Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 08.09.2011, 11:39:11
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
... viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc...
ioi, Istenem! preiau eu cafelele Mariei se pare cam am nevoie.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 08.09.2011, 11:39:20
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Domnule vsovivi imi pare rau ca va dezamagesc dar nu sunt nici narco si nici babana.
Cafea beau foarte rar...sunt subtensiva si azi mi-am permis sa beau fiindca nu ma simteam prea bine. In ce priveste babana am 1,65 m si 56 kg asa ca judecati dvs. daca sunt asa cum credeti.
Doamne ajuta!

Mulțam că m-ai îndomnit, dar dacă dumneata mânci sarcasm negru pe pită, gen DragoșP, atunci sigur o să devii narcobabannă la viclenie.

Și nu uita că Dumnezeu vede în ascuns și nu se uită la trup, căci e trecător.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 08.09.2011, 11:52:34
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mulțam că m-ai îndomnit, dar dacă dumneata mânci sarcasm negru pe pită, gen DragoșP, atunci sigur o să devii narcobabannă la viclenie.
Dragos si Maria „mananca” mai degraba o portie mica de ras, la fel de buna ca un narcotic in doza mica, caci adoarme febrele inteligentei care se framanta pentru a intelege sarcasmul negru si da nastere unui abur blajin si proaspat ce indulceste contururile prea aspre ale gandirii vsoviviene pure, netezind ascunzisurile ideilor.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 08.09.2011, 11:52:38
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sa inteleg ca dupa parerea ta pamantul e plat? Doamne ajuta!
Sigur că e plat denivelat la suprafață și rond în adânc de ape, în apele pe care șade, pe apele cele mari.

Și e așa nu pentru că s-au încrețit scoarțele sau că s-a format din cauza vulcanilor ci pentru că apele de ape despărțindu-se, s-au rupta așa cum se vede suprafața pământuluim s-au despărțit ele ca să fie Cerul și apoi formându-se pământul în apele de sub cer care încă nu curgeau e asemenea lor și apoi acestea scurgându-se și adunându-se s-a arătat pământul, deci au făcut ele ascultând de Cuvânt să iasă la lumină ceva unde să-și poată lăsa Domnul urmele Sale... pe el, pe pământ.

Voi credeți însă în prostiile cu miezul pământului din lavă, cu pământul ca planetă și ca glob între planete ce se învârt în jurul soarelui situat într-un focar și că în cer sunt multe pământuri și globuri. Iar așa ceva e o boală grea. Dar voi nu vă lăsați tratați. Ci vă distrați crezând voi că eu aș fi înnapoiatul și absurdul ce vine din obscurantismul feudal. Cândva aflând și voi informațiile astea o să faceți ochii cât cepele, dar va fi poate prea târziu.

Când voi vă veți mira eu mă voi distra.

Last edited by vsovivi; 08.09.2011 at 12:01:40.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 08.09.2011, 12:00:45
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Mulțam că m-ai îndomnit, dar dacă dumneata mânci sarcasm negru pe pită, gen DragoșP, atunci sigur o să devii narcobabannă la viclenie.

Și nu uita că Dumnezeu vede în ascuns și nu se uită la trup, căci e trecător.
V-am indomnit din respect....si asta-i bai?
N-am nici o urma de viclenie in inima nu stiu de ce vi se pare ca as avea..
Mesajul pe care l-am trimis lui Dragos a fost in urma starii avute in acel moment. N-am stat sa ma gandesc daca e plin de sarcasm sau nu. Pe mine m-a binedispus acel mesaj...
Daca dvs. despicati firul in patru si "vedeti" altceva din acel mesaj puteti sa-i transmiteti lui asta.
Prima mea reactie cand l-am citit a fost sa rad asa ca, nu vad nimic rau in a multumi pentru asta. Rasul e un adevarat medicament pentru organism. Eu zic ca nu are rost sa fiti atat de suspicios si de meticulos in a analiza fiecare fraza scrisa de useri. Nu suntem toti la fel si mai ales nu gandim la fel!
Reply With Quote
  #76  
Vechi 08.09.2011, 12:03:36
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Dragos si Maria „mananca” mai degraba o portie mica de ras, la fel de buna ca un narcotic in doza mica, caci adoarme febrele inteligentei care se framanta pentru a intelege sarcasmul negru si da nastere unui abur blajin si proaspat ce indulceste contururile prea aspre ale gandirii vsoviviene pure, netezind ascunzisurile ideilor.
Așa vezi tu sau te-ai molipsit de viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc? Stop joc... eu am impresia că ai luat virujul.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 08.09.2011, 12:05:12
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Ce v-am spus eu că ăsta-i topic dadaist...nu m-ați crezut!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
Reply With Quote
  #78  
Vechi 08.09.2011, 12:07:01
Man Teo Man Teo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2011
Locație: Dincolo
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 191
Implicit Medicament...

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
V-am indomnit din respect....si asta-i bai?
N-am nici o urma de viclenie in inima nu stiu de ce vi se pare ca as avea..
Mesajul pe care l-am trimis lui Dragos a fost in urma starii avute in acel moment. N-am stat sa ma gandesc daca e plin de sarcasm sau nu. Pe mine m-a binedispus acel mesaj...
Daca dvs. despicati firul in patru si "vedeti" altceva din acel mesaj puteti sa-i transmiteti lui asta.
Prima mea reactie cand l-am citit a fost sa rad asa ca, nu vad nimic rau in a multumi pentru asta. Rasul e un adevarat medicament pentru organism. Eu zic ca nu are rost sa fiti atat de suspicios si de meticulos in a analiza fiecare fraza scrisa de useri. Nu suntem toti la fel si mai ales nu gandim la fel!
Prima data te-a bufnit rasul, a doua oara ai un fel de parere de rau...
I-ti dau vindecarea: citeste si scrie in inima ta "Fericirile din credinta pura a Fiului"
incearca, o data si nu de fiecare sapte ori...
citeste de sapte ori si scrie o data...
plange o data si apoi incerca sa razi de sapte ori...

Last edited by Man Teo; 08.09.2011 at 12:11:14. Motiv: sarpele de pe crucea ce se vede cu ochii, e falsa vindecare...
Reply With Quote
  #79  
Vechi 08.09.2011, 12:13:25
Man Teo Man Teo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 15.07.2011
Locație: Dincolo
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 191
Implicit A venit sfarsitul?

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Ce v-am spus eu că ăsta-i topic dadaist...nu m-ați crezut!
Te gandesti sa faci un topic cu vot,
daca sa mai continue acesta,
sau sa nu mai continue?

Stii tu in mainile cui este forumul acesta?
Reply With Quote
  #80  
Vechi 08.09.2011, 12:16:26
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
V-am indomnit din respect....si asta-i bai?
N-am nici o urma de viclenie in inima nu stiu de ce vi se pare ca as avea..
Mesajul pe care l-am trimis lui Dragos a fost in urma starii avute in acel moment. N-am stat sa ma gandesc daca e plin de sarcasm sau nu. Pe mine m-a binedispus acel mesaj...
Daca dvs. despicati firul in patru si "vedeti" altceva din acel mesaj puteti sa-i transmiteti lui asta.
Prima mea reactie cand l-am citit a fost sa rad asa ca, nu vad nimic rau in a multumi pentru asta. Rasul e un adevarat medicament pentru organism. Eu zic ca nu are rost sa fiti atat de suspicios si de meticulos in a analiza fiecare fraza scrisa de useri. Nu suntem toti la fel si mai ales nu gandim la fel!
Vezi draga mea, te justifici și nu vrei să pricepi unde ''bat''... și asta e cea mai clară dovadă că ai început să aperi viclenia... ai devenit un pui de pui care pune întrebări nevinovate... și scurte.

Păi draga mea, nu te-am condamnat că te-ai distrat ca actorul și sălbaticii fiindcă a osândi fără să fii milițian sau securist sau giudge înseamnă că-ți dai singur foc la valiză... așa că doar nu mi-oi tăia singur craca de sub picioare... cu dinții, scrâșnind cu multă scrânteală și viclenie neagră, deci nu te osândesc pentru ca să fie nevoie să te justifici din domnia ta jignită... ci eu te ștergeam de urdorile cele negre... de zațul de la cafea, că aveam impresia că te-ai întunecat... de la cafea.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arminianismul sau Pelagius se intoarce: inceputul invataturii apostate. Theodor_de_Mopsuestia Biserici Protestante 31 25.07.2011 20:04:38
21 de ani de la inceputul Revolutiei Romane la Timisoara cristiboss56 Generalitati 21 23.12.2010 16:58:20
a inceputul razboiul lore86 Generalitati 14 25.11.2010 19:03:47
Semnificatia cuvantului Amin de la inceputul georgeval Generalitati 5 02.09.2010 15:11:44
Inceputul relatiei de iubire Daniel777 Intamplari adevarate 0 15.05.2010 12:20:22