Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #411  
Vechi 09.08.2016, 21:55:59
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da' vazusi ca si din nebunia asta a fost ceva de invatat?
Nu simti ca te-ai mai maturizat in ultimele 2-3 saptamani, asa?
Daa... si eu...simt ca am mai intinerit :)
Reply With Quote
  #412  
Vechi 09.08.2016, 22:01:35
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
..........:))))))))))))
Si tu, Ioane?
Reply With Quote
  #413  
Vechi 09.08.2016, 22:05:36
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Ce? Ce-am mai facut, valeau....:))
Reply With Quote
  #414  
Vechi 09.08.2016, 22:15:20
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.232
Implicit

De un lucru nu se poate plânge Bublișor: că topicul ei nu e activ.
__________________
Știu, vom muri. Dar cîtă splendoare! (Daniel Turcea)
Reply With Quote
  #415  
Vechi 09.08.2016, 22:20:18
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Nu va suparati,dar de la ce a inceput acest topic si unde s.a ajuns. Nu inteleg ce vreti sa va demonstrati unul altuia?!
Bublisor, s-a deviat discutia, ce-i drept, dar nici tu nu esti prezenta pentru a-ti intretine topicul.
Ori noi nu putem face prelungiri daca tu ai incetat de a interveni in discutie.
Acum ai intrat doar ca sa ne atragi atentia ca discutam probleme de ortodoxie. E cumva o admonestare?
Reply With Quote
  #416  
Vechi 09.08.2016, 22:50:03
nacu simona nacu simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2013
Mesaje: 121
Implicit Parintii sunt impotriva

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Eu nu pricep un lucru: daca fenomenul AB este intr-adevar o secta, ce ne spune asta despre BOR care nu face nimic oficial pentru a se delimita de o secta care, iata, exista si activeaza in sanul sau ?!

In general cei care cad in plasa sectarismului o fac din lipsa de informare in primul rand, dar si dintr-o meschinarie a gandirii, dintr-o iubire de neadevar, caci ortodoxia nu este nici simpla, nici usoara, cu toate ca este frumoasa.Dar tocmai pentru ca nu este usor accesibila, credinciosii prefera sa treaca la lucruri mai simple si mai facile pe care le ofera sectele :spectacol, miracol, oracol, fantezie, un oarecare "desfrau" duhovnicesc pe care nu li-l ofera si nu li-l permite ortodoxia in acea forma "anosta" ecleziastica.

Si pentru ca nu prea mai avem in tara stalpi care sa sustina cum se cuvine ortodoxia, nu putem decat sa ne asteptam la o pravalire a acestei cosmelii subrede, dupa care vom fi nevoiti la o constructie noua. Insa pana atunci de ce sa nu profite cine poate si cat poate, ca oricum acei bani se vor duce pe apa sambetei: de haram a venit, de haram s-a dus.

Last edited by nacu simona; 09.08.2016 at 22:52:16.
Reply With Quote
  #417  
Vechi 09.08.2016, 23:02:06
Bublisor Bublisor is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.07.2016
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nacu simona Vezi mesajul
Bublisor, s-a deviat discutia, ce-i drept, dar nici tu nu esti prezenta pentru a-ti intretine topicul.
Ori noi nu putem face prelungiri daca tu ai incetat de a interveni in discutie.
Acum ai intrat doar ca sa ne atragi atentia ca discutam probleme de ortodoxie. E cumva o admonestare?
Intradevar nu am mai fost prezenta in ultimele zile,iar acum am intrat in discutie pt ca pur si simplu am vazut cum practic va certati pe cine cunoaste mai multe in ortodoxie,care e mai credincios,ba chiar s.au adus si cateva jigniri la adresa anumitor utilizatori ai forumului.

Revenind la subiectul topicului,relatia mea s.a reluat,l.am iertat pt acea scapare,am incercat sa il inteleg si pe el ce simte si cred ca a fost rezultatul stresului acumulat si a frustrarilor venite in urma tensiunilor prezente in ultima perioada. Nu stiu daca am facut bine sau am gresit,dar asa am simtit,ca trebuie sa il iert.
Reply With Quote
  #418  
Vechi 09.08.2016, 23:11:36
Igor_Paslusnik's Avatar
Igor_Paslusnik Igor_Paslusnik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2015
Locație: Biserica. Creștin al Bisericii primare, cea fără erezie, numită politic după anul 1054: Ortodoxia
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.724
Implicit

Așa, soră ! Mulțumim Domnului ! Slavă Ție, Doamne, slavă Ție ! Nici să nu vă mai despărțiți vreodată !

Puneți și voi de-o nuntă. Ai nași? Poți să pui două perechi de nași sau mai multe perechi, cred că știi. Nu-i o normă, nici la invitați, nici la nași.

Când ne inviți la nuntă ?
__________________
Noul Testament ortodox e manualul normalității. Să citim zilnic din el, din Patristică, Dogmatică, Sfintele Canoane, cărți de la Sfinți ortodocși, nu de alte culte, ptr. a avea viață sfântă. În erezii nu e Duhul Sfânt, Har, Taine, Mântuire.

Dorim unirea tuturor în Sfânta Biserică fără ereziile lor. Hristos/Biserica/Creștinismul este și va fi ecumenic nu eretic-ecumenist, deschis la dialog și vindecare ptr. orice boală până la Parusie. Iubim toată Creația. Sunt 9 Sf. Sinoade Ecumenice.
Biblia
Reply With Quote
  #419  
Vechi 09.08.2016, 23:13:04
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bublisor Vezi mesajul
Intradevar nu am mai fost prezenta in ultimele zile,iar acum am intrat in discutie pt ca pur si simplu am vazut cum practic va certati pe cine cunoaste mai multe in ortodoxie,care e mai credincios,ba chiar s.au adus si cateva jigniri la adresa anumitor utilizatori ai forumului.

Revenind la subiectul topicului,relatia mea s.a reluat,l.am iertat pt acea scapare,am incercat sa il inteleg si pe el ce simte si cred ca a fost rezultatul stresului acumulat si a frustrarilor venite in urma tensiunilor prezente in ultima perioada. Nu stiu daca am facut bine sau am gresit,dar asa am simtit,ca trebuie sa il iert.
..................:))))))))))
Reply With Quote
  #420  
Vechi 09.08.2016, 23:14:43
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul

Puneți și voi de-o nuntă.
Halal! ..:)))))))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare