Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 11.09.2008, 18:09:40
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.566
Implicit

da, de exemplu, de ce #6 mai apare si sub alte combinatii de bare....si de asemenea, nu este clar de ce ne pierdem mintuirea daca cumparam si vindem obiecte cu acest semn.

Mai exact, poate ca sunt eu mai greu de cap, dar nu vad cu ce impiedica un numar EXTERIOR, schimbarea mea interioara, spre bine, vindecarea mea de care vorbea Hristos. El; parca nea-a spus clar sa nu facem numerologie, si alte bazaconii , CI SA LUCRAM LA DRAGOSTEA INTRE NOI!

Deci...ar cam fi ceva de discutat...
Reply With Quote
  #62  
Vechi 11.09.2008, 19:40:53
Traditie Traditie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 738
Implicit

Parerea mea e ca 666 e unul din aceste lucruri:
-duhul new-age/ateist contemporan
-convertirea la islam
Reply With Quote
  #63  
Vechi 11.09.2008, 20:01:37
fllorina fllorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2008
Mesaje: 80
Implicit

Apocalipsa, capitolul 13: "Aici este înțelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase."

Deci, nu poate fi vorba despre islam, caci acesta a fost infiintat in sec VII.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 12.09.2008, 03:53:10
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Cea mai tare marturisire pe care mi-a facut-o o femeie foarte credincioasa, este cumatra mea(i-am botezat copilul in urma cu 14 ani)... spunea ca la inceputul anului 2008 , fiind intr-un supermarket din Bucuresti, o doamna care se afla inaintea ei la coada a platit la casa cu .. MANA!!!! am ramas socata!! i-am spus ca nu cred nici in ruptul capului basmul asta iar cumatra mea era cat se poate de serioasa si afirma ca a vazut foarte bine gestul, ca acea persoana efectiv nu a scos nici bani si nici vreun card ptr a -si plati cele cumparate... eu una nu cred asa ceva iar pe de alta parte am incredere si in integritatea morala a cumetrei mele si departe de mine gandul ca ea ma minte(are mult prea multa frica fata de Dumnezeu si de cele sfinte ca sa se joace cu minciuni ieftine si declaratii socante, plus ca suntem foarte apropiate o cunosc de cand eram copil si ea a fost cea care m-a ajutat sa il regasesc pe Dumnezeu)... si totusi.... care o fi adevarul?? voi ce ziceti?? ati mai auzit ca asa ceva deja sa se fi introdus in Romania????
Reply With Quote
  #65  
Vechi 12.09.2008, 04:13:42
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.566
Implicit

Deocamdata sunt ceasuri care includ aceste posibilitati, au aparut in Turcia, si cred ca doamna asta a vazut.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 12.09.2008, 04:17:20
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.566
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fllorina
Apocalipsa, capitolul 13: "Aici este înțelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Și numărul ei este șase sute șaizeci și șase."

Deci, nu poate fi vorba despre islam, caci acesta a fost infiintat in sec VII.
asa zic si eu, si inca ceva... din citatul tau
Ce intelepciune, Unde?, cine are pricepere.... eu unul nu am sunt neputincios si nu inteleg nimic si am dreptul sa intreb...ce anume sa socotesc?
ce numere de om?
si ce-i cu numarul asta ...de om?

..si Dumnezeu stie asta
Reply With Quote
  #67  
Vechi 12.09.2008, 04:21:11
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.566
Implicit

Deci care este diferenta intre un implant de vinzare-cumparare, bancomat, GPS, etc si un implant artificial de genunchi sold, inima, tevi, bare, suruburi, pompite si alte mecanisme?
si cu ce ne impiedica ele sa ne iubim aproapele, pe Hristos?
Reply With Quote
  #68  
Vechi 12.09.2008, 04:34:05
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Deci care este diferenta intre un implant de vinzare-cumparare, bancomat, GPS, etc si un implant artificial de genunchi sold, inima, tevi, bare, suruburi, pompite si alte mecanisme?
si cu ce ne impiedica ele sa ne iubim aproapele, pe Hristos?
Eu cred ca este diferenta.. de necesitate... implanturi de organe sau alte suruburi si fieratanii fac posibila existenta fizica a multor napastuiti... cipurile, cardurile si alte dracovenii de genul asta nu le consider ca fiind vitale.. se putea trai foarte bine si fara ele...intr-adevar, puteam trai intr-un mod mai primitiv( fara atatea "cuceriri ale noilor tehnologii" )dar mai curat...
P.S Eu personal urasc sistemul asta de plata cu carduri... prefer sa am bani cash desi toata lumea in jurul meu ma insulta ca fiind inapoiata, ca nu doresc sa depasesc nivelul de "epoca de piatra".. o fi de ras??:D:D:D o fi de plans??:(:(:(:(:(
Reply With Quote
  #69  
Vechi 12.09.2008, 04:36:08
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marius007


mai are rsot sa mai zic ceva?!
Vor aparea in viitor si acei trei de sase unde le este locul pregatit!
Oi fi eu mai redusa dar nu m-am prins care e a 3-a cifra de 6??? ca nu am deslusit decat 4+2 si 6
Reply With Quote
  #70  
Vechi 12.09.2008, 11:24:09
sovidiu sovidiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.08.2006
Mesaje: 357
Implicit

stai ca va explic, e vorba de rfid am impresia, adica treci prin nishte portzi cum ar fi la autostrada sau la granita sau prin magazine sau pe orishiunde shi te detecteaza...

simplu am vazut cum se inscrie un cod de bare pe o eticheta din asta ce se poate lipi de exemplu pe cartzi sau pe produse... mergi cu produsul la o statzie unde o pune pe o statzie din asta ca un patrat plat unde citeshte codul inscris prin rfid shi il marcheaza in statzie sa nu mai sune alarma, shi astfel potzi sa ieshi cu respectivul produs imprumutat shi cand il aduci il reciteshte shi il reinscrie ca sa sune alarma daca ieshi cu el prin portzi...

ca sa inscrie codul pe eticheta aia se scaneaza o alta eticheta cu cod de bar de pe produs shi codul ala il inscrie pe eticheta antifurt ce face sa sune alarma daca treci prin portzi prevazute cu RFID...


deci e clar...

se vor folosi la pushcarie fie prin lipire sau prin implantare sau la buletine shi legitimatzii shi nu se va putea cumpara sau vinde fara sa ai cipul sau buletinul cu cod de bare sau eticheta lipita sau cipul implantat pe mana sau pe frunte shi astfel vei fi legat de sistem shi nu vei putea faca nimic intr-o astfel de societate...

acuma ce este rau in opinia mea, este faptul ca unei persoane i se aloca un cod ca shi identificator de nume, deci tzi se adauga la nume o cifra, un cod de bare, shi prin asta se strica botezul shi eshti tzinut in sistemul lacomiei cu politzia lor cu tot, caci peste tot nu te mai identifici dupa numele tau de botez shi al parintzilor ci dupa un cod, deci vei avea un numar alocat de o mashina... ceva in genul CNP shi nici macar atat caci e un cod intamplator sau dupa o regula absurda... sau ceva ce va inlocui numele omului... vei fi un produs ce cumpara shi vinde produse... nu vei mai fi o persoana cu un nume ci vei fi masificat... shi individualizat complet totodata...

76x666x???:(:(
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnul crucii Hartford Intamplari adevarate 10 29.05.2010 19:03:21
Despre semnul fiarei Lory10 Biserici Protestante 82 23.03.2010 20:43:42
Despre semnul fiarei Lory10 Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 77 18.03.2010 13:53:02
Cuvantul (din 2003) al staretului athonit Rafail despre semnul fiarei! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 18.01.2009 22:57:17