Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.01.2021, 06:12:55
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eusingur Vezi mesajul
te contrazici singur...vizavi de lumea spirituala si cea materiala, sunt indisolubile..si ca sa ma intelegi, mai trebuie sa "cresti"...am "luptat" in asa zisa "revolutie"...asta e o dovada de iubire de neam si tara? Se pune?

p.s. Acunm stiu ca am gresit...dar atunci am crezut ca fac bine, ei...ce vrei, aveam doar 20 de ani si eram un imbecil idealist...
Nu, nu se pune, ca asa ceva am facut si eu, dar mai tarziu m-am spovedit. Acum stii ca ai gresit, dar pun pariu ca nu te-ai gandit sa te spovedesti. De ce? Pentru ca imi pare ca te orientezi cam superficial, fara sa raspunzi la aspecte cheie pe care le-am semnalat.
In plus, tu insuti spui ca participarea la "revolutie" ar fi un bun facut pentru tara(???), dar acum stii ca ai gresit?!?!
Participarea la asa-zisa "revolutie" a fost doar o eliberare de frustrari lumesti(materiale) primitive. Tu vei spune ca... spirituale, asa-i?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.01.2021, 10:00:23
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Nu, nu se pune, ca asa ceva am facut si eu, dar mai tarziu m-am spovedit. Acum stii ca ai gresit, dar pun pariu ca nu te-ai gandit sa te spovedesti. De ce? Pentru ca imi pare ca te orientezi cam superficial, fara sa raspunzi la aspecte cheie pe care le-am semnalat.
In plus, tu insuti spui ca participarea la "revolutie" ar fi un bun facut pentru tara(???), dar acum stii ca ai gresit?!?!
Participarea la asa-zisa "revolutie" a fost doar o eliberare de frustrari lumesti(materiale) primitive. Tu vei spune ca... spirituale, asa-i?
bine cum zici tu, atunci, fac asta http://www.rqwork.de pentru neam si tara, e totul la liber...asta se pune?...vizavi de aspectele importante, ce vrei, nimeni nu e perfect...si aici , ma refer la tine...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 24.01.2021, 23:15:41
eusingur eusingur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2014
Locație: Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Send a message via Skype™ to eusingur
Implicit

vi s-a insuflat, in mod parsiv de catre jidanii sionisti, PASIVITATEA,RENUNTAREA LA TOT SI LA TOATE, Dumnezeu Da da nu Baga in traista, si ne cheama sa LUPTAM oentru ce e Drept...terminati cu imbecilitatea asta insuflata de jidani!!! E TIMPUL SA CURATAM CUVANTUL LUI DUMNEZEU DE SPUZA JIDANEASCA, uite unde v-au adus jidanii care v-au condus?! La faliment MORAL SI MATERIAL! AJUNGE!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare