Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #431  
Vechi 10.08.2016, 11:52:57
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Am impresia că ai zis ce ai avut de zis și că tu crezi că te reținem. Nu, nu te reținem, te poți duce cu Domnul.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #432  
Vechi 10.08.2016, 12:10:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nacu simona Vezi mesajul
P.S. Eu cred ca si numai postarea acelui enunt cu "Certificat de donator" spune mai mult decat orice comentariu. Ortodox, evident!
Ce tot aveti cu certificatul omului? :))
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #433  
Vechi 10.08.2016, 12:24:01
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nacu simona Vezi mesajul
Ce ti-e si cu balacii astia autosuficienti! Au uitat ca si ei au fost tineri. Daca i-ai lua la bani marunti, vei descoperi ca la varsta ta exersau si ei diverse parti.


:))))) ....Aoleu! In loc de "babalacii" am scris "balacii". Sa ma ierte babalacii!
Reply With Quote
  #434  
Vechi 10.08.2016, 12:25:31
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce tot aveti cu certificatul omului? :))

Pai, ma simt apostrofata!
Reply With Quote
  #435  
Vechi 10.08.2016, 12:32:13
alia28aa alia28aa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.01.2016
Mesaje: 108
Implicit

E minunat acest forum unde sunt atatia barbati care s-au casatorit virgini, care au relatii intime toata viata numai cu sotia, doar in zilele premise si numai cu scopul de a procrea, ceea ce inseamna ca au casele pline de prunci si vietile in deplina armonie, cu maturitatea traita cast si abstinent, ca dupa o misiune indeplinita :) :) :) :) :) :)
Si totusi, de unde atata revarsare de hormoni la punctul de fierbere?
Sa fie oare un fel de specie, ceva de genul "Canis lupus moralistus" ? :))))))))))))))

Eu cred, draga domnisoara, ca ar trebui sa faci ce-ti spune inima, findca de multumit n-ai cum sa-i multumesti pe toti.
Totusi, daca doresti un sfat cu privire la mostenirea genetica a prietenului tau, ar fi bine sa vorbesti cu un consilier in adictii care sa te informeze in baza comportamentelor care iti sunt deja cunoscute, cam cum pot evolua lucrurile pe partea aceasta.
In rest...ce da Domnul. S-au vazut atat casatorii cu pupaturi si norisori roz, care s-au desfacut in noroiul judecatoriei, dar si casatorii cu tensiuni unde timpul sau nepotii au sters toate neintelegerile initiale. Asta numai Dumnezeu stie.
Eu iti doresc numai bine, in orice varianta ai alege.
Reply With Quote
  #436  
Vechi 10.08.2016, 12:43:20
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Intradevar nu am mai fost prezenta in ultimele zile,iar acum am intrat in discutie pt ca pur si simplu am vazut cum practic va certati pe cine cunoaste mai multe in ortodoxie,care e mai credincios,ba chiar s.au adus si cateva jigniri la adresa anumitor utilizatori ai forumului.

Revenind la subiectul topicului,relatia mea s.a reluat,l.am iertat pt acea scapare,am incercat sa il inteleg si pe el ce simte si cred ca a fost rezultatul stresului acumulat si a frustrarilor venite in urma tensiunilor prezente in ultima perioada. Nu stiu daca am facut bine sau am gresit,dar asa am simtit,ca trebuie sa il iert.
Spunând ca ati facut acest lucru, pentru ca asa ati simtit cu mintea si cu inima, atunci cred ati facut un lucru bun!

Insa, poate totusi ar trebui discutate deschis cu prietenul dumneavoastra, toate nemultumirile si temerile dumneavoastra legate de aceasta relatie, pentru a putea construi pe viitor ceva de durata si solid!

Intr-un fel, este ca atunci când un om construieste o casa! Daca fundatia nu este solida, atunci nici casa care se construieste pe aceea fundatie nu ar putea rezista!
Reply With Quote
  #437  
Vechi 10.08.2016, 12:43:33
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alia28aa Vezi mesajul
E minunat acest forum unde sunt atatia barbati care s-au casatorit virgini, care au relatii intime toata viata numai cu sotia, doar in zilele premise si numai cu scopul de a procrea, ceea ce inseamna ca au casele pline de prunci si vietile in deplina armonie, cu maturitatea traita cast si abstinent, ca dupa o misiune indeplinita :) :) :) :) :) :)
Si totusi, de unde atata revarsare de hormoni la punctul de fierbere?
Sa fie oare un fel de specie, ceva de genul "Canis lupus moralistus" ? :))))))))))))))
Uite pe langa caciula cui bazaia musca.

Citat:
Eu cred, draga domnisoara, ca ar trebui sa faci ce-ti spune inima, findca de multumit n-ai cum sa-i multumesti pe toti.
Tu facusi cum ti-a zis inima mereu? Si cum iesi, numa' de bine?


Citat:
Totusi, daca doresti un sfat cu privire la mostenirea genetica a prietenului tau, ar fi bine sa vorbesti cu un consilier in adictii care sa te informeze in baza comportamentelor care iti sunt deja cunoscute, cam cum pot evolua lucrurile pe partea aceasta.
A fost deja informata de aici si a zis ca trage un loz.

Citat:
In rest...ce da Domnul. S-au vazut atat casatorii cu pupaturi si norisori roz, care s-au desfacut in noroiul judecatoriei, dar si casatorii cu tensiuni unde timpul sau nepotii au sters toate neintelegerile initiale. Asta numai Dumnezeu stie.
Pai nu sunt credinciosi, nu auzisi?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #438  
Vechi 10.08.2016, 12:46:48
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de alia28aa Vezi mesajul
E minunat acest forum unde sunt atatia barbati care s-au casatorit virgini, care au relatii intime toata viata numai cu sotia, doar in zilele premise si numai cu scopul de a procrea, ceea ce inseamna ca au casele pline de prunci si vietile in deplina armonie, cu maturitatea traita cast si abstinent, ca dupa o misiune indeplinita :) :) :) :) :) :)
Si totusi, de unde atata revarsare de hormoni la punctul de fierbere?
Sa fie oare un fel de specie, ceva de genul "Canis lupus moralistus" ? :))))))))))))))

Eu cred, draga domnisoara, ca ar trebui sa faci ce-ti spune inima, findca de multumit n-ai cum sa-i multumesti pe toti.
Totusi, daca doresti un sfat cu privire la mostenirea genetica a prietenului tau, ar fi bine sa vorbesti cu un consilier in adictii care sa te informeze in baza comportamentelor care iti sunt deja cunoscute, cam cum pot evolua lucrurile pe partea aceasta.
In rest...ce da Domnul. S-au vazut atat casatorii cu pupaturi si norisori roz, care s-au desfacut in noroiul judecatoriei, dar si casatorii cu tensiuni unde timpul sau nepotii au sters toate neintelegerile initiale. Asta numai Dumnezeu stie.
Eu iti doresc numai bine, in orice varianta ai alege.

Foarte bun raspunsul peiorativ adresat gentle men-ilor de pe acest forum! Ortodoxia nu include si codul bunelor maniere?
Reply With Quote
  #439  
Vechi 10.08.2016, 12:50:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Insa, poate totusi ar trebui discutate deschis cu prietenul dumneavoastra, toate nemultumirile si temerile dumneavoastra legate de aceasta relatie, pentru a putea construi pe viitor ceva de durata si solid!
Ce, vrei sa fie iar injurata?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #440  
Vechi 10.08.2016, 12:59:45
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nacu simona Vezi mesajul
Ortodoxia nu include si codul bunelor maniere?
Nu. Ma tem ca o confundati cu bonjurismul. Poate si cu catolicismul, pe ici pe colo.
P.S. E posibil sa iscati vreo confuzie si cu muierismul, cu babismul si cu snobismul. Umblati cu bagarea de seama, doamna!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare