Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 07.02.2012, 21:01:06
acvilla77's Avatar
acvilla77 acvilla77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.06.2011
Locație: Romania<Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 68
Send a message via Skype™ to acvilla77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Mai sa fie! Ia mai scoate-ma dintr-o ceata mai densa! Si care ar fi balanta? Sau hai sa facem altfel: poti folosi semnul de mai mare sau mai mic ><. Astept cu nerabdare raspunsul tau.
de data aceasta incerc sa te scot din ceata,prin cuvintele lui Raul caruia ii multumesc cu aceasta ocazie;de asemeni si doamnei lore86 care explica mai clar ,si foarte frumos;
  #172  
Vechi 08.02.2012, 10:04:35
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de acvilla77 Vezi mesajul
de data aceasta incerc sa te scot din ceata,prin cuvintele lui Raul caruia ii multumesc cu aceasta ocazie;de asemeni si doamnei lore86 care explica mai clar ,si foarte frumos;
Asa este, le poti multumi. Ma bucur ca ti-au schmbat ideile.
  #173  
Vechi 08.02.2012, 13:05:10
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

De ce va luati de un duhovnic -mic ,mare cum vreti sa-l considerati si nu va luati de sa zicem Patriarhul Daniel catre e ecumenist ,poate mason si dupa cum zice Parintele Fagetean :PREA-INDRACIT".

Patriarhul Daniel a vrut sa-l omoare pe Parintele ADRIAN FAGETEANU:


http://www.youtube.com/watch?v=DfZTMCR0yDY

Da Patriarhul Daniel i-a dat un sceptru in cap Parintelui Fagetean pt ca acesta din urma ia zis lui Daniel ca-i eretic.
In inregistrarea audio de mai sus Parintele Fagetean il numeste pe PATRIARHUL DANIEL-PREA-INDRACIT NU PREA-FERICIT.

ce ziceti de aceasta afirmatie?
  #174  
Vechi 08.02.2012, 13:36:07
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu zic că dacă îți place să agiți spiritele, să tulburi apele, să ațâți oamenii la bârfă, la cârtire, poate și la hulă, ar trebui să o faci în altă parte.
Cercetează-ți inima și vezi ce duh te animă. După roade.
  #175  
Vechi 08.02.2012, 13:54:24
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Eu zic că dacă îți place să agiți spiritele, să tulburi apele, să ațâți oamenii la bârfă, la cârtire, poate și la hulă, ar trebui să o faci în altă parte.
Cercetează-ți inima și vezi ce duh te animă. După roade.

Asa a zis Parintele Fagetean-Dumnezeu sa-l odihneasca-despre Patriarhul Daniel CA E PREA-INDRACIT.; care hula frate ca zic despre Daniel ca-i eretic-ecumenist si asta a zis si Parintele Fagetean si-ia dat o carja de fier in cap "preafericitul" Daniel de a trebuit operat parintele Fagetean.

astea sunt faptele nu inventez nimic; daca tot sunt unii care se iau de duhovnici de ce sa nu ma iau si eu pe buna dreptate de un eretic,ecumenist...

Pr. Arsenie Boca: "Ecumenismul? Erezia tuturor ereziilor! Caderea Bisericii prin slujitorii ei. Cozile de topor ale apuslui. Numai putregaiul cade din Biserica Ortodoxa, fie ei: arhierei, preoti de mir, calugari sau mireni, inapoi la Sfanta Traditie, la Dogmele si Canoanele Sfintilor Parinti ale celor sapte Soboare Ecumenice, altfel la iad cu arhierei cu tot. Fereasca Dumnezeu!"
  #176  
Vechi 08.02.2012, 13:59:08
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
ce ziceti de aceasta afirmatie?
E marsav sa te folosesti de un om respectat , care a suferit un accident vascular cerebral cu complicatii neurologice severe, pentru a lovi tinta pe care ai luat-o in colimator de mult timp. Ca cei care se hlizeau pe fundal , amatori de senzationalisme marca OTV- "wow, patriarhul a vrut sa omoare", exista multi. Iar tu, antiecumenistule, care vii cu asemenea materiale, ai omis deliberat sa mentionezi CAND a spus parintele asta.

Last edited by ioanna; 08.02.2012 at 14:06:28.
  #177  
Vechi 08.02.2012, 14:06:24
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din câte știu, Patriarhul Daniel l-a avut ca duhovnic pe Părintele Cleopa și a fost numit mitropolit la propunerea Părintelui Galeriu.
Vă grăbiți să judecați un om fără să-l cunoașteți. Nu spun că eu îl cunosc. Însă îi văd faptele. Și sunt rodnice. Sigur, voi, cei care îl acuzați, îl judecați după alte fapte.

Last edited by N.Priceputu; 08.02.2012 at 14:09:58.
  #178  
Vechi 08.02.2012, 14:33:59
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
E marsav sa te folosesti de un om respectat , care a suferit un accident vascular cerebral cu complicatii neurologice severe, pentru a lovi tinta pe care ai luat-o in colimator de mult timp. Ca cei care se hlizeau pe fundal , amatori de senzationalisme marca OTV- "wow, patriarhul a vrut sa omoare", exista multi. Iar tu, antiecumenistule, care vii cu asemenea materiale, ai omis deliberat sa mentionezi CAND a spus parintele asta.
nu stiu cand a zis, pe semne dupa ce si-a revenit din operatie,dupa ce ia spart capul cu carja; asculta si tu inregistrarea audio unde povesteste Parintele Fagetean aceste intamplari si-l numeste pe PATRIARHUL DANIEL PREA-INDRACIT.:
http://www.youtube.com/watch?v=DfZTMCR0yDY
  #179  
Vechi 08.02.2012, 14:37:07
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
astea sunt faptele nu inventez nimic; daca tot sunt unii care se iau de duhovnici de ce sa nu ma iau si eu pe buna dreptate de un eretic,ecumenist...[/b]
Of, of anitcumenistule. Pai ce invatatura poti trage tu de la cei care l-au inregistrat pe parintele Adrian Fageteanu, sarmanul de el? Pai asta e exemplu de credinta ortodoxa? Or mai fi si clerici, insa tind sa cred ca sunt doar niste tineri necopti.

Iarta-ma daca te-am suparat, ti-o spun ca unui frate.

Last edited by ovidiu b.; 08.02.2012 at 16:01:00.
  #180  
Vechi 08.02.2012, 14:38:54
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
nu stiu cand a zis, pe semne dupa ce si-a revenit din operatie,dupa ce ia spart capul cu carja; asculta si tu inregistrarea audio unde povesteste Parintele Fagetean aceste intamplari si-l numeste pe PATRIARHUL DANIEL PREA-INDRACIT.:
http://www.youtube.com/watch?v=DfZTMCR0yDY
Pai si nu ti se pare ca asta e doar o meschinarie de care au profitat acei tineri?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ma poate ajuta cineva sa cumpar o rasa("vesmant"pt. Protopsalti)? inclusiveu Generalitati 9 02.07.2012 15:08:55
Ceva frumos..."invata" ioana30 Generalitati 1 29.11.2010 17:23:12
Cum pot "aduce" pe cineva drag la credinta? lourdes19 Generalitati 2 19.10.2010 12:06:29
"imoralitatea" lui Dumnezeu din Biblie? Nu exista asa ceva! flying Despre Sfanta Scriptura 203 18.05.2010 20:31:10