Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.11.2011, 23:57:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Cu iertare , o scurta intrebare !

Silvia , cum se simte prietena ta Angela ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 02.12.2011, 12:29:03
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Multumesc,multumesc...

Multumesc din suflet pentru rugaciunile voastre si pentru gandul bun.Multumesc Cristian,cum ma simt??Am zile si zile,mai bune si mai putin bune.Cei care au trecut prin asta stiu cum este ,celorlalti care nu stiu ,nu le doresc sa afle vreodata .Ma rog lui Dumnezeu,si cred,si sper...

Dumnezeu sa va dea sanatate!

Liliana Angela
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.12.2011, 08:46:19
adaria adaria is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.12.2011
Mesaje: 29
Implicit

Un site cu rugaciuni minunate

www.rugaciuniortodoxe.go.ro/
Reply With Quote
  #14  
Vechi 06.12.2011, 15:22:55
lidiap's Avatar
lidiap lidiap is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit rugaminte

Indraznesc sa va cer ajutorul rugandu-va, daca se poate, sa va rugati si pentru mama mea, Ioana. Mama a fost diagnosticata acum un an cu cancer de endometru, a urmat chimioterapie si radioterapi; lucurile pareau sa se indrepte, adica tratamentul a dat roade dar acum o luna CT a diagnosticat un cancer secundar la plamani. Nu va pot descrie in cuvinte prin ce trece un copil(adica eu) care isi poate pierde mama oricand din cauza acestei boli necrutatoare. Toate teoriile isi pierd valabilitatea atunci cand ti se intampla tie. Acum a inceput o noua serie de citostatice dar lupta este foarte grea si de durata. V-as fi extrem de recunoscatoare daca macar pentru o clipa veti inalta un gand de rugaciune catre Dumnezeu pentru sanatatea mamei mele.
Va multumesc si Cel de Sus sa va aiba in paza Lui!
__________________
"Doamne nu-mi da nici saracie, nici bogatie; da-mi painea care imi trebuie"(Prov. 30,7-9).
"Nu iubiti lumea nici lucrurile lumii"... (Ioan 2,15-18; V. Fapte bune
"Daca avem ce sa mancam si cu ce sa ne imbracam sa ne simtim indestulati" (l Tim. 6,7-10; V. Monahism).
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.12.2011, 21:13:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lidiap Vezi mesajul
. Toate teoriile isi pierd valabilitatea atunci cand ti se intampla tie.
Asa este , cunosc acest sentiment si nu o sa-l neg niciodata , si nu o sa tin teorii altora , eu insumi find un simplu muritor-pacatos ! Totusi , te rog din suflet sa ai incredere in Dumnezeu , chiar daca la un moment dat totul ti se pare atat de nedrept si inutil ! Exista o logica mai presus de logica noastra , dar asta este complet alta poveste ce nu ne tine de cald in durerile si disperarea noastra , dar fara Dumnezeu suntem pierduti , si mai ales cand nu-L mai simtim aproape ! Aici e pericolul cel mai mare , unde apare la orizont DEZNADEJDEA , UITAREA , DISPERAREA . . . !
Sa ne rugam Bunului Dumnezeu sa ne intareasca si sa ne lumineze pe toti , iar mamei tale Ioana sa-i aline suferinta si sa randuiasca ce este mai bine pentru ea !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 07.12.2011, 13:05:00
lidiap's Avatar
lidiap lidiap is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit multumesc

Va multumesc din suflet domnule Cristi. Ca sa fiu foarte sincera de la dvs asteptam un mesdaj si ma bucur ca l-am primit. Sunteti unul din corifeii acestui forum (chiar daca nu postez va citesc) alaturi de stimatii Omubun si zaharia 2009 (sper ca n-am gresit). Nu vreau sa creez disensiuni sau comentarii rautacioase dar asta e opinia mea.
Numai bine!
__________________
"Doamne nu-mi da nici saracie, nici bogatie; da-mi painea care imi trebuie"(Prov. 30,7-9).
"Nu iubiti lumea nici lucrurile lumii"... (Ioan 2,15-18; V. Fapte bune
"Daca avem ce sa mancam si cu ce sa ne imbracam sa ne simtim indestulati" (l Tim. 6,7-10; V. Monahism).
Reply With Quote
  #17  
Vechi 02.01.2012, 23:45:37
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Sanatate multa!

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Silvia , cum se simte prietena ta Angela ?


Draga Liliana Angela, acum cand am pasit in Noul An iti doresc ca sa treci cu bine peste problemele legate de sanatate. Bunul Dumnezeu cu Maica Domnului si toti sfintii dragi sa vegheze asupra ta, sa te mangaie si sa te ocroteasca. Eu iti transmit o frumoasa urare, azi cand il praznuim pe marele sfant al Rusiei, Cuviosul Sfant SERAFIM de SAROV, pe care-l rog sa te ia in brate si sa te salveze!

" Dreptule Judecator, Tu dai anii tuturor. Pentru anul care vine Sa ne dai ce-i bun, Stapane! Te rugam nu ne uita, Scrie-ne in cartea Ta. Daca bine Te cinstim Ce e de folos primim. " LA MULTI ANI! " de ne-am ura Viata este-n mana Ta. Viata vesnic-am trai Dac-am sti a Te iubi. La multi ani cu sanatate De RAI Doamne s-avem parte! " Te imbratisez cu mult drag, Viorica Milin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #18  
Vechi 19.01.2012, 14:25:18
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Intrebare...

Cornel,Ioana,Valentina,Ovidiu,Andrada,Parintele Dumitru,Ioan-Alexandru,Giorgiana,Viorel,Tudor si altii pentru care s-a solicitat ajutor la rugaciune,sunt acum bine?M-as bucura sa-i stiu sanatosi,ca au depasit greutatile,oricare ar fi fost ele...ei,voi si multi altii, ramaneti in rugaciunile mele de fiecare zi.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 19.01.2012, 15:52:44
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Multumesc,multumesc,multumesc....

Dragilor,cu ajutorul Lui Dumnezeu,a Domnului Iisus Hristos,Maicii Domnului,Sfantului Nectarie,Sfantului Nicolaie,Sfantului Grigorie Decapolitul,dar si cu ajutorul rugaciunilor voastre, prietena mea Liliana Angela s-a simtit mai bine.Multumesc celor care prin rugaciuni,mesaje private sau telefon au ajutat-o sa se ridice...multumesc celor care i-au sters o lacrima si i-au intors privirea in sus, spre Dumnezeu,Salvatorul.Ma bucur ca existati...Dumnezeu sa ne dea rabdare si intelepciune,Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 09.04.2012, 00:21:20
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Liliana Angela

Revin cu rugamintea de a fi alaturi de prietena mea Lilina Angela prin gandul bun si rugaciune.Dupa sase luni chinuitoare de citostatice,marti dimineata(10.04 .2012)va fi operata la Cluj.

Sfanta Maica a lui Dumnezeu,binecuvanteaza mintile si inimile doctorilor,ca sa fie instrumentele Atotputernicului doctor-Iisus Hristos,Mantuitorul.Trimite de sus vindecarea ta peste robii tai care acum alearga la tine ca sa putem sa-ti cantam cu bucurie:Bucura-te,o,Imparateasa a Toate,care vindeci neputintele noastre prin darul tau!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
3 rugaciuni tamadu Rugaciuni 0 02.10.2012 18:40:17
Odaia cu RUGACIUNI Melissa Rugaciuni 284 02.09.2012 19:48:12
mai multe rugaciuni patricia2006 Generalitati 6 22.08.2012 23:36:27
Rugaciuni? Noesisaa Intrebari utilizatori 1 27.05.2011 16:36:50