Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.05.2010, 16:51:57
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Gabriela, il voi pomeni si eu in rugaciunile mele. Sa va intareasca Dumnezeu in dragostea Sa.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.05.2010, 16:59:54
BursucGabrielaIonela BursucGabrielaIonela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru BursucGabrielaIonela
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Sa incercam sa facem abstractie putin de fisa medicala si sa nu cadem in deznadejde inainte de vreme. Altminteri, batalia e pierduta.
Sa bea suc de sfecla rosie si din alte legume pentru anemie.
Sa inghita cate un bob de tamaie alba (naturala) pentru plamani. In miez de paine.
Ceaiul format din rostopasca, galbenele coada soricelului si urzica.
Argila, intern si cataplasme. Aloe, intern - chiar si frunzele de aloe sunt bune.
Cea mai mare minune este sa credem ca se pot face minuni.
Merita incercat si plasturele cu produse apicole despre care am scris.
Rugaciuni la sfantul Nectarie sau la alti sfinti facatori de minuni la care aveti evlavie. Cereti sfat si parintelui Calistrat de la Manastirea Vladiceni, de langa Iasi. Merg crestini din multe parti si-i solicita ajutorul.
Dumnezeu sa-l ajute sa lupte cu aceasta boala. Dumnezeu sa te intareasca pentru a-i putea transmite incredere in Dumnezeu si in minunile Sale. Sa ai curaj, Gabriela draga.

Tot ce te intereseaza acum este sa-l determini sa lupte cu boala. Daca Dumnezeu va hotari altfel, ne vom supune voii Lui. Dar acum e important sa nu pierdeti increderea ca poate avea o sansa. Retineti: Nu toti mor atunci cand trec prin astfel de incercari.
Multumesc pentru cuvintele de incurajare. Parintele Calistrat de la Vladiceni ne cunoaste foarte bine. Trebuie sa ajung la el neaparat . Intr-adevar Sfantul Nectarie este de mare ajutor, Sfantul Spiridon pe care eu il consider ocrotitorul nostru la fel este mare facator de minuni si nu de putine ori am simtit ajutorul ori de cate ori am citit acatistul. Numai spun de Sf. Pantelimon ca tot suntem casatoriti in seara vecerniei pentru Sf. Pantelimon.
Sfaturile pe care mi le-ai dat sunt aceleasi ca doctorita care se ocupa de el , deja am inceput un regim alimentar.
Ai foarte mare dreptate o data cazuta in deznadejde am pierdut batalia. Multumesc chiar imi dati putere sa lupt. :)
__________________
Aduceti-va aminte de mai-marii vostri, care v-au grait voua cuvantul lui Dumnezeu; priviti cu luare aminte cum si-au incheiat viata si urmati-le credinta… Nu va lasati furati de invațaturile straine cele de multe feluri.
http://ioanagabi.weblog.ro/
Reply With Quote
  #23  
Vechi 28.05.2010, 20:53:58
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

In primul rand, MULTUMIM FOARTE MULT PENTRU OSTENEALA, Antoniap, apreciez foarte mult gestul si informatiile utile impartasite tuturor.
Eu ma uit mereu la emisiuni medicale, la televizor, iar , de curand am vazut tot asa un caz de cancer cu metastaze si, dupa cum spunea si Antoniap, nu este indicata chimioterapia sau medicina clasica care, mai mult te intoxica cu derivatii din medicamentele prescrise .
Astfe, in cadrul acestei emisiuni am aflat despre DIETA MACROBIOTICA, o dieta bazata pe fructe si legume in stare cruda, dar si pe alte substante nutritive necesare refacerii organismului. Trebuie sa va interesati pe internet despre aceasta dieta, am vazut chiar mai multe cazuri de cancer care au intrat in remisie prin aceasta dieta .
Procesul este destul de complex si necesita in mod alternativ si alte lucruri care sa determine organismul sa lupte cu boala, cum ar fi masaj de relaxare, natura si altele.
Cert este ca a dat rezultate concrete, explicate si povestite de persoane care s-au aflat in aceiasi situatie.
Si, bine-nteles, este absolut necesara o atitudine pozitiva si increzatoare, alaturi de credinta in Dumnezeu ca veti reusi sa depasiti situatia si de familia care impresoara cu dragoste, persoana suferinda.
Inca o data, multumim Antoniap, pentru informatiile si sfaturile absolut utile si viabile.
Dumnezeu sa va Binecuvinteze si sa va daruiasca sanatate tuturor !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "

Last edited by ory; 28.05.2010 at 21:05:59.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 28.05.2010, 22:41:46
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BursucGabrielaIonela Vezi mesajul
Multumesc pentru cuvintele de incurajare. Parintele Calistrat de la Vladiceni ne cunoaste foarte bine. Trebuie sa ajung la el neaparat . Intr-adevar Sfantul Nectarie este de mare ajutor, Sfantul Spiridon pe care eu il consider ocrotitorul nostru la fel este mare facator de minuni si nu de putine ori am simtit ajutorul ori de cate ori am citit acatistul. Numai spun de Sf. Pantelimon ca tot suntem casatoriti in seara vecerniei pentru Sf. Pantelimon.
Sfaturile pe care mi le-ai dat sunt aceleasi ca doctorita care se ocupa de el , deja am inceput un regim alimentar.
Ai foarte mare dreptate o data cazuta in deznadejde am pierdut batalia. Multumesc chiar imi dati putere sa lupt. :)
Dumnezeu este cel care ne da putere in asemenea momente. Lui sa-I multumim.
Un renumit medic cardiolog din Africa de Sud spunea ca este esential optimismul si increderea in Dumnezeu in reusita tratamentului.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 28.05.2010, 22:43:27
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
In primul rand, MULTUMIM FOARTE MULT PENTRU OSTENEALA, Antoniap, apreciez foarte mult gestul si informatiile utile impartasite tuturor.
Eu ma uit mereu la emisiuni medicale, la televizor, iar , de curand am vazut tot asa un caz de cancer cu metastaze si, dupa cum spunea si Antoniap, nu este indicata chimioterapia sau medicina clasica care, mai mult te intoxica cu derivatii din medicamentele prescrise .
Astfe, in cadrul acestei emisiuni am aflat despre DIETA MACROBIOTICA, o dieta bazata pe fructe si legume in stare cruda, dar si pe alte substante nutritive necesare refacerii organismului. Trebuie sa va interesati pe internet despre aceasta dieta, am vazut chiar mai multe cazuri de cancer care au intrat in remisie prin aceasta dieta .
Procesul este destul de complex si necesita in mod alternativ si alte lucruri care sa determine organismul sa lupte cu boala, cum ar fi masaj de relaxare, natura si altele.
Cert este ca a dat rezultate concrete, explicate si povestite de persoane care s-au aflat in aceiasi situatie.
Si, bine-nteles, este absolut necesara o atitudine pozitiva si increzatoare, alaturi de credinta in Dumnezeu ca veti reusi sa depasiti situatia si de familia care impresoara cu dragoste, persoana suferinda.
Inca o data, multumim Antoniap, pentru informatiile si sfaturile absolut utile si viabile.
Dumnezeu sa va Binecuvinteze si sa va daruiasca sanatate tuturor !
Si eu sunt datoare astfel sa-I multumesc lui Dumnezeu si celor care m-au ajutat cand am trecut prin incercari.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 28.05.2010, 22:54:43
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Si eu sunt datoare astfel sa-I multumesc lui Dumnezeu si celor care m-au ajutat cand am trecut prin incercari.
Cunosc personal dragă soră ! Slavă lui Dumnezeu pentru toate ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.05.2010, 11:05:24
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

mi-a povestit ieri un prieten de ciuperca reishi din care se face un extract natural care se pare ca ajuta mult in astfel de cazuri. Nu stiu cat de adevarate sunt informatiile de pe Internet dar puteti sa cautati si dvs si sa intrebati si medicul care il trateaza pe sotul dvs si daca va recomanda tratamentul cu acest extract puteti incerca.

Dumnezeu sa va ajute si sa va intareasca.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #28  
Vechi 31.05.2010, 13:35:33
lidiap's Avatar
lidiap lidiap is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit Doamne ajuta!

Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute si sa va dea putere, incredere si speranta.
Poate nu supar pe nimeni daca v-as ruga sa va rugati si pentru Laura mihaela care va suferi o interventie chirurugicala vineri, 4 iunie, pentru a putea deveni MAMA.
Dumnezeu sa ne ajute si sa ne apere pe toti.
__________________
"Doamne nu-mi da nici saracie, nici bogatie; da-mi painea care imi trebuie"(Prov. 30,7-9).
"Nu iubiti lumea nici lucrurile lumii"... (Ioan 2,15-18; V. Fapte bune
"Daca avem ce sa mancam si cu ce sa ne imbracam sa ne simtim indestulati" (l Tim. 6,7-10; V. Monahism).
Reply With Quote
  #29  
Vechi 31.05.2010, 14:12:12
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lidiap Vezi mesajul
Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa va ajute si sa va dea putere, incredere si speranta.
Poate nu supar pe nimeni daca v-as ruga sa va rugati si pentru Laura mihaela care va suferi o interventie chirurugicala vineri, 4 iunie, pentru a putea deveni MAMA.
Dumnezeu sa ne ajute si sa ne apere pe toti.
Ii doresc Laurei din tot sufletul sanatate si multa liniste ......sa-i ajute Dumnezeu si MaicutaDomnului sa ramana cat mai curand insarcinata ......Daca poate sa i-a cu ea la spital acatistul Sf Ioachim si Ana sau pe cel al Sf Stelian.....inca odata va doresc sanatate si incredere.....
Attached Images
File Type: jpg 26-Stelian.jpg (35,7 KB, 0 views)
File Type: jpg imagesCAB0KHD423.jpg (4,0 KB, 2 views)
Reply With Quote
  #30  
Vechi 24.06.2010, 22:57:12
BursucGabrielaIonela BursucGabrielaIonela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.02.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 32
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru BursucGabrielaIonela
Implicit

Cu foarte mare durere anunt ca astazi 24 iunie 2010 sotul meu Ciprian Petru a decedat. El avea 34 de ani eu am 28 de ani dupa cum am mai zis. Daca vreti sa va rugati pentru intarirea noastra .
__________________
Aduceti-va aminte de mai-marii vostri, care v-au grait voua cuvantul lui Dumnezeu; priviti cu luare aminte cum si-au incheiat viata si urmati-le credinta… Nu va lasati furati de invațaturile straine cele de multe feluri.
http://ioanagabi.weblog.ro/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel la rugaciune silvia55 Umanitare 3 27.01.2012 00:02:51
apel pt rugaciune jonzy30 Generalitati 3 24.01.2011 18:40:06
Apel de rugaciune sunsray Generalitati 4 01.07.2010 16:34:38
Apel pentru rugaciune! snowdrop Umanitare 6 24.11.2008 16:56:43
apel la rugaciune c.ovi Umanitare 2 04.06.2007 19:28:05