Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.08.2013, 23:33:11
laurastifter laurastifter is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2008
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit Propunere pentru Admin: rubrică de filosofie creștină

Doamne ajută!
Aș avea o propunere pentru domnii administratori.
Propun să se înființeze pe forum o rubrică dedicată relației dintre credință și filosofie, așa cum există cea consacrată raportului dintre teologie și știință. :)
Dacă veți considera că această idee ar fi utilă, cred că, în scurt timp, rubrica de "Teologie și Filosofie", "Filosofie creștină" sau "Credința din perspectivă filosofică" (sau altă denumire...) s-ar umple de topic-uri extrem de interesante și constructive. :)
O altă variantă ar fi aceea de a se modifica rubrica de "Teologie și știință", fiind denumită "Teologie, filosofie și știință", dar cred că mai interesantă ar fi înființarea unei rubrici speciale, dedicate doar relației dintre credință și filosofie (eventual, tot la secțiunea "Cultură, artă, știință").
Vă mulțumesc și vă doresc o noapte binecuvântată! Hristos în mijlocul nostru!
Cu deosebit respect,
Laura Stifter
__________________
"Duh este Dumnezeu și unde este Duhul Domnului, acolo este libertate." (II Cor3, 17)
"Pentru Tine trăiesc, vorbesc și cânt!" (Sf. Grigorie Teologul)
"Dați-mi-L pe Hristos și aruncați-mă în iad!"
"Acesta este unul dintre motivele pentru care eu cred în creștinism: e o religie pe care n-ai fi putut-o născoci." (C. S. Lewis)
Câteva gânduri scrise de mine:
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/iis...-duhovniceasca
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.08.2013, 22:28:23
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

mesaj șters

Last edited by cezar_ioan; 24.08.2013 at 22:56:53.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare