Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 19.09.2022, 14:25:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Frumoasa polemica domniilor voastre insa ceea ce constat ca se intampla de 7500 de ani incoace, de la Adam si Eva pana la noi inclusiv este faptul ca fiecare fura, jefuieste, silniceste si santajeaza emotional vrand sa fie furat Dumnezeu de catre aproapele exact asa cum L-a furat el insusi. Si asa cum el insusi se auto silniceste sa-l fure pe Dumnezeu ar vrea sa se autosilniceasca si aproapele si restul lumii sa-L fure pe Dumnezeu daca s-ar putea.

La toate aceste incercari de silnicie si autosilnicie pentru furt si acaparare, confiscare, jefuire a Lui Dumnezeu de catre unii si altii, Mesia a raspuns incepand propovaduirea Sa pe dealul Coarnelor cand a proorocit cele 9 Fericiri in care se spune ca: a lor este Imparatia Cerurilor, ei se vor mangaia, ei vor mostenii pamantul, ei se vor satura, ei se vor milui, ei vor vedea pe Dumnezeu, ei se vor numi Fiii lui Dumnezeu, a lor este Imparatia Cerurtilor, ei vor asculta sa se bucure cand din pricina Fiului Omului se va zice despre ei tot cuvantul rau. La asta a mai adaugat ca Templul Domnului nu e pestera de talhari si a rasturnat mesele schimbatorilor de bani si a facut un bici din laturi pentru porumbei pe care l-a invartit amenintand talcharii.

Deci a acestor fericiti este comuniunea, biserica Cereasca vesnica biruitoare si pamanteasca luptatoare, respectiv numele de FII ai Tatalui si ai lui Dumnezeu, Darul si Harul si Cuvantul Dumnezeirii si nicio autoritate, nicio "biserica", nicio institutie, nu poate contesta, contrazice, nu poate silnicii in vreun fel ca sa fie altfel decat marturiseste Dumnezeu si Dumnezeirea in Cer si pe pamant.

Talcharii furand si erijandu-se sefi ai respectivei autoritati, manifestandu-si prin silnicie autoritatea ”dumnezeiasca” fura practic mereu Dumnezeirea ca s-o faca un bun propriu si personal pe care sa poata sa-L tranzactioneze dupa capriciile discretionare ale bunului lor plac si dupa interesele lor egoiste si exclusiviste ale deznadejdii lor iremediabile pana la sateism iresponsabil si autodistructiv ascuns in mod ipocrit si fatarnic ca sa pacatuiasca si sa se supuna slugarnic alesului cel mare, stapanului ales odata la 3 ani si jumatate, la 42 de luni sau la 42 de ani caci dupa aia reincepe campania electorala. Acesti cezari, acesti sefi impreuna cu slugile lor mai mici sau mai mari nu au decat o atuoritate imparateasca-lumeasca, data prin vot demoncratic de alegatori deci au o stapanire vremelnica si antihrista .

Vreau sa spun ca degeaba ne spunem ortodocsi daca furam Sfanta Treime, silnicind pe unii si pe altii la furt asa cum noi am furat-O si ne autosilnicim unii pe altii la furt cu santajele emotionale canonice sau ale chinurilor si muncilor vesnice ale iadului, laudandu-ne ca raiul ne este asigurat pentru ca Sfanta Treime e musai numai si numai a noastra, a celor care am furat-O fara pic de rusine.

Sfanta Treime este cu Adevarat Universala si la Sferele ei superioare de cautare si cunoastere are oricine acces fara sa aibe nevoie de o aprobare verbala sau scrisa de la careva mai mare care a furat si a confiscat Divinitatea impreuna cu pretenii de talcharie. Ei, cei liberi, ei cei care aud si asculta, cred, se supun, implinesc voia si poruncile lui Dumnezeu, ei vor fi in acea Imparatie Vesnica, vor mosteni si vor fi Fericiti. Deci nu a hotilor si a celor ce silnicesc la hotie ci a lor este ceea ce a promis Domnul ca va fi, a celor ce-L urmeaza.

Hai sa incercam sa eliberam Sfanta Treime din lagarul de concentrare ortodox sau al ramurilor eretice rupte din ea pana la cele mai ciudate secte ori a altor religii pagane exclusiviste ca sa poata avea acces orice faptura la Credinta, La Dumnezeire si la Tatal tuturor fapturilor.

Daca n-am invatat sa nu-L mai furam pe Dumnezeu ca sifilisiteniile pline de bube rele in dos, in inima, in palme si in moalele capului ca sa nu mai zic de intelepra si intelepciuma din suflet si daca n-am invatat sa nu mai silnicim pe unii sau pe altii la furt sau la autosilnicie pentru furt de Dumnezeu si daca persistam in patima pisciudei sataniste a vicleniilor necredintei travestita cu ipocrizenie si fatarnicie in drepti si sfinti atunci ce anume am invatat din Scripturi?

”Mergeti deci de invatati ca "Mila voiesc si nu jertfe.".”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.09.2022 at 16:38:41.
Reply With Quote
  #142  
Vechi 19.09.2022, 18:25:37
sergiu8 sergiu8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Talcharii furand si erijandu-se sefi ai respectivei autoritati, manifestandu-si prin silnicie autoritatea ”dumnezeiasca” fura practic mereu Dumnezeirea ca s-o faca un bun propriu si personal pe care sa poata sa-L tranzactioneze dupa capriciile discretionare ale bunului lor plac si dupa interesele lor egoiste si exclusiviste ale deznadejdii lor iremediabile pana la sateism iresponsabil si autodistructiv ascuns in mod ipocrit si fatarnic ca sa pacatuiasca si sa se supuna slugarnic alesului cel mare, stapanului ales odata la 3 ani si jumatate, la 42 de luni sau la 42 de ani caci dupa aia reincepe campania electorala. Acesti cezari, acesti sefi impreuna cu slugile lor mai mici sau mai mari nu au decat o atuoritate imparateasca-lumeasca, data prin vot demoncratic de alegatori deci au o stapanire vremelnica si antihrista .

Vreau sa spun ca degeaba ne spunem ortodocsi daca furam Sfanta Treime, silnicind pe unii si pe altii la furt asa cum noi am furat-O si ne autosilnicim unii pe altii la furt cu santajele emotionale canonice sau ale chinurilor si muncilor vesnice ale iadului, laudandu-ne ca raiul ne este asigurat pentru ca Sfanta Treime e musai numai si numai a noastra, a celor care am furat-O fara pic de rusine.
Din câte știu singura anatema a Bisericii Ortodoxe Române a fost pentru masonerie.
Care e în picioare și astăzi.
Reply With Quote
  #143  
Vechi 19.09.2022, 18:41:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Din câte știu singura anatema a Bisericii Ortodoxe Române a fost pentru masonerie.
Care e în picioare și astăzi.
Masoneria e vrajitorie si parvenitism babilonic ocult. Deci bine ca au anatemizat nebunia asta oculta si pagana caci baietii din lojile superioare nu-L iubesc si nu-L cred pe Iisus si vor sa-I distruga Credinta sau s-o corceasca, s-o amestece, s-o lumizeze ca sa iasa o bolume parvenita de la nivel inalt cu raspandire in mase caci toti baietii aia "destepti" sunt sefi peste multimi.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #144  
Vechi 19.09.2022, 19:50:52
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Credința se vede prin fapte, în viata reala,nu în discuțiile interminabile de pe forum.
Dumnezeu este Judecătorul. Eu nu mi-am permis etichetari la adresa ta,deși aveam motive întemeiate din postări sa o fac.
Ti-am răspuns la idei dezbătute cu argumente.
Ai dreptate si te rog sa ma ierti ca m-am pierdut cu firea.
Te rog sa ma etichetezi ca am incredere in echilibrul tau.
Tu pari inocent si te strunesti fara sa "sari calul", spre deosebire de mine; iarta-ma!

Citat:
Mulțumesc încă o dată pentru judecata de valoare pe care o emiți!
Observ ca n-ai folosit ghilimele si de aceea ma intreb daca esti sincer, asa cum mi s-a parut ca esti din postarile de pana acum.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #145  
Vechi 19.09.2022, 21:25:06
sergiu8 sergiu8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 88
Implicit

Credința trebuie trăită nu raționalizata,dezbătută.
Așa cum rațiunea trebuie să se supuna Revelației Dumnezeiești.

Discuțiile devin sterile,dacă în viața reală nu reușim sa transpunem în practică faptele bune ale credinței.

Eu o sa ma retrag de pe acest topic și încerc să o fac și de pe forum.

Mulțumesc tuturor pentru ocazia de a dialoga!

Le cer iertare tuturor dacă i-am tulburat sau smintit cu ceva.
Mai ales îmi cer iertare dacă prin postarile mele am smintit pe cineva de la dreapta credință ortodoxa!
Imi cer iertare!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #146  
Vechi 19.09.2022, 22:36:52
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Credința trebuie trăită nu raționalizata,dezbătută.
Așa cum rațiunea trebuie să se supuna Revelației Dumnezeiești.

Doamne ajuta!
Tu ai avut revelatii sau vorbesti doar despre revelatiile altora?
Revelatiile proprii sunt mai puternice decat ale altora si deriva din Duhul Sfant, dar si acestea din urma(ale altora), rationalizate si dezbatute (ca-n orice cateheza), se intaresc in inima.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #147  
Vechi 19.09.2022, 22:46:27
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.878
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Discuțiile devin sterile,dacă în viața reală nu reușim sa transpunem în practică faptele bune ale credinței.
Corect.

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Eu o sa ma retrag de pe acest topic și încerc să o fac și de pe forum.

Mulțumesc tuturor pentru ocazia de a dialoga!
Le cer iertare tuturor dacă i-am tulburat sau smintit cu ceva.
Mai ales îmi cer iertare dacă prin postarile mele am smintit pe cineva de la dreapta credință ortodoxa!
Imi cer iertare!
Doamne ajuta!
N-ai făcut nimic smintitor, viața e grea pt mulți acuma din mai multe puncte de vedere financiar, familial, ca nivel de stres, demoralizare, e chiar și o uluială și dezorientare, mai e și vremea de afară, schimbarea temperaturilor și răcirea, la mulți organismul se dă peste cap la schimbarea anotimpurilor sau dispoziția mentală, scade nivelul de magneziu, calciu, vitamina D(nu mai e de la lumina solară).

Lumea înțelege, oamenii sunt maturi, ne întărim unii pe alții cât putem, iartă-mă și tu că tot am făcut concluzii, dar mie așa îmi place să învăț ca la o oră de bune practici, lucruri bune/lucruri de evitat.

De la un om transparent cum ai fost tu, înveți, deși pus în alte situații similare mulți ar greși, mă includ.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #148  
Vechi 19.09.2022, 22:58:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.878
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Așa este însă mulți Preoți cu har au rămas în Biserică și au continuat pomenirea Episcopilor.
Și bine au făcut, era un părinte grec care întrerupse pomenirea dar a zis că e bine să rămână preoții anti-ecumeniști la amvon, că dacă întrerup pomenirea îi caterisește și după vin alții ecumeniști, sau mai slabi și nu mai întăresc poporul.

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
La noi unii din nepomenitori deja s-au întors înapoi, si-au cerut iertare,au văzut cum e pe acolo,cum e la sectari,se cearta și dezbina între ei.
Păi nepomenitorii se întorc, e posibil să se întoarcă mai mulți după ce vor muri episcopii care au semnat în Creta, în 10-15-20 de ani Sfântul Sinod nu va mai arăta ca în momentul Creta.

Citat:
În prealabil postat de sergiu8 Vezi mesajul
Sincer nu înțeleg de ce unii încă bat apa în pio și fac o piatra de poticneala din asta.
Cine caută mântuirea și are o credință vie, traitoare în Hristos, în Biserica nu ia aminte la toate valurile de dezbinari și nu se smintește la orice tulburare care se face.
Poate fi și un semnal la ierarhi care prea o luaseră cu ecumenismul, cu săptămâna de rugăciune ecumenică, cu Consiliul Mondial al Bisericilor - organism protestant unde stau la masă cu pastori protestanți pro lgb, ÎPS Teofan semnase dinainte de Creta un act în care necalcedonienii erau recunoscuți ca Biserică, deci multe adunate în timp, la un moment dat e clar că vine o reacție.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 20.09.2022, 08:56:20
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Mărire Tie, Doamne, mărire Tie!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 20.09.2022 at 08:58:22.
Reply With Quote
  #150  
Vechi 20.09.2022, 15:30:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Scuză-ma,cu riscul de a-mi lua sute de anateme,o să-mi dezvălui puțin din convingerile mai personale,deși incerc sa evit asta,din motive pe care o sa le vezi imediat..

Adică tu vrei sa spui că Iahve/Savaot/Elohim este Divinitatea supremă/Creatorul/Stăpânul Universului?

Adică o zeitate care își alege doar o "seminție" din toate creația,care își alungă creatura doar pt că nu l-a ascultat,care este sabotat din interior de către cel mai puternic înger al Sau ,care își trimite Fiul la moarte și care în ultimul Său mesaj vorbește despre distrugerea lumii....

Tu acesta crezi că este Dumnezeul adevărat???

Unul care crează confuzie,distrugere,care este incapabil să mențină ordine în creație....

Eu nu cred asta....
Draga Serafim7, cum Dumnezeu ai putut scrie asa ceva?

Vai de sufletul si de mintea ta, te plang, nu te acuz, nu te cert, pur si simplu ma ingrozesc si te plang.

Practic te-a luata vidanja babilonului si vrei unitate in constiinta cea mare, universala, adica sa ne unim ficare cu robotul pacatului suprem si toti sa facem pace, pace asa cum da lumea, cum are lumea stiind ca toti fraierii o intretin la putere si o invesnicesc pentru idolii, zeii si faradelegile ei fara numar.

Dar iata ca incerc sa-ti spulber cosmarul in care te-ai zidit fiind bine ajutat de melancolie.

Citat:
Scuză-ma,cu riscul de a-mi lua sute de anateme,o să-mi dezvălui puțin din convingerile mai personale,deși incerc sa evit asta,din motive pe care o sa le vezi imediat..
E foarte frumos ca ai indraznit sa fi sincer, sa-ti expui liber credintele, convingerile tale. Ipocritii si fatzarnicii sunt anatemizati nu cei sinceri (oricat de mari tampenii ar crede si ar urma.)

Citat:
Adică tu vrei sa spui că Iahve/Savaot/Elohim este Divinitatea supremă/Creatorul/Stăpânul Universului?
Da! Asta vreau sa spun insa Tatal micsorandu-se pe Sine a lasat toate, vazutele si nevazutele, sub domnia Duhului Sfant (un porumbel) si a Domnului Hristos-Cuvantul, Fiul lui Dumnezeu, de care ar fi bine sa ascultam caci preaVeghetorului Emanuel, adica lui Iisus cel inviat din morti, Fiul Mariei fecioara preacurata (un mielutz), i s-a dat toata puterea in Cer si pe pamant.

Citat:
Adică o zeitate care își alege doar o "seminție" din toate creația,
Nu si-a ales o semetie ci din toata lumea vremurilor de dupa potop doar 4 oameni care L-au crezut si pe care i-a invatat sa creada pana la sfarsit: Avraam si Sarra, Melchisedec si inteleptul Ever, care zicand Never Forever, nu s-a dus in babilon sa zidesca turnul rusinii ca sa se uneasca stiintific si constiinstutional cu toata lumea veche a hotilor justitiari ipocriti care a furat Dumnezeirea pentru ca in numele ei sa silniceasca generatiile urmatoare, de la gradinita pana la casele de batrani si sabatoriile deznadejdii.

Citat:
care își alungă creatura doar pt că nu l-a ascultat,
Nu doar nu L-a ascultat ca asta era practica zilnica, ipocrizenia si fatarnicia, ascunsul, mintitul, prefacatoria ci a ravnit la tot mai mult culminand cu jefuirea altarului Raiului din egoism, pomul cunoasterii si intelepciunii, dandu-se victima, plangandu-se ca n-ar fi primit intelepciune. Urma sa se planga ca n-a primit Credinta si ar fi violat si jefuit si pomul Vietii, batandu-si joc de toti locuitorii Raiului cazut sub stapanirea lor, ca satana.

Creatura cazuta in moarte a fost trimisa la lucru, caci se indragostise de Lucretia satanica, stiicluta ferigoliatica transparedenica, asa ca l-a trimis sa-si implineasca visul si ca sa nu se mai amageasca singur cu fericirea mortilor ce misuna prin Rai si se misca exact ca ochiul mortului.

Citat:
care este sabotat din interior de către cel mai puternic înger al Sau ,
Aici ai dreptate, a privit Domnul printre nenumaratele multimi de ingerasi si a zarit pe cel mai bun, cel mai cuminte, cel mai modest, cel mai tainic, cel mai intelept, cel mai ascultator si a indraznit si l-a promovat ca mare sef veghetor peste toti ingerii. Insa, din pacate, cum a ajuns pe functie, deindata si brusc s-a facut mercenar ipocrit, a cazut prin defectul profesional si de bun ce era a inceput sa-si slujeasca egoismul, mandria si necredinta plina de credinta minununata in minciuni si neascultari. A cazut instant in boala profesionala devenind bun de tot, caci Lucifer era un inger prea bun si din mandrie si boala profesionala, n-a mai ascultat devenind bun de tot... asa bun de tot cum devenise si Adam!

Citat:
Care își trimite Fiul la moarte și care în ultimul Său mesaj vorbește despre distrugerea lumii....
Era vorba de moarte si inviere, biruinta asupra zeului mortii care slujea moartea in mortal-combat. Asa a crezut si Iisak fiul lui Avraam acceptand sa fie jertfit de tatal sau pentru Dumnezeu, jertfa de bunavoie cum nu mai fusese niciodata in creatie. Moarte pe cruce, din iubire Duhovniceasca, pentru mantuirea si mangaierea omului ca si omul, creatura sa-L mangaie pe Dumnezeu.

Sfarsitul lumii nu este sfarsitul oamenilor ci este sfarsitul marsaviei pacatului caci dupa ce lumEUL stapanit de satana va dispare va fi invins raul pentru totdeauna si satana si satanistii impreuna cu demonii veghetori vor fi invinsi si inchisi in focul cel vesnic din cumplita lor inchisoare: satalcatraznit.

Citat:
Tu acesta crezi că este Dumnezeul adevărat???
Da, prin Avraam si Sarra a dovedit iubirea si mila dreapta maxima, pentru sfinti, ingeri, oameni si toata faptura si a biruit zeul zeului mortii, moartea si iadul, prin Domnul Iisus!

Citat:
Unul care crează confuzie,distrugere,care este incapabil să mențină ordine în creație....
Il confunzi cu satana si demonii lui veghetori care stapanesc lumea.

Esti invartosat, vezi pe sfinvers! Vicleniile satanice creaza confuzie, distrugere, deznadajduitii nepasatori si mandrii fiind incapabili sa asculte sau sa se supuna punand mai presus de orice orgoliul lor si deznadejdea sateist nepasatoare complacandu-se cu sateismul autodistructiv avand impresia ca in focul cel vesnic vor pieri si ca pana atunci pot sa faca orice tampenie ca nu conteaza daca oricum dispar pe veci, insa nu toti vor pieri disparand ci multi se vor chinui oricat ar vrea sa dispara si ei!... vai lor, spirite pierdute, suflete chinuite de propriile nebunii si rautati, cai ratacitoare, ratacite si surpate de propriile sperante desarte. Insa e alegerea lor, singuri se inchid afara in bezna din adanc si-n transparenta ei silnicopata, luxifeerica, seducativa, pana la sticlirea ochilor ca sa se loveasca de zid. Sunt liberi si io nu silnicesc pe nimeni sa creada si sa faca alegeri cum vreau io sau cum ar "vrea" Dumnezeu caci omul nu stie ce face nici daca-i explici cu frumosul si cu Duhul blandetii si oricum fiecare trebuie sa-si invete lectia si sa-si duca crucea.

Citat:
Eu nu cred asta....
Ar fi bine sa inveti sa crezi, sa ai mila de Dumnezeu si de aproape si sa inveti sa crezi!.. in Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.09.2022 at 12:51:20.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare