Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.11.2009, 00:39:58
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale si ale tuturor sfintilor, miluieste-l pe Viorel. Amin.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.11.2009, 10:10:17
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinel78 Vezi mesajul
totuși.... ce problemă are acest Viorel?
Nu stim, si eu m-am intrebat, poate e o problema mult prea personala ca sa fie facuta publica pe forum, dar cred ca este mai putin important. Important este ca are nevoie de ajutor.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.11.2009, 10:14:59
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase Miluieste-l pe fratele nostru Viorel.Amin
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.11.2009, 20:12:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Putina rugaciune pentru Viorel, aflat la mare nevoie. Va multumesc.

Bogdan.
Mântuiește , Doamne , și miluiește pe Viorel , și-i dăruiește pacea Ta , îndestulându-l cu bunătățile cele lumești și cu cele mai presus de lume . Amin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.11.2009, 10:19:55
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinel78 Vezi mesajul
totuși.... ce problemă are acest Viorel?
O problema foarte grava, pe care nu cred vreunul din noi sau din rudele noastre a avut-o sau o va avea vreodata. Am sa va dau si alte detalii mai incolo...

Bogdan.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.11.2009, 14:24:45
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
O problema foarte grava, pe care nu cred vreunul din noi sau din rudele noastre a avut-o sau o va avea vreodata. Am sa va dau si alte detalii mai incolo...

Bogdan.
Bogdan, pot sa sugerez ceva? De fapt am mai incercat o data, dar n-am primit raspuns, asa ca m-am rugat singura.
Ma gandeam sa ne rugam simultan, la ora la care vrei tu. Eu nu stiu prea multe rugaciuni, dar pot sa citesc unul dintre acatiste.
Daca, insa, ti se pare o idee proasta, atunci o las balta. Daca nu, poate ne mai i nsotesc si alti crestini. Cun hotarasti tu, ca tu cunosti cazul de fapt...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.11.2009, 15:04:59
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow Rugaciunea in comun

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Putina rugaciune pentru Viorel, aflat la mare nevoie. Va multumesc.

Bogdan.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++ Zisa domnul nostru Iisus Hristos UNDE VOR FI DOI SAU TREI ADUNATI IN NUMELE MEU ACOLO VI VENI SI EU IN MIJLOCUL LOR, VINO BUNULE MINTUITO IN MIJLOCUL NOSTRU SI ASCULTA RUGACIUNILE NOASTRE CA UN MULT MILOSTIV SI IUBITOR DE OAMENI AMIN
Doamne nori negri ai nenorocirilor se Ingramadesc asupra capetelor noastre si intristarile chinuitoare ne Ingrozesc, dar de si suferim nu cirtim Impotriva ta prea bunule pentru ca stim ca tu ne ibesti si aceata incredintare ne Incurajaza si plini de nadejde in dragostea si bunatatea ta nu vom lasa sa biruiasca inpotrivirile soartei ci ne vom lupta cu curaj pIna la sfIrsit ,Doamne tu cIrmuisti lumea si soarta muritorilor cIrmuieste si corabia vieti fratelui nostru greu Incercat spre limanul cel linistit si intelepciunea ta sal pvatuiasca in calea adevarului , a binelui si a fericiri. pentru rugaciunile Preacuratei de Dumnezeu Nascatoare si Pururea Fecioara Maria si a tuturor sfintilor tai amin amin amin

daca cerdeti de cuviinta sa puneti o ora de rugaciune Duminica dupa masa ca sa fim toti impreuna in acelasi ceas dac nu este greu si nu se supara nimeni doamne ajuta .
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.11.2009, 15:56:32
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++ Zisa domnul nostru Iisus Hristos UNDE VOR FI DOI SAU TREI ADUNATI IN NUMELE MEU ACOLO VI VENI SI EU IN MIJLOCUL LOR, VINO BUNULE MINTUITO IN MIJLOCUL NOSTRU SI ASCULTA RUGACIUNILE NOASTRE CA UN MULT MILOSTIV SI IUBITOR DE OAMENI AMIN
Doamne nori negri ai nenorocirilor se Ingramadesc asupra capetelor noastre si intristarile chinuitoare ne Ingrozesc, dar de si suferim nu cirtim Impotriva ta prea bunule pentru ca stim ca tu ne ibesti si aceata incredintare ne Incurajaza si plini de nadejde in dragostea si bunatatea ta nu vom lasa sa biruiasca inpotrivirile soartei ci ne vom lupta cu curaj pIna la sfIrsit ,Doamne tu cIrmuisti lumea si soarta muritorilor cIrmuieste si corabia vieti fratelui nostru greu Incercat spre limanul cel linistit si intelepciunea ta sal pvatuiasca in calea adevarului , a binelui si a fericiri. pentru rugaciunile Preacuratei de Dumnezeu Nascatoare si Pururea Fecioara Maria si a tuturor sfintilor tai amin amin amin

daca cerdeti de cuviinta sa puneti o ora de rugaciune Duminica dupa masa ca sa fim toti impreuna in acelasi ceas dac nu este greu si nu se supara nimeni doamne ajuta .
E o idee excelenta dumineca. Adica maine, nu? La ce ora propui? Si la ce acatist te-ai gandit? Te intreb ca sa-l descarc de undeva, daca nu-l am.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.11.2009, 21:45:02
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
E o idee excelenta dumineca. Adica maine, nu? La ce ora propui? Si la ce acatist te-ai gandit? Te intreb ca sa-l descarc de undeva, daca nu-l am.
Eu as propuneca BogdanF2 stiind situatia sa propuna si acatistul iar ora sa fie daca se poate dupa ora 4 dupa masa cu mult drag ne reunim si noi trei patru de aici din departare si cerem ca Domnul Dumnezeu sa Aba mila si sa asculte rugaciunile noastre nu ca am fi vrednici ce pt. mula bunatate si mila Lui ce-o arata fata de noi in tot timpul amin
Reply With Quote
  #20  
Vechi 15.11.2009, 00:42:06
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
Eu as propuneca BogdanF2 stiind situatia sa propuna si acatistul iar ora sa fie daca se poate dupa ora 4 dupa masa cu mult drag ne reunim si noi trei patru de aici din departare si cerem ca Domnul Dumnezeu sa Aba mila si sa asculte rugaciunile noastre nu ca am fi vrednici ce pt. mula bunatate si mila Lui ce-o arata fata de noi in tot timpul amin
Bine, facem cum spui tu, Ioan. Dar daca Bogdan, din cine stie ce motive, nu poate sa ne raspunda? Alegeti voi un acatist, ca aveti mai multa experienta decat mine, si il citim toti dupa-amiaza cand puteti si voi. Dupa ora 4, cum ai spus.
Ma bucur ca ii atragi si pe altii la rugaciune, e mare lucru, dreptmaritorule crestin!

Mara2008, te invit in mod special sa ni te alaturi.
Moment31, Irina, Iulyaan, Windorin, Ilieradu, Hartford, dorinel78, Miha-anca, None, Cristiboss56, haideti si voi!!! (scuze daca nu va stiu numele de botez si din nou scuze daca am uitat pe cineva...)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
a te ruga pentru cineva care nu merita ilinca20 Intamplari adevarate 25 09.02.2012 11:23:26
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugăciune pentru a găsi pe cineva elom Generalitati 11 06.04.2010 15:42:26
Am si eu un cadou pentru cineva. Tu ai? venypad Generalitati 13 24.12.2008 22:06:37
Stie cineva o rugaciune de genul asta? Marrgot Rugaciuni 2 17.01.2008 16:06:59