Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.06.2011, 14:23:43
i.razvan i.razvan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Mesaj de la Pr Ciprian de la M-rea Sihastria

Acest mesaj este pentru cei care incearca sa dea de parintele Ciprian.
Parintele este inca la spital pentru cel putin inca o saptamana. Dupa, il veti putea gasi la Manastirea Sihastria.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.06.2011, 15:57:22
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Iti multumim de mesaj. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.06.2011, 03:49:56
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Insanatosire grabnica!

Rugaciune catre pr.Arsenie Boca!

" Parinte Sfinte, ce ai mare indrazneala inaintea Tronului Ceresc, te chemam cu amare lacrimi, dar cu nadejde ca cele spre vindecare sufleteasca si trupeasca, spre mantuire si sfintire le vom dobandi prin tine, cel ce ne-ai incredintat prin aceste cuvinte: ' Eu ma duc, dar de acolo de unde voi fi, am sa va ajut mai mult ca si pana acum ' .
Sfinte parinte ARSENIE, roaga-te lui Hristos Dumnezeu, pentru noi fiii Tai!

Ajuta-l si pe pr.Ciprian de la M.Sihastria sa-si revina, sa se intoarca sanatos la manastire, sa putem sa ne bucuram in continuare de sfaturile, rugaciunile si povetele Sfintiei Sale cat mai multa vreme. Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.06.2011, 14:29:04
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l vegheze si sa-l invredniceasca pe Parintele Ciprian sa revina cat mai grabnic in mijlocul obstei manastirii, deplin sanatos si in putere. Am avut sansa sa-l cunosc (Dumnezeu a oranduit asa, desi eu nu mersesem acolo pentru sfintia-sa), si am descoperit un om cu totul deosebit. Mai tarziu, am revenit la Sihastrie pentru trei zile si l-am surprins intr-o dimineata pe la 7.00 - dupa vizita unui grup "dificil" - stors, vlaguit, iar transpiratia ii siroia de pe frunte. Acea imagine m-a intristat si mi-a ramas in minte pentru mult timp. Oamenii se duc cu problemele lor, fiecare fiind incarcat de un trecut dezgustator (pe care de cele mai multe ori nici nu-l constientizeaza pe deplin) si vrea sa-l lase in chilia parintelui. Nu stiu cati dintre noi am avut ocazia sa stam de vorba cu cineva care ne absoarbe toata energia in cateva clipe. Va asigur ca este o stare groaznica si abia astepti sa scapi si sa te eliberezi. Ma intreb, cate astfel de vizite, primea Parintele Ciprian in fiecare zi?

Doamne, intelepteste-ne, ca suntem pacatosi, si binecuvinteaza-l pe Parintele Ciprian cu vindecarea cea de Sus!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.10.2011, 21:47:17
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Știe cineva ceva despre părintele Ciprian? Am sunat de multe ori la mănăstire, pe telefonul dumnealui, la chilie dar nu l-am găsit. Nici nu mai îndrăznesc să sun. O fi bine sănătos?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.10.2011, 22:13:06
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

E la Bucuresti ,la catedrala,mai bine zis la Paraclisul care s-a inaltat langa catedrala.
L-am vazut la sluba de priveghere pt.sf.Dimitrie ce Nou
Reply With Quote
  #7  
Vechi 02.11.2011, 10:24:04
ioneliafalcuta ioneliafalcuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2006
Mesaje: 1
Implicit unde este Parintele Ciprian

Stiti cumva unde este Parintele Ciprian acum ? (2 noiembrie 2011)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.11.2011, 11:02:13
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioneliafalcuta Vezi mesajul
Stiti cumva unde este Parintele Ciprian acum ? (2 noiembrie 2011)
Tot acolo la Catedrala Mantuirii neamului.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.11.2011, 15:28:36
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am fost la părintele Ciprian la București la biserica de vis-a vis de hotel Meriot. Este o biserică nouă, foarte frumoasă. Am avut marea bucurie să mă închin la racla cu moaștele Sfântului Ioan Gură de Aur. Am simțit un har deosebit de bogat în această bisericuță iar disponibilitatea părintelui duhovnic Ciprian Grădinaru de la Sihăstria este de nedescris.
În acea bisericuță ce are hramul Învierea Domnului și Sfântul Ioan Gură de Aur în fiecare zi este deschis și este o atmosferă de evlavie și de rugăciune. Ferice de cei care sunteți din București.

Vineri 19, sâmbătă și duminică (cred că și luni) părintele mi-a spus că va fi la Sihăstria.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.11.2011, 18:05:26
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Am fost la părintele Ciprian la București la biserica de vis-a vis de hotel Meriot. Este o biserică nouă, foarte frumoasă. Am avut marea bucurie să mă închin la racla cu moaștele Sfântului Ioan Gură de Aur. Am simțit un har deosebit de bogat în această bisericuță iar disponibilitatea părintelui duhovnic Ciprian Grădinaru de la Sihăstria este de nedescris.
În acea bisericuță ce are hramul Învierea Domnului și Sfântul Ioan Gură de Aur în fiecare zi este deschis și este o atmosferă de evlavie și de rugăciune. Ferice de cei care sunteți din București.

Vineri 19, sâmbătă și duminică (cred că și luni) părintele mi-a spus că va fi la Sihăstria.
Dorina,parintele poate fi gasit si la Bucuresti?Si daca da ai idee in ce perioada?Eu imi doresc de multa vreme sa il vad,insa Sihastria e foarte departe de mine,o deplasare in Bucuresti mi-ar fi mult mai usor sa fac!!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bolnav, ciprian, parinte, sihastria

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Ciprian Gradinaru de la Man Sihastria tinutza Mari Duhovnici si predicile lor 5 09.04.2017 17:07:55
Moliftele Sf. Ciprian cristeaalin Rugaciuni 1 27.01.2012 23:32:01
Mesaj,propunere TEOLOGUL Generalitati 45 08.01.2011 13:16:34
un mesaj frumos The_Fallen Generalitati 1 14.07.2010 23:22:29