Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.06.2022, 20:07:33
Scarlet11 Scarlet11 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.06.2022
Mesaje: 2
Implicit Despre organizarea Pelerinajelor

Buna seara,

As vrea sa va intreb, am nevoie de un sfat, va rog (daca se poate), in legatura cu pasii ce trebuie urmati pentru a organiza pelerinaje...Cui trebuie sa ma adresez?
Imi doresc lucrul acesta de ceva timp, insa nu am avut sansa sa fiu indrumata in sensul asta in vreun fel.


Va multumesc!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.06.2022, 01:55:19
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Scarlet11 Vezi mesajul
Buna seara,

As vrea sa va intreb, am nevoie de un sfat, va rog (daca se poate), in legatura cu pasii ce trebuie urmati pentru a organiza pelerinaje...Cui trebuie sa ma adresez?
Imi doresc lucrul acesta de ceva timp, insa nu am avut sansa sa fiu indrumata in sensul asta in vreun fel.
Va multumesc!
La mănăstirile unde vrei să mergi la destinație, să știi stareții de acolo să vezi cum cazează, dacă primesc, dacă dau masă, dacă au nevoie de aprobări speciale sau pe barba lor primesc.

Apoi e bine să-ți faci contacte să știe oamenii de tine că organizezi, apoi să găsești șofer și autocar să știi care închiriază, costuri.

Mai există și mireni care organizează pelerinaje și o fac bine, știu destinațiile turistice nu trebuie să mergem doar cu Basilica Travel.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.06.2022, 13:40:57
Scarlet11 Scarlet11 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.06.2022
Mesaje: 2
Smile

Multumesc mult. Am sa ma interesez
:)
Reply With Quote
Răspunde

Tags
#pelerinaje #manastiri

Thread Tools
Moduri de afișare