Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.03.2017, 09:11:48
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Da, interesant mod de gândire. Un hot se preface cerșetor și accept sa-l găzduiesc în casa mea. Apoi îmi fura actele și zice ca i-am vândut casa. În opinia ta, e corect sa plec eu din casa, nu el... Si nici sa nu mă plâng de prigoana!
Pai de unde pana unde e vorba despre casa ta ? De aia am vorbit despre preluarea puterii - la momentul asta vorbim despre o minoritate nesemnificativa care e de partea voastra. Deci ce ar trebui sa faca majoritarii ? Sa taca si sa va lase sa va faceti de cap ? Exista doar trei solutii - ori reusiti sa convingeti o majoritate ca in Creta s-a intamplat nu stiu ce grozavie si ca solutia e sa-i dam jos pe eretici, preluati puterea si ii inlocuiti voi pe "ecumenisti", ori va cereti scuze ca ati sarit calul ori va despartiti de BOR. Dar cand vezi ca nu ai sprijin prea mare in interiorul Bisericii, sa tipi ca esti prigonit pentru ca nu esti lasat sa-ti faci de cap, depaseste orice inchipuire. Pe acelasi motiv orice tacanit ar putea face orice vrea si nu ar trebui sanctionat in nici un fel ca altfel e prigonit. :)

Nu te gandesti ca e posibil sa gresesti ? Am observat ca de-a lungul timpului ai crezut in tot felul de prostii cum a fost aia cu supermemorandumul. Nu crezi ca e posibil ca oamenii aia de la care te informezi sa aiba alte interese si sa nu fie cei mai buni crestini de pe lumea asta ?
Reply With Quote