Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 26.05.2010, 23:16:47
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Nimic, nici aceea veste care pentru o zi mi se parea sfirsitul calvarului a doua zi bunul preot de la mitropolie a negat totul zicind ca a inteles gresit. Deci sint ca in prima zi, NU STIU NIMIC DE FIUL MEU !!!
Doamne ajuta!

Eu l-as cauta la Biserica Ortodoxa pe Stil Vechi, din cate stiu el acolo s-a botezat, asa a spus el. In Romania BOSV are sediul la Slatioara, www.MitropoliaSlatioara.ro. Orotodocsii pe stil vechi in Romania sunt o minoritate, nu au prea multe manastiri. In Muntele Athos nu cred sa se fi dus, singura manastire romaneasca de acolo tine de BOR, nu de BOSV, si el nu prea agrea BOR. Asta daca nu si-o fi schimbat preferintele intre timp...

Dumnezeu sa va ajute sa-l gasiti.

Bogdan.
Reply With Quote
  #192  
Vechi 27.05.2010, 16:29:48
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Daca a plecat la Athos e relativ ușor de găsit. Cu o hartie oficiala, Biroul de permise de la Ouranopolis vă poate spune daca fiul dvs. a intrat sau nu în Munte. Nimeni nu intră la Athos fără permis și nu rămâne fără binecuvântarea unui stareț dintr-o mare mănăstire athonită. Poliția ar trebui să trimită hârtia respectivă, prin ambasadă sau pe altă cale legală și să solicite informații.
Reply With Quote
  #193  
Vechi 01.07.2010, 00:44:50
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

ceva noutati?...
Nimeni nu a mai aflat nimic nou despre acest baiat dat disparut?
Reply With Quote
  #194  
Vechi 01.07.2010, 16:18:15
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

Banuiesc ca stiu parintii unde este din moment ce nu au mai scris!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #195  
Vechi 05.07.2010, 01:04:54
ucristian ucristian is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.05.2010
Mesaje: 36
Implicit

Azi fiul meu a implinit 19 ani si pentru o decizie a lui(copilareasca) nici un familiar nu a putut sa-i spuna la multi ani. A pus familia in fata faptului implinit printr-o hotarire pripita si imatura...
Reply With Quote
  #196  
Vechi 05.07.2010, 08:45:45
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Azi fiul meu a implinit 19 ani si pentru o decizie a lui(copilareasca) nici un familiar nu a putut sa-i spuna la multi ani. A pus familia in fata faptului implinit printr-o hotarire pripita si imatura...
Insa dvs. aveti maturitatea si dragostea unui parinte astfel incat, indiferent de decizia pe care copilul a luat-o, sa-l binecuvantati si sa va rugati pentru binele lui.

Din partea mea, ii doresc sa aiba parte de sanatate, bucurie duhovniceasca si linistea sufleteasca care-i ofera certitudinea ca a facut alegerea cea buna!
Reply With Quote
  #197  
Vechi 06.07.2010, 14:41:10
forfota forfota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 204
Implicit

La multi ani binecuvantati fiului dumneavoastra! Sa aiba parte de toata dragostea cerului pentru ravna sufletului sau!

Nu fiti trist, ci bucurati-va acum, cat mai ales in vesnicie! Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #198  
Vechi 07.07.2010, 13:19:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Azi fiul meu a implinit 19 ani si pentru o decizie a lui(copilareasca) nici un familiar nu a putut sa-i spuna la multi ani. A pus familia in fata faptului implinit printr-o hotarire pripita si imatura...
Probabil ca daca ar fi gasit mai multa intelegere in familie, ar fi procedat diferit.

Chiar faptul ca numiti decizia lui "copilareasca", "pripita si imatura" arata, zic eu, destul de clar acest lucru.
Reply With Quote
  #199  
Vechi 07.07.2010, 19:02:44
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucristian Vezi mesajul
Azi fiul meu a implinit 19 ani si pentru o decizie a lui(copilareasca) nici un familiar nu a putut sa-i spuna la multi ani. A pus familia in fata faptului implinit printr-o hotarire pripita si imatura...
Daca a-ti sti cati dintre noi il invidiem pe 'imaturul ' dv copil,pt curajul sau,de a lasa totul pt Dumnezeu...a-ti fi mandru de el.
Reply With Quote
  #200  
Vechi 07.07.2010, 20:44:33
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Probabil ca daca ar fi gasit mai multa intelegere in familie, ar fi procedat diferit.

Chiar faptul ca numiti decizia lui "copilareasca", "pripita si imatura" arata, zic eu, destul de clar acest lucru.
Se putea sa nu dam vina pe cei care sufera? Antonio a aratat in nenumarate randuri si aici pe forum ca nu este tocmai matur. Era destul de obtuz si nu stia de gluma reactionand dur la absolut orice critica aducand argumente exagerate in favoarea sa. Daca asta numiti voi maturitate ma intreb de ce nu "a-ti" plecat deja spre manastiri.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce a disparut reincarnarea din Biblie? wassabi Generalitati 82 10.07.2015 11:58:43