Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 10.08.2007, 08:17:19
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de urzicuta
:cool:ca sa sintetizez desi nu e treaba de femeie eu vad lucrurile asa:ori inapoi laSf.Traditie,la dogmele si canoanele Sf.Parinti ,ale celor sapte sinoade ecumenice......ori in iad cu arhierei cu tot..fereasca Dumnezeu!
Da asa este :)imi place cum gandesti si imi place atitudinea ta ferma .Asa ar trebui sa fie toti crestinii: sa zica adevarul.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 10.08.2007, 14:48:35
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

Varsta nu e importanta ?
Eu cred ca un om nu poate sa stea in picioare (mult) si la 90 de ani .
Poate sant exceptii dar oricum , slujitorii lui Dumnezeu trebuie sa fie alesi ,
oameni in putere , e mult de umblat , de calatorit etc.

Poate ca nu-i treba mea , eram si eu curioasa .
maria
Reply With Quote
  #143  
Vechi 14.08.2007, 14:57:34
const const is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2006
Mesaje: 1
Implicit

Tatal nostru care esti in ceruri faca-se voia Ta in alegerea Patriarhului Romaniei.Doamne Duhule Sfant te rugam implineste voia Domnului nostru Iisus Hristos si a Tatalui Ceresc in alegerea Patriarhului Romaniei.Doamne ajuta-ne ca Patriarhul Romaniei sa fie ales nu dupa voia cea lumeasca ci dupa Sfanta voia Ta.Da Doamne celor ce vor vota viitorul Patriarh al Romaniei smerenie si duh deslusitor, sa desluseasca intre voia Ta si fariseicele interese lumesti si putere sa aleaga voia Ta.Doamne Iisuse Hristoase, Pastorul si Pazitorul sufletelor noastre, Arhiereul ce vesnic, Cel ce ai zis "orice veti cere in Numele Meu Eu voi face" insuti Tu Doamne daruieste-ne noua pe Patriarhul cel dorit de Tine si lucreaza prin el pentru mantuirea noastra.Amin.
Reply With Quote
  #144  
Vechi 14.08.2007, 16:00:28
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

:)Patriarhul ar trebui sa fie un tanar de 70-80 de ani,cunoscator a doua limbi moarte:prima vorbita,a doua asculatat,cu disponibilitate de a ramane peste program,eventual dupa sf.vietii prin metempsihoza,abilitati manageriale:aprins lumina pe i:)ntuneric.Sper ca aveti simtul umorului?!
Reply With Quote
  #145  
Vechi 14.08.2007, 16:22:25
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

biserica este o institutie importanta. a nega influenta politica a bisericii in romania inseamna a fi naiv. eu sper ca noul patriarh sa nu aibe petele raposatului si sper ca va fi un om inteligent cu respect fata de tara, cetateni si credinciosi.

Reply With Quote
  #146  
Vechi 14.08.2007, 19:01:06
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

:)care pete RD,a avut el pete mai mari ca ale noastre ? te intreb fiindca cunosc un prof.gay,membru al organizatiei Accept,care mi-a dezvaluit ceva,te las pe tine sa ghicesti..postarea asta e numai pt.tine,ceilalti luati pelerina lui Harry Potter si aruncati-o peste calc.astfel incat sa dispara ceea ce scriu eu acum....
Reply With Quote
  #147  
Vechi 14.08.2007, 20:38:05
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de const
Tatal nostru care esti in ceruri faca-se voia Ta in alegerea Patriarhului Romaniei.Doamne Duhule Sfant te rugam implineste voia Domnului nostru Iisus Hristos si a Tatalui Ceresc in alegerea Patriarhului Romaniei.Doamne ajuta-ne ca Patriarhul Romaniei sa fie ales nu dupa voia cea lumeasca ci dupa Sfanta voia Ta.Da Doamne celor ce vor vota viitorul Patriarh al Romaniei smerenie si duh deslusitor, sa desluseasca intre voia Ta si fariseicele interese lumesti si putere sa aleaga voia Ta.Doamne Iisuse Hristoase, Pastorul si Pazitorul sufletelor noastre, Arhiereul ce vesnic, Cel ce ai zis "orice veti cere in Numele Meu Eu voi face" insuti Tu Doamne daruieste-ne noua pe Patriarhul cel dorit de Tine si lucreaza prin el pentru mantuirea noastra.Amin.
Amin, ajuta-ne Doamne la aceasta!
Reply With Quote
  #148  
Vechi 15.08.2007, 00:16:00
dorinel78 dorinel78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 260
Implicit

eu as vrea sa fie un om drept..
Reply With Quote
  #149  
Vechi 15.08.2007, 11:58:51
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Viitorul Patriarh al Romaniei, oricare va fi el, va fi de origine evreu si va face parte din sinagoga satanei..A prorocit Pr. Adrian Fegeteanu de la Lainici, Locuri rele
Am inregistrarea de la Danion.???
Vad ca tot nu am inteles ca totul este condus din afara de cei din U.E.
Si alegerile viitorului Patriarh vor fi influentate din afara se doreste unirea religiilor sa fie o singura religie si pentru ca statele membre ale U.E. sunt majoritatea catolice cu exceptia catorva care sunt protestante, dar asta conteaza mai putin aici vrasmasul are planuri mult mai viclene, se vrea un patriarh care sa le faca jocul celor din U.E.
Reply With Quote
  #150  
Vechi 15.08.2007, 12:08:25
CipryPaul CipryPaul is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2007
Mesaje: 2
Implicit

Explicati-mi si mie , cum oameni crescuti de biserica prin manastiri si care invata despre Adevaratul Dumnezeu si despre scrierile Sfintilor Parinti, pot sa ajunga masoni. Cu ce masoneria ii poate atrage pe astfel de oameni ( ma refer la ierarhi, preoti), sa slujasca si satanei si lui Dumnezeu (pe fata). Ce le poate promite? Va rog... cine poate
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Serbia are un nou Patriarh cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 4 24.01.2010 21:57:31
Avem Patriarh danyel Stiri, actualitati, anunturi 34 11.02.2009 22:03:42
Ce credeti despre noul Patriarh andorueca Generalitati 14 19.05.2008 21:33:56
noul patriarh!o lovitura a politicului? iuliann Generalitati 26 29.08.2007 02:43:30