsta ai casa job și mașina, lumea pe aici te invidiază. Din păcate la vârsta ăsta nu te poate consola faptul ca ai copil atâta timp cât barbatul pe care îl iubești și îl dorești nu te iubește la fel.de mult Cum ai vrea tu 😕. Dacă erai mai.bătrână cu vreo 10, 15, 20 ani te puteai consola cu faptul ca măcar ai un copil cu el care îți dă și îi dai și porția de iubire care o aveai.pentru taica-su ... Dacă va căsătoriți sau nu, sau dacă rămâneți împreună sau nu, astea sunt amanunte. Contează ce e în inima ta. Dacă o sa îl iubești și sa îl dorești la fel în continuare și nu îți va împărtăși dragostea, vei suferi în continuare indiferent ce se va întâmpla, dacă pleacă sau rămâne lângă tine. Iar dacă dragostea va trece sau se va împuțina...veți trai în continuare împreună sau separat fără sa va mai iubiți așa de mult....
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare