Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 10.02.2017, 20:37:06
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
pe cind se desfiinteaza,eu abia astept,Romania nu a avut decit pagube dupa aceasta uniune!
Aveti dreptate. De data asta, sint de acord cu dvs. :)
UE este metastaza tumorii numita iluminism. Iar mai nou, generatia soixantehuitarda, cum o numea Mihnea, a facut un arc peste timp cu generatia fesibuc. La mijloc sintem noi, cei care ne mai folosim inca, cit se poate, chestiiile demodate nuimite ponderatie si echilibru.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 10.02.2017, 21:48:53
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Probabil am văzut pancarte diferite. Eu am văzut bun-simț și bună dispoziție acolo unde s-a nimerit să fiu.
A, și nu știu dacă tinerii erau majoritari; erau de toate vârstele: și bunici, și părinți care își educau copiii.
Uite Cristian exemple aici:

https://www.facebook.com/adela.onete...42461775773610
Reply With Quote
  #43  
Vechi 10.02.2017, 22:03:22
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

N-aș băga mâna în foc cum că nu sunt trucate; nici că sunt. Pur și simplu nu merită luate în considerare, pentru că nu le poți constata valoarea de adevăr. Cu ochii mei n-am văzut/auzit ceva de genul ăsta. Și nu m-aș baza pentru astfel de chestii decât pe martori oculari credibili.

Aș lua în calcul și eforturile de a compromite manifestanții, cum a fost și cazul cu scandalul provocat de galeriile de microbiști.

Și, nu în ultimul rând, orice pădure își are uscăturile și nu poți consimți chiar cu sute de mii de oameni. Însă curentul general nu era vulgar, după părerea mea.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)

Last edited by CristianR; 10.02.2017 at 22:13:11.
Reply With Quote
Răspunde