Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.02.2009, 16:00:43
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Ajutor umanitar pentru 6 copiii si tatal lor...

"Nu departe de casa mea locuiesc 6 copiii cu tatal lor,intr-o casa saracacioasa (greu de imaginat pentru secolul nostru)fara curent electric,apa,nici macarpe jos nu au nimic,doar lutul gol...stomacul gol..."
Asa incepea topicul scris de mine de la "Generalitati"-un sfat bun,un ajutor pe masura.
In urma sfaturilor primite de la voi si pe topic si pe mesaj privat am fost si am vorbit cu preotul si mi-a dat acordul cxa voi fi sustinuta,ca urmand de acum sa fac un APEL UMANITAR,catre toti cei care vor sa ajute.
Am stat de vorba si cu tatal copiilor(suspiciios si speriat prima data)si s-a aratat de acord in final cu ajutorul nostru.Numai ca nu vrea sa se faca public numele lui deoarece am zis si repet ,ii e teama ca sa nu -i fie luati copiii de Protectia copilului.Asa ca am hotarat de acord cu el ,ca toate lucrurile sa fie trimise pe adresa mea si contul pe care il deschid ,pe numele meu,caci el nu e atat de chibzuit si daca banii ar ajunge in mainile lui,tot efortul asta car eil vom face va fi in zadar.In plus vreau sa ma ASIGUR si vreau sa va ASIGUR si pe voi ,cei care veti dori sa contribuiti cu banuti ,ca vor fi cheltuiti asa cum trebuie.
Si acum cine vrea sa se alature acestui gest umanitar si sa trimita cate putin din putinul lor,scriu o lista cu varsta copiilor si cam ce le-ar fi necesar lor,niste suflete amarate.
Georgiana-15 ani,Daniela-13 ani,Mihaela _11ani,George-8 ani,Antoaneta-5 ani,Ionut-4 ani
si tatal-Fanel-47 ani.
Pentru renovarea casei:-materiale constructii,ciment,azbociment,plasa gard.
Racordarea la reteaua de curent electric
Forarea unei fantani in curte.
Alimente,
Mese,scaune,sifoner,paturi.,
Covoare,paturi (cuverturi),perne,lenjerie pat.
Aragaz cu butelie,oale,furculite,linguri,farfurii cani,uz casnic.

Adresa mea:IGNAT LENUTA,LOC.TG.BUJOR,STR.RECOLTEI,NR.93,JUD.GALATI, COD805200
TEL:0236341245,0756286215
CONT LA BCR:RO32RNCB0143107635270001 (LEI)
RO05RNCB0143107635270002 (EURO)
DESCHIS PE NUMELE :IGNAT LENUTA
Pentru cei care dau raspuns acestei cereri ,le MULTUMESC in numele celor mici SI MA ROG CA BUNUL DUMNEZEU SA ADUCA IN SUFLETELE SI IN CASELE VOSTRE PAINEA ,PACEA SI BUCURIA ZILEI DE MAINE.DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE SI SANATATE SA VA DARUIASCA!
CU RESPECT,LENUTA IGNAT
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutor umanitar pentru Geanina, o profesoara de religie glykys Umanitare 8 01.08.2015 01:00:03
O familie cere ajutor pentru copiii lor Adriana Cluj Umanitare 0 28.05.2012 18:42:54
Ajutor umanitar Danielbucur Umanitare 0 19.08.2011 18:25:04
Sa dam o mana de ajutor pentru copiii din Glodeanu addavv Stiri, actualitati, anunturi 1 13.04.2011 13:47:46