Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 18.08.2009, 00:59:02
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vickuo Vezi mesajul
Ma simt mai bine fiindca am iesit mult prin oras prin plimbari,am fost si la Biserica ,mi-am mai gasit niste activitati.Cum ajuns in casa cum ma apuca raul.Dar acuma vad ca deocamdata nu imi mai este rau.O sa ma duc la manastirea Tudor Vladimirescu din comuna Tudor Vladimirescu din judetul Galati mai ales ca sunt din orasul Galati.Am auzit ca este foarte frumos acolo si manastirea e cunoscuta.Va multumesc pentru sfaturi,unele chiar au mers.Impreuna cu rugaciunea si cu vointa poate inving pentru totdeauna aceasta boala sufleteasca.
Daca spui ca atunci cand ajungi acasa te simti ceva mai incorfortabil in pielea ta, cred ca ar trebui sa vorbesti cu casnicii tai si sa chemati acasa un preot pentru o sfintire. Consulta-te cu un preot in aceasta problema si dumnealui va sti cum sa te sfatuiasca mai bine!

Domnul sa te tina in Sfanta paza Sa!
Reply With Quote
  #152  
Vechi 18.08.2009, 10:18:55
ylyana's Avatar
ylyana ylyana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 23
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Daca spui ca atunci cand ajungi acasa te simti ceva mai incorfortabil in pielea ta, cred ca ar trebui sa vorbesti cu casnicii tai si sa chemati acasa un preot pentru o sfintire. Consulta-te cu un preot in aceasta problema si dumnealui va sti cum sa te sfatuiasca mai bine!

Domnul sa te tina in Sfanta paza Sa!
Asa este si eu zic la fel , sa aduceti un preot acasa pentru sfintire, si cu siguranta te vei simnti mai bine si acasa!!

Ma bucur ca iesti mai bine, sa nu cedezi , cu rugaciunea vei invinge multe!!

Donul Isus Hristos si Maica Domnului sa-ti lumineze gandurile,sa-ti aduca pace si liniste
Reply With Quote
  #153  
Vechi 18.08.2009, 11:08:05
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Ma bucur ca te simti mai bine.
Continua sa te rogi, si cum ai fost sfatuit mai sus, faceti si acasa o aghiasma.

Doamne ajuta, sa auzim numai de bine!
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''
Reply With Quote
  #154  
Vechi 18.08.2009, 20:48:16
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Neimplinirile, neimplinirile sufletesti...imbolnavesc sufletul, iar aceste neimpliniri se aduna si se tot aduna inca din copilarie, pana la maturitate, pana la batranete....
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #155  
Vechi 19.08.2009, 00:32:07
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Cat de orbi suntem contabilizand la nesfarsit aceste "scapari" (neimplinirile) care impiedica viata noastra sa fie "perfecta"!! Dar ce-o fi insemnand perfectiunea asta si cine ne-o fi bagat noua in capete ca trebuie sa tindem spre ea?! Stradania spre tinte existentiale nerealiste este o reteta sigura spre deznadejde crunta. Filmele hollywoodiene te invata sa crezi in visul tau... asta poate sa fi o inselare. Urmaresti toata existenta ta o himera in timp ce VIATA trece pe langa tine (viata este ce se intampla pe cand noi ne facem planuri).

Am citit astazi o fraza care mi-a ramas in minte: "Ma plangeam ca n-am bani pentru sandale, pana cand m-am intalnit cu un om fara picioare..." Iata discursul celui ce resimtea "neimplinirea" de-a nu-si putea cumpara sandale. Insa dusul rece al vederii celui fara picioare ii anuleaza lipsa initiala, ba chiar il face sa-si reconsidere pozitia PRIVILEGIATA de individ cu mobilitate 100%.

Victor draga, acorda-ti nu mai mult de-o clipa pentru a cugta la "neimplinirile" personale; gandeste-te apoi cat de binecuvantat esti de Dumnezeu cu toate darurile din lume!

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 9 27.06.2009 01:03:34
Ajutati-ne, avem un caz disperat ! Cobzarencu Umanitare 7 18.06.2009 16:59:07
SUNT UN OM FERICIT! Ioan_Ciobota Generalitati 9 08.10.2007 23:18:35