Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.01.2009, 01:18:31
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Exclamation Topic pentru cei care cred ca implantul este SEMNUL

Citind mai multe posturi si vazand atatea pareri am observat ca sunt multi altii ca mine care cred ca acel implant cu cip este SEMNUL profetit in Apocalipsa.

Din ce am citit pana acum am inteles ca atunci cand va fi treaba asta cei care nu vor semnul vor fi prigoniti. Un Parinte spunea ca ar fi bine sa ne invatam cu putin ca sa invatam sa traim in acele vremuri. Va fi o intoarcere la o viata simpla. VA FI O RUPTURA EXTREM DE DURA FATA DE MODUL NOSTRU DE VIATA ACTUAL.
Daca vom fi dezbinati si imprastiati vom avea mai putine sanse sa supravietuim.
Vom deveni o minoritate si ar fi bine sa stam uniti si organizati ca sa putem supravietui.
Supravietuirea consta in 2 aspecte, credinta in Dumnezeu si grupul (familia).

Mai mult decat atat, cred ca ar fi bine ca inca de pe acum sa ne cunoastem, sa ne organizam si ce e cel mai important, SA NE INFORMAM CORECT.
Inca de pe acum trebuie sa tipam cu o singura voce impotriva acestei nedreptati ca atunci sa nu spuna nimeni ca nu am vorbit.

In cazul semnului, implicatiile sunt uriase. E practic o alegere. Daca pana acum am fost un popor slab si calcat mereu in picioare, acum e momentul sa ridicam fruntea.
Toti cei care cred in Hristos stiu ca El a promis viata vesnica celor ce Il vor marturisi in aceste timpuri. Si a si promis ca va fi alaturi de noi. Nu vom avea icre negre pe masa, dar nu vom muri de foame.

De aceea toti care doriti sa faceti parte cumva la acest plan, sa tipati impreuna ca sa fim mai bine auziti, trimiteti-mi mesaje aici pe forum ID-urile voastre de messenger sau adresele email.
Trebuie sa ne formam un grup, trebuie sa avem INFORMATII CORECTE si sa ne rugam Lui Dumnezeu sa nu ne paraseasca acum.

Domnul fie cu voi!
  #2  
Vechi 19.01.2009, 13:05:07
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Implicit

Vad ca nu a scris nimeni nici la mesagerie si nici pe forum.
Nu-i nimic, eu mai voi implica alaturi de ceilalti in organizare.

Dar aici nu va fi ca la Revolutie. Unii vor merge in strada in fata gloantelor si altii vor ramane la televizor ca apoi sa se bucure de libertate.

Aici alegerea este uninominala. Alegerea sau refuzul implantului sunt optiuni personale. Ce alege unul il marcheaza pana la final si e mai usor sa fii influentat daca stai intre cei care au ales implantul decat daca stai intre cei care nu aleg implantul. De fapt va fi o presiune foarte mare pe capul celor care nu il aleg.

Inca mai e timp de gandire dar NU MULT!
Chiar acum aprox. o ora era difuzat pe Discovery un documentar despre cat de importante sunt datele biometrice si cum ne vor ajuta sa transformam societatea.
Retineti ca e cineva care se grabeste!
  #3  
Vechi 19.01.2009, 17:26:13
dulgherul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este cît se poate de clar că: CIPUL BIOMETRIC este semnul lui anticrist.
Urmează, cît de curînd implantul, OBLIGATORIU, prin lege. CINE îl respinge va suporta consecințe inimaginabile. Eu nu am ce să fac. Constat cum CIVILIZAȚIA asta se duce...dracului. Lumea sa TÎMPIT în așa hal că se dă pe "mîna" mașini(COMPUTER) creată de ia însăși. Deci dăm putere ..."icoanei" creată de om. Lumea ar trebui să se trezească si cei care cred că Dumnezeu există, să se unească, și să ia atitudine, chiar cu riscul de ai face să rîdă pe necredincioși. Cine va rîde la urmă contează.
  #4  
Vechi 19.01.2009, 18:39:07
Iustin32 Iustin32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2008
Mesaje: 815
Implicit

Solutiile ni le dau tot Sfintii. Iata ce spune Sfantul Efrem Sirul:

. Deci, multi din Sfinti, cati se vor afla atunci, la venirea spurcatului Antihrist, vor varsa rauri de lacrimi, cu suspine, catre Dumnezeu Cel Sfant, ca sa se mantuiasca de balaur si, cu mare sarguinta[COLOR=red], vor fugi în pustietati, in munti si in pesteri, cu frica se vor ascunde.[/COLOR] Si isi vor presara pamant si tarana pe capetele lor, rugandu-se noaptea si ziua, cu multa smerenie. Si li se va darui lor aceasta, de la Dumnezeul Cel Sfant, si-i va povatui pe dansii Darul Duhului Sfant in locuri hotarate, si se vor mantui[COLOR=red], fiind ascunsi in gauri si in pesteri,[/COLOR] nevazand semnele si infricosarile lui antihrist. Caci celor ce au cunostinta, cu usurinta le va fi cunoscuta venirea lui. Iar celor ce isi au mintea de-a pururea la lucruri lumesti și iubesc cele pământesti, nu le va fi cunoscută venirea acestuia. Caci, cel ce de-a pururea este legat cu lucruri lumesti, macar daca ar si auzi, tot nu crede, ba il si uraste pe cel ce i-ar spune despre venirea lui Antihrist. Pentru aceasta Sfintii se intaresc in credinta spre a scapa, ca toata invaluirea si grijile vietii acesteia le-au lepadat.
  #5  
Vechi 19.01.2009, 18:56:27
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dulgherul Vezi mesajul
Este cît se poate de clar că: CIPUL BIOMETRIC este semnul lui anticrist.
Nu inca, e doar un pas spre el...
  #6  
Vechi 19.01.2009, 19:39:28
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu cred ca acest microcip ce se urmareste sa ne fie implantat este semnul lui Antihrist din trei motive:
1. Textul Apocalipsei, cap. XIII-XIV porunceste sa nu ne insemnam cu 666 pe mana dreapta ori pe frunte.

2. S-a demonstrat stiintific ca tehnologia de scanare a microcipurilor chiar utilizeaza 666. Multi sfinti sunt de parere ca ,,numarul de om" este CNP despre, al carui semn este 666.

3. Se pare ca abia dupa acceptarea acestor microcipuri va incepe ,,distractia", adica adevarata lepadare care nu va fi deloc simbolica. Mai intai, poate ca unii o vor duce mai bine, dar apoi se va incerca reeducarea lor in directia dorita. Prin acel microcip poti fi controlat si manipulat, caci nu mai esti stapan pe nimic din ce era al tau. Ti-ai vandut libertatea pentru un blid de linte.

Exista microcipuri care pot influenta comportamentul uman. Exista microcipuri care transmit informatii despre ce vezi si ce vorbesti etc. Atunci sa-i vad eu chiar si pe atei daca se vor simti bine daca acele informatii vor ajunge la indemana oricui. Se vor cai multi si dintre cei care vor primi acest microcip, dar va fi tarziu. Se vor zbate si ei si-si vor pierde si sufletul pe langa toate acestea. Acel microcip nu confera siguranta, ci mai multa nesiguranta. Orice raufacaror dotat cu aparatura necesara stie totul despre tine, iar cine stapaneste informatia stapaneste situatia.
  #7  
Vechi 19.01.2009, 21:56:38
andrei_b25 andrei_b25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2009
Mesaje: 27
Implicit

nush daca vrea sa-mi posteze ce scriu....
  #8  
Vechi 19.01.2009, 21:57:28
andrei_b25 andrei_b25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2009
Mesaje: 27
Implicit uite ca vrea...:)

Buna, sunt si eu nou pe aicea, recunosc ca nu sunt dus prea des la biserica, dar cred si eu in Dumnezeu. In primu rand am ramas putin impresionat (in sensu bun al cuvantului) cand am intrat pe site prima oara si am vazut ca sunt destul de multi oameni care vorbesc deschis despre Dumnezeu (oameni ca mine, ma gandesc ca nu sunteti toti preoti:) ). Si in al doilea rand cred si eu ca se apropie ceva. Nush daca mo mai prinde si pe mine in viatza sau nu, dar referitor la ce a spus IT, cu pregatirile si organizarea nush ce sa spun dar daca te apuci de asa ceva acuma, ai putea sau hai sa spun, am putea parea mai mult decat paranoia. Si ce sa organizezi si sa pregatesti, o coliba, o pestera, o plantatie, o comunitate? Treaba cu cipurile o sa fie ceva treptat, nu dintr-o data (parerea mea), adica azi voi pleca eu din sistem (daca refuz cipu), maine vei pleca tu, peste o saptamana va pleca altu si tot asa pana la ultimu. Poti plati cu cartela mai nou la benzinarii la supermarketuri, dar nimeni n-a scos "varianta" cash. Daca eu trebuie sa plec azi, si tu peste trei luni, eu trebuie sa supravietuiesc cumva fara tine 3 luni pentru ca nici tu nici nimeni nu va pleca de nebun daca nu-i pus in fatza alegerii. Si daca stai bine sa te gandesti, de dormit si de imbracat nu-i asa o mare problema. Imi aduc aminte de cand eram mai mic, si aveam ganduri sa plec de acasa, mi-am facut o lista intreaga cu tot felu de chestii (cutzite, sfori, ace, carlige si mai stiu eu ce) si dupa ce am termnato, m-am blocat cand mi-o trecut prin minte intrebarea: ce mananc? :) Si asta cred ca va fi o problema, ce vei manca, daca nu vei mai putea sa cumperi nimic daca nu esti marcat? Asa parca scrie...
  #9  
Vechi 25.01.2009, 16:01:40
IT IT is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.01.2009
Mesaje: 36
Implicit

@ andrei_b25

Am sa iti scriu tie dar si pentru altii.
O comunitate trebuie clar infiintata, altfel vom avea probleme. Nimeni nu poate supravietui de unul singur.
In al doilea rand aceasta comunitate trebuie formata pentru a ne cunoaste. In viitor aceasta comunitate va supravietui in locuri foarte greu accesibile. Dar aceste locuri sunt greu accesibile omului nu si demonului. Daca vom sta acolo nu inseamna ca pacatele ne vor parasi.

Minciuna, hotia, desfranarea, tradarea si altele vor veni si acolo!!!!

Cu mancarea trebuie sa supravietuim. Orice om daca il lasi in padure trebuie sa invete sa manance ceva ca sa supravietuiasca.
Pe de alta parte, Dumnezeu se va ingriji sa avem mancare.
Studiul unui manual de supravietuire e util insa mai utila e credinta in Dumnezeu.

Foarte multi astazi se amagesc spunand ca mai e ceva timp pana se vor intampla toate astea. Tinand cont ca acum e 25 ianuarie si scriu aceste randuri cu geamul crapat si in bermude, atunci am toate motivele sa cred ca zilele acelea au venit. Inca 5-10 grade in plus si toata planeta va fi data peste cap. E de ajuns sa dispara datorita schimbarilor climatice toate albinele si lumea va avea o problema cu toate soiurile de culturi.
Si stiti ceva?
Albinele au inceput sa dispara. Aceste schimbari la nivel de planeta dezechilibreaza ecosistemele. Odata cu ele se duc plantele si odata cu plantele si papica.

Foametea va fi cunoscuta si de cei alesi si de cei care poarta semnul fiarei.
  #10  
Vechi 25.01.2009, 16:20:04
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Eu cred ca acest microcip ce se urmareste sa ne fie implantat este semnul lui Antihrist din trei motive:
1. Textul Apocalipsei, cap. XIII-XIV porunceste sa nu ne insemnam cu 666 pe mana dreapta ori pe frunte.

2. S-a demonstrat stiintific ca tehnologia de scanare a microcipurilor chiar utilizeaza 666. Multi sfinti sunt de parere ca ,,numarul de om" este CNP despre, al carui semn este 666.

3. Se pare ca abia dupa acceptarea acestor microcipuri va incepe ,,distractia", adica adevarata lepadare care nu va fi deloc simbolica. Mai intai, poate ca unii o vor duce mai bine, dar apoi se va incerca reeducarea lor in directia dorita. Prin acel microcip poti fi controlat si manipulat, caci nu mai esti stapan pe nimic din ce era al tau. Ti-ai vandut libertatea pentru un blid de linte.

Exista microcipuri care pot influenta comportamentul uman. Exista microcipuri care transmit informatii despre ce vezi si ce vorbesti etc. Atunci sa-i vad eu chiar si pe atei daca se vor simti bine daca acele informatii vor ajunge la indemana oricui. Se vor cai multi si dintre cei care vor primi acest microcip, dar va fi tarziu. Se vor zbate si ei si-si vor pierde si sufletul pe langa toate acestea. Acel microcip nu confera siguranta, ci mai multa nesiguranta. Orice raufacaror dotat cu aparatura necesara stie totul despre tine, iar cine stapaneste informatia stapaneste situatia.


Omul credincios ,omul intru Hristos nu se va lepada sau se va duce in directie gresita chiar si avand acel cip.Se pare ca urmeaza venirea Antihristului ,semnele Apocalipsei incep sa apara.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Am niste ganduri care vin de la necurat cred annajanette Generalitati 29 06.08.2010 10:31:45
Celor care nu cred pana nu vad flying Biserica Ortodoxa Romana 297 01.05.2010 07:46:45
Este semnul fiarei acum pe actele noastre? IT Stiri, actualitati, anunturi 35 21.06.2009 14:51:29
Care este scopul credintei pentru voi si ce repezinta mantuirea? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 74 09.06.2009 12:17:58